Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Je li se tko kuzi u TGB ???  (Posjeta: 5163 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline R50X

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
Je li se tko kuzi u TGB ???
« : 12 Rujan, 2007, 22:01:43 »
Zanima me sto se da napraviti kod TGB-a R50x da dobije malo na max brzini (trenutna 75 km/h - volio bih barem 85 km/h),kit ne bih volio staviti u njega a seriski rezonantni auspuh ima (cuo sam da serijski rezonantni auspusi nisu nista bolji od obicnog auspuha ).Ako bi stavio neki bolji rezonantni auspuh - koji bi to bio,koliko bi me kostalo (cca) i bi li mi se onda potrosnja goriva povecala ? Unaprijed hvala

Offline ..::Alf::..

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • Flegma
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: NRG Power
  • Moja Kaciga: Arai
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #1 : 12 Rujan, 2007, 22:38:00 »
Kaj se tiče auspuha Leo Vince ZX ili RR, cijena ti je oko 1000 kn i moraš vidit dal ih ima za tvoj skuter.

Možeš još stavit neki sportski variomat, sa tim dobiš na ubrzanju i krajnjoj brzini. moja preporuka Malossi Multivar
...svojim dahom zamaglila je vizir moje kacige...

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #2 : 12 Rujan, 2007, 23:37:01 »
Kaj se tiče auspuha Leo Vince ZX ili RR, cijena ti je oko 1000 kn i moraš vidit dal ih ima za tvoj skuter.

Možeš još stavit neki sportski variomat, sa tim dobiš na ubrzanju i krajnjoj brzini. moja preporuka Malossi Multivar
nes dobit na krajnjoj ali dobit ces ravnomjerno ubrzavanje

Offline R50X

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #3 : 13 Rujan, 2007, 15:43:32 »
Pa s cim se onda dobiva krajnja brzina ? - kit je za ubrzanje,sportski variomat je za ubrzanje,auspuh je za ubrzanje

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #4 : 13 Rujan, 2007, 17:10:13 »
Ako hoces vecu krajnju, bitno je da ti masina radi na sto vise okretaja na krajnjoj.
Kit ti daje 10-ak km/h (najslabija verzija), auspuh svakako daje vecu krajnju jer bolje razvrti masinu sto rezultira vecom krajnjom.

Ako je taj TGB zracno hladjenje, ne ocekuj 85km/h.

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #5 : 13 Rujan, 2007, 18:58:04 »
Pa s cim se onda dobiva krajnja brzina ? - kit je za ubrzanje,sportski variomat je za ubrzanje,auspuh je za ubrzanje

odakle ti ovo kit i spuh za ubrzanje???

sa kitom dobivas i na ubrzanju ali i naravno na krajnjoj posto je cilindar vece zapremine i klip je veci, znaci vise goriva dolazi unutra, jaca je ekspanzija i naravno da ce ti bit i veca krajnja, spuh isto, sa serijskim ti odredjena kolicina goriva odlazi van u spuh (zato jer je klip spusten i otvoren je ispuh) a sa rezonantnim auspuhom on vraca taj dio goriva nazad u cilindar, sto opet rezultira jacom ekspanzijom i naravno vecom snagom -> veca brzina!! jedino variomat koji god stavio osim Hebo - Next generation (jer on ima veci promjer) svi ostali ce ti davat istu brzinu jer su istoga promjera i znaci sire remen isto koliko i serijski, jedino zbog drugacijeg kuta kanala u kojem se rolice nalaze, zbog toga ti omogucava bolje ubrzanje!

Offline R50X

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #6 : 13 Rujan, 2007, 20:32:29 »
Hvala na pomoći, najvjerojatnije cu ici na novi auspuh uz to i teske rolice ,valjda cu doci do 80 km/h ,ma tocit cu u njega kerozin ako treba nek samo ide 80 :) A to za kit znam da daje malo na brzini ali on je vise za ubrzanje (a i motor mi tek ima 800 km pa mi je glupo stavljati kit) a za auspuh sam nesto pomjesao i krivo skuzio.I jos jedno pitanje za kraj - cuo sam da pravi rezonantni auspuh povecava potrosnju goriva, je li to istina i ako je povecava za koliko je otprilike povecava

Offline R50X

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #7 : 13 Rujan, 2007, 20:36:18 »
Kaj se tiče auspuha Leo Vince ZX ili RR, cijena ti je oko 1000 kn i moraš vidit dal ih ima za tvoj skuter.

Možeš još stavit neki sportski variomat, sa tim dobiš na ubrzanju i krajnjoj brzini. moja preporuka Malossi Multivar
nes dobit na krajnjoj ali dobit ces ravnomjerno ubrzavanje

Zbog ovog posta sam pomislio da mi rezonantni nece dati na maksmalnoj

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #8 : 13 Rujan, 2007, 20:53:21 »
Hvala na pomoći, najvjerojatnije cu ici na novi auspuh uz to i teske rolice ,valjda cu doci do 80 km/h ,ma tocit cu u njega kerozin ako treba nek samo ide 80 :) A to za kit znam da daje malo na brzini ali on je vise za ubrzanje (a i motor mi tek ima 800 km pa mi je glupo stavljati kit) a za auspuh sam nesto pomjesao i krivo skuzio.I jos jedno pitanje za kraj - cuo sam da pravi rezonantni auspuh povecava potrosnju goriva, je li to istina i ako je povecava za koliko je otprilike povecava

Aha, stavi teske rolice kada stavis i auspuh i neces se pokrenuti s mjesta, budi sretan ako bude isao sa serijskim rolicama.
Obavezno moraju ici lakse cca 2 grama od tvornickih. :icon_thumright:

Offline R50X

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #9 : 13 Rujan, 2007, 21:59:16 »
Hehehe to nisam znao,a je li dobro staviti kobinaciju teskih i laganih rolica ?

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #10 : 13 Rujan, 2007, 22:01:43 »
niej dobro stavljat kombinacije rolica razlicite tezine,pa kad kupis set rolica obicno ih ima 6 i sve iskoristis i kostaju 80 kn,u cemu je onda problem :icon_scratch:

Offline R50X

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #11 : 13 Rujan, 2007, 22:08:48 »
Problem je u tome sto se ja ne kuzim u tuning pa zato ponekad pitam za vas glupa pitanja  :-[ nadam se da mi necete za to zamjeriti

Offline R50X

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #12 : 13 Rujan, 2007, 22:21:24 »
Pricao sam s nekim ljudima koji se navodno razumju u 2T 50 ccm skutere koji su mi govorili svakakve gluposti (kao da je najbolje staviti kombinaciju laganih i teskih rolica ...) pa vas sad zbog toga gnjavim - sorry

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #13 : 13 Rujan, 2007, 22:22:27 »
Problem je u tome sto se ja ne kuzim u tuning pa zato ponekad pitam za vas glupa pitanja  :-[ nadam se da mi necete za to zamjeriti
pa zato i postoji forum,da pomognemo jedni drugima,nemoj se sramit pitat :icon_thumright:

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #14 : 14 Rujan, 2007, 04:35:58 »
Pricao sam s nekim ljudima koji se navodno razumju u 2T 50 ccm skutere koji su mi govorili svakakve gluposti (kao da je najbolje staviti kombinaciju laganih i teskih rolica ...) pa vas sad zbog toga gnjavim - sorry

nemoj mjesat rolice, najbolje kupi 2,3 seta razlicitih npr. 3 grama, 4 grama i 5 grama pa ih poromjeni sve i vidi s kojima ide najbolje, al nekako po knjizi ti je 2 grama lakse od serijskih kada stavis rezonantni auspuh!

Offline BunnyRabbit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 50 2T
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #15 : 17 Rujan, 2007, 08:47:06 »
Eto, ni je se ne kužim previše, ali zar krajnja brzina nije određena remenom i njemu pripadajućim djelovima? Koliko sam skužio iz slika prijenosa pri najvećoj brzini, polutke uz mašinu su stisnute i remen je na njihovim vanjskim rubovima, a zadnje polutke su raširene i remen je na njihovim unutarnjim rubovima. E sad, po meni se skut može vrtiti još 5000 okretaja/min više, ali kao će onda remen?!? Odvojit se od prednjih polutki i ući u osovinu zadnjih polutki da bi išao brže?!? Rekao bih da je za krajnju brzinu potrebno mijenjati prijenos, a rolice, cilindar i to da služi samo za ubrzanje.
Eto tako meni govori logika.  :binkybaby:

Narvno, sa kitom se dobiva snaga pa možda može više stisnuti prednje polutke, ali njihov promjer određuje teoretsku max brzinu koju skut može postići.
« Zadnja izmjena: 17 Rujan, 2007, 08:49:09 BunnyRabbit »

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #16 : 17 Rujan, 2007, 16:41:22 »
ma lol na ovo: Rekao bih da je za krajnju brzinu potrebno mijenjati prijenos, a rolice, cilindar i to da služi samo za ubrzanje.
Eto tako meni govori logika

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #17 : 17 Rujan, 2007, 17:41:53 »
Ovo za 5000 rpm je nemoguce. Onda se skuter trenutno vrti na nekih 4000-5000.

Probaj se zaletiti nizbrdo i vidjeti onda hoce li ici 80.

Offline R50X

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #18 : 17 Rujan, 2007, 20:41:38 »
Ovo za 5000 rpm je nemoguce. Onda se skuter trenutno vrti na nekih 4000-5000.

Probaj se zaletiti nizbrdo i vidjeti onda hoce li ici 80.

Nizbrdo ide 85 ,ali jedno mi nije jasno - kad vozim sestru na skuteru maksimaln od skutera je cca 73 a kad sam sam 75 - je li moguce da skuter ima blokadu na okretajima jer sam primjetio da nikako (ni nizbrdo) nece preci ni jedan okretaj preko 8000 (bez obzira jesam li sam ili s jos nekim na skuteru) a recimo nrg se vrti na 10 500 - 11 000 okretaja maksimum ( tako mi je rekao jedan covjek koji vozi nrg )

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Je li se tko kuzi u TGB ???
« Odgovori #19 : 17 Rujan, 2007, 22:29:09 »
ja ne zato ga i nemam
Piaggio X9 250  Black Box