Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pozdrav ekipa imam roblem sa sr50r nece upalit hladan na anlaser  (Posjeta: 1556 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Pozdrav evo ovak normalno je palio iz prve do prije jedno mjesec dana samo sam trebo taknut start gumb i motor bi se odma upalio sad kad stisnem gumb samo se vrti bez veze upali tek kad ja potegnem ručicu gasa ono do jaja kak se kaže . Odfuro sam ga na servis u ami trade u zgu da mi promijene sviječicu,ulje u getribi i očiste filter zraka i da mi pogledaju zakaj neče palit na anlaser što oni naravno nisu napravili to se dešava samo kad je motor full hladan čim je i malo topal odma upali na struju . U knjižici mi piše da ga trebam palit bez gasa osim ak nije ono temperatura ispod nule , sad ja sam tu malo čito osnove karburatora s ovog foruma on bi trebo bez gasa palit na struju bez beda molim pomoč od znalaca tu ja nemam pojma kaj bi mu moglo bit zakaj neče palit na anlaser bez gasa kad je full hladan ja se ne kužim tolko u skutere nisam imo motor jedno 10 godina ko klinac sam si solo slago tomose molim pomoč hvala

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pozdrav ekipa imam roblem sa sr50r nece upalit hladan na anlaser
« Odgovori #1 : 26 Lipanj, 2010, 13:21:25 »
Imas elektricni chok koji bez obzira na vanjsku temperaturu bude aktiviran kad palis skuter i to te zeza. Tek kad se on ugasi (nakon minutu dvije) ce ti skuter imati normalan ler gas. Vjerojatno imas isti problem i ako vruc skuter ugasis na 5-10 minuta i onda palis.

Lijek je ili staviti manualni chok, ili davati gas kod paljenja kako bi doslo vise zraka u smjesu

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pozdrav ekipa imam roblem sa sr50r nece upalit hladan na anlaser
« Odgovori #2 : 26 Lipanj, 2010, 13:28:26 »
ne problem je samo dok je motor full hladan ono dok ga prvi put palim cim je i malo topal motor pali iz prvo na struju bez beda

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pozdrav ekipa imam roblem sa sr50r nece upalit hladan na anlaser
« Odgovori #3 : 26 Lipanj, 2010, 13:42:39 »
sad meni se čini da je taj električni čok crko ili mu se neš sjebalo u carbu sa starter jetom jel se vrti bez veze ja mu moram ono dat full gas opče da se upali nije ono da mu dam malo gasa pa upali moram full gass do jaja potegnut da krene dobivat smjesu

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: pozdrav ekipa imam roblem sa sr50r nece upalit hladan na anlaser
« Odgovori #4 : 26 Lipanj, 2010, 13:57:19 »
provjeri da li ti je ispravan elektricni cok :icon_thumright:
uzmes 2 zice i spojis preko te 2 zice cok sa akumulatorom...ako se ona igla mice,cok je ispravan :)

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pozdrav ekipa imam roblem sa sr50r nece upalit hladan na anlaser
« Odgovori #5 : 26 Lipanj, 2010, 14:23:30 »
ok budem probo to je ona ko crna kutijica na vrhu karba jel ima veze plus minus di ga spojim na akomulator da ga ja ne spržim lol :)

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: pozdrav ekipa imam roblem sa sr50r nece upalit hladan na anlaser
« Odgovori #6 : 26 Lipanj, 2010, 14:29:01 »
da to je kao crna kutijica,nema veze kako ga spojis(svejedno je) :icon_thumright: