Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: el. blokada - spajanje  (Posjeta: 2420 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
el. blokada - spajanje
« : 21 Lipanj, 2010, 21:25:47 »
dali nekto zna kako da proverim koja zica sto ide na bombina je + a koja je - da znam na koja da spojim ( jedna je crna jedna je zelena ) i da od prilike kakav kondenzator mi treba da napravim da skut ide oko 50km/h ( znacim mislim stavjati samo kondenzatora bez potenciometara ako je jaci ili slabi kondenzator onda cu da probam s drugi )  ( skut je kymco super 9 )


i da gde treba da stoi blokada na zuci koja ide iz magnet u cdi ili na zicu koja ide iz cdi u bombina
« Zadnja izmjena: 21 Lipanj, 2010, 21:41:22 sanatorium »

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: el. blokada - spajanje
« Odgovori #1 : 22 Lipanj, 2010, 09:04:23 »
dali nekto zna kako da proverim koja zica sto ide na bombina je + a koja je - da znam na koja da spojim ( jedna je crna jedna je zelena ) i da od prilike kakav kondenzator mi treba da napravim da skut ide oko 50km/h ( znacim mislim stavjati samo kondenzatora bez potenciometara ako je jaci ili slabi kondenzator onda cu da probam s drugi )  ( skut je kymco super 9 )


i da gde treba da stoi blokada na zuci koja ide iz magnet u cdi ili na zicu koja ide iz cdi u bombina


jel netko zna ? ?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: el. blokada - spajanje
« Odgovori #2 : 22 Lipanj, 2010, 09:06:35 »
pa moraš ju spojiti na žicu koja ide iz pick upa... nju na + a - na masu, između kondenzatore i to je to..

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: el. blokada - spajanje
« Odgovori #3 : 22 Lipanj, 2010, 09:27:23 »
pa moraš ju spojiti na žicu koja ide iz pick upa... nju na + a - na masu, između kondenzatore i to je to..

OK ali koja je ta zica dali je ova koja ide iz magneta u cdi ili ista zica koja produzuje iz cdi u bombina znaci na koje mesto da je spojim izmedzu magnet i cdi ili cdi i bombina ( negde sam citao da je bolje da stoi sto blize do bombine pa zato ja mislim da traba da stoi medzu cdi i bombina ali da je blize do bombina )

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: el. blokada - spajanje
« Odgovori #4 : 22 Lipanj, 2010, 09:30:03 »
svejedno gdje, samo da je žica koja ide sa pick upa..