Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm  (Posjeta: 6567 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BoLT3K

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1168
  • Spol: Muški
  • Ultimativno multiplatinasti kultni sultan Offa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Goražde.
  • Moj Skuter: Keeway Matrix 150+
  • Moja Kaciga: Shoei XR800 TC4
  • MojSetup: Zaslijepljujući
  • MojSpuh: Protočni
Odg: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm
« Odgovori #20 : 09 Studeni, 2009, 16:41:18 »
Uopće nemora značit, možda su išli s malo drugačijim pristupom! Pošto nema modular, vjerojatno nije ni preturpijan previše :) a i zašto bi bio kad ima momenta sigurno više od mase drugih kitova. Bolje bi imao ovaj kit s malo slabijom rezom nego preturpijanu sedamdesetku koja opet nema toliko momenta!
Red bi bio da u seriji s cylindrom dodje i spulja, i eventualno radilica.. U stilu Cristofolini Team Racing  ;D

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm
« Odgovori #21 : 09 Studeni, 2009, 17:21:41 »
Red bi bio da u seriji s cylindrom dodje i spulja, i eventualno radilica.. U stilu Cristofolini Team Racing  ;D

Mislim da uopće neciljaju na to, tj. po mom nekom skromnom mišljenju ovo je cilindar za mase!  :laughing7:



Inače, izgleda da ga nema za minarelli još :(

Offline Nero

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 398
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Fiume
  • Moj Skuter: Piaggio zip sp BT
  • MojSetup: S6r
  • MojSpuh: r1200
Odg: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm
« Odgovori #22 : 09 Studeni, 2009, 17:35:00 »
Kad će izaći R/T 70cc od stage6 ? Obecavaju nekih 23ks

Offline BoLT3K

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1168
  • Spol: Muški
  • Ultimativno multiplatinasti kultni sultan Offa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Goražde.
  • Moj Skuter: Keeway Matrix 150+
  • Moja Kaciga: Shoei XR800 TC4
  • MojSetup: Zaslijepljujući
  • MojSpuh: Protočni
Odg: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm
« Odgovori #23 : 09 Studeni, 2009, 17:50:55 »
Mislim da uopće neciljaju na to, tj. po mom nekom skromnom mišljenju ovo je cilindar za mase!  :laughing7:



Inače, izgleda da ga nema za minarelli još :(

Ma mala je ta masa koja ce imati ovo cudo  ;D

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm
« Odgovori #24 : 09 Studeni, 2009, 18:17:17 »
Ma mala je ta masa koja ce imati ovo cudo  ;D

Mase u odnosu na one koji imaju kompletan TCR setup!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm
« Odgovori #25 : 09 Studeni, 2009, 19:03:54 »
za ovo se vjerojatno dizajnira novi spuh jer na glavi ima mjesta za 3 matice
« Zadnja izmjena: 09 Studeni, 2009, 19:23:17 speed »

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm
« Odgovori #26 : 09 Studeni, 2009, 19:23:45 »
vjerovatno dode flandja na ta 3 sarafa i onda se spuh federima hvata.

koja je cijena?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm
« Odgovori #27 : 09 Studeni, 2009, 20:01:01 »
ma citao sam na jedan sajt i pise da ovaj cilindar ima mnogo slicnosti so pune krosove ( pisa da kad ga vidite pomiclice te da je to cilindar od nekog pun kros od 80cc  :drunken_smilie: ) i pise da za ovaj cilindar ce ima poseban spuh i radalicu a prodaja treba da posne od 2010 god

Offline BoLT3K

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1168
  • Spol: Muški
  • Ultimativno multiplatinasti kultni sultan Offa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Goražde.
  • Moj Skuter: Keeway Matrix 150+
  • Moja Kaciga: Shoei XR800 TC4
  • MojSetup: Zaslijepljujući
  • MojSpuh: Protočni
Odg: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm
« Odgovori #28 : 09 Studeni, 2009, 20:53:05 »
ma citao sam na jedan sajt i pise da ovaj cilindar ima mnogo slicnosti so pune krosove ( pisa da kad ga vidite pomiclice te da je to cilindar od nekog pun kros od 80cc  :drunken_smilie: ) i pise da za ovaj cilindar ce ima poseban spuh i radalicu a prodaja treba da posne od 2010 god
Pa onda sam u pravu bio ;D

Mase u odnosu na one koji imaju kompletan TCR setup!

Ja ne znam za 5 skutera koji imaju TCR kompletan setup. Uglavnom nafurane Svabe sa svojim sprinterima. Za neke ljude su 2Fast i TCR samo misaonne imenice ;)

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm
« Odgovori #29 : 09 Studeni, 2009, 21:02:25 »
Ja ne znam za 5 skutera koji imaju TCR kompletan setup. Uglavnom nafurane Svabe sa svojim sprinterima. Za neke ljude su 2Fast i TCR samo misaonne imenice ;)

Gle, neznam što da ti kažem. Prodanih 5 full kitova je ništa naspram recimo stotine prodanih BB MHR kompleta. Možda ovi u Poliniju hoće napraviti konkurenciju BB MHR-u što je i logično, pa nisu oni mala tvornica(u biti nisu ni tvornice već radinice) poput TCR-a, 2fasta kojima je prodaja zapravo usputna jer prave kiteve zasebe. Malossi, Polini, TP rade masovnu proizvodnju jer od toga zarađuju...

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm
« Odgovori #30 : 09 Studeni, 2009, 21:03:20 »
Mislim da uopće neciljaju na to, tj. po mom nekom skromnom mišljenju ovo je cilindar za mase!  :laughing7:



Inače, izgleda da ga nema za minarelli još :(

EXCLUSIVE! News just in from the Polini camp - 94cc is now in production and will be arriving with us on our next delivery.

To be honest we were hoping for an 80cc for next years BSSO but Polini have gone one step further 94cc! we are still in shock. Kits will be available for both Minarelli and Piaggio liquid cooled engines, power capabilities have still not been quoted but I am sure we will find out at the show next week.


From the pictures we have available the cylinder looks like something you would find on YZ 80 motoX rather than a scoot. Exhaust port looks similar to the Evo 3 kits and is sporting 3 exhaust studs, we think either a new stub for Evo 10 or a revised exhaust will be popping up shortly.

A long stroke crankshaft is to be used alongside the 52mm bore giving the 94cc which as you would expect will need some work in the crank casings to accept it.

« Zadnja izmjena: 09 Studeni, 2009, 21:09:03 charnel »

Offline BoLT3K

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1168
  • Spol: Muški
  • Ultimativno multiplatinasti kultni sultan Offa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Goražde.
  • Moj Skuter: Keeway Matrix 150+
  • Moja Kaciga: Shoei XR800 TC4
  • MojSetup: Zaslijepljujući
  • MojSpuh: Protočni
Odg: Polini- novi BIG EVOLUTION 94ccm
« Odgovori #31 : 09 Studeni, 2009, 21:17:47 »
Gle, neznam što da ti kažem. Prodanih 5 full kitova je ništa naspram recimo stotine prodanih BB MHR kompleta. Možda ovi u Poliniju hoće napraviti konkurenciju BB MHR-u što je i logično, pa nisu oni mala tvornica(u biti nisu ni tvornice već radinice) poput TCR-a, 2fasta kojima je prodaja zapravo usputna jer prave kiteve zasebe. Malossi, Polini, TP rade masovnu proizvodnju jer od toga zarađuju...

Cak da TCR i 2Fast imaju radionice za masovnu serijsku proizvodnju, ne bi njihova prodaja nista znacajno porasla. Ja kad cujem 2Fast, pomislim na Scooter drag, ipak to nisu cylindri za svaki dan, niti za vikend, to je samo za otici do staze na prikolici nekog kamioncica, i tek kada ga istovaris, odes krug-dva i opet na prikolicu i kuci sarafati. Dok su malossi BB opet malo pogodniji za "obicnu voznju".
Naravno, neko ko kupi 2Fast ili TCR sigurno ni na trenutak ne pomisli koliko ce mu kit trajati, da je tako, kupio bi malossi sport.
Naravno da se i Polini zeli umjesati u BB trziste, nisu oni mala kompanija, nisam siguran, al mislim da su veci i od malossi-a.
Neko je vec naveo da je glavna odlika Polini-a detaljnost i zavrsna obrada, pa i ne sumnjam da ce prodaja biti solidna.