Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kako otopit čađu  (Posjeta: 2253 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline clutch

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner Purejet
kako otopit čađu
« : 05 Listopad, 2009, 16:40:57 »
e hitno jel zna netko kakvo otapalo koje bi bilo u stanju otopit naslage motorne čađe, probao dizel, benzin al salbo trebalo bi nest jace?

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kako otopit čađu
« Odgovori #1 : 05 Listopad, 2009, 16:44:34 »
ja koristim brake/clutch cleaner, dobri su ti od wurtha, forcha i terasan-a. to mos nabavit u prodavaonicama auto-dijelova.
skida skoro sve, dovoljno je naspricati i razgradjuje se 98% jer je napravljen za kocnice, a svi znamo sto bi se dogodilo da masne naslage ostanu na plocicama ili diskovima...

ako oces nesto zesce, perolin ali pazi na plastiku i boju...

Offline clutch

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner Purejet
Odg: kako otopit čađu
« Odgovori #2 : 05 Listopad, 2009, 17:00:35 »
baš gledam ovaj wurth brake3 cleaner, to je vise neki tip odmascivac, si siguran da je to jace on benge/dizela i da moze otopit tvrdokorne naslage čađe?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: kako otopit čađu
« Odgovori #3 : 05 Listopad, 2009, 17:03:59 »
čađ se struze a ne otapa

Offline clutch

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner Purejet
Odg: kako otopit čađu
« Odgovori #4 : 05 Listopad, 2009, 17:07:07 »
kad bih bilo ikako moguce ostrugat to di ja trebam, nebi trazio otapalo

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: kako otopit čađu
« Odgovori #5 : 05 Listopad, 2009, 17:27:21 »
tesko ces bilo cim otopit čađ..jbg to nije zakoreno nego zapeceno..a o cemu se radi? koji je to dio tako nepristupacan?

Offline clutch

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner Purejet
Odg: kako otopit čađu
« Odgovori #6 : 05 Listopad, 2009, 17:32:03 »
a svuko sam raspršivač na svom purejetu, pa onaj dio koji je u cilindru izlgeda doslovce kao slovo "o" i iz opsega kruga on šprica, problem je sto kod mene jedna strana sprica druga ne tj zastopala se, a kak je to minijaturno nemoguce je to ostrugat pa pokusavam nekako otopit/smeksat da se da ispuhat kompresorom

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kako otopit čađu
« Odgovori #7 : 05 Listopad, 2009, 18:39:47 »
a svuko sam raspršivač na svom purejetu, pa onaj dio koji je u cilindru izlgeda doslovce kao slovo "o" i iz opsega kruga on šprica, problem je sto kod mene jedna strana sprica druga ne tj zastopala se, a kak je to minijaturno nemoguce je to ostrugat pa pokusavam nekako otopit/smeksat da se da ispuhat kompresorom

ako ne ide sa brake cleanerom, onda ce ic sa perolinom sigurno jer ce on skinut sve osim metala, samo umocit u perolin i ostavit tako preko noci malo duze, ali napominjem, samo ako nema plasticnih elemenata. perolin se inace koristi za pranje dijelova mehanike automobila, dijelova motora...

edit: ali moje misljenje je da bi to trebalo samo "prospricat" kako sam rekao s tim sprejem, samo kroz brizgaljku. ne garantiram uspjeh, ali ako ne probas neces ni znat. ja sam cistio zastopane dizne karburatora na autima s time, uvijek uspjesno.
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2009, 18:43:42 SF-2 »

Offline phantomF12

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti F12
Odg: kako otopit čađu
« Odgovori #8 : 05 Listopad, 2009, 18:46:59 »
probaj tekucina u maloj boci IVAROST....meni prva liga namazes kiston i skida u roku od 2-3min,mozes i par puta namazati...ovo inace ima i neke sastojke koji pomazu na ocuvanju metala tako da netreba ispirati.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: kako otopit čađu
« Odgovori #9 : 05 Listopad, 2009, 20:06:22 »
umoči ga u bilo šta možeš ga bacit u smeće.

Raspršivač se zajedno s glavom i injektorom daje na protočni stol, mislim da se tako zove i onda ga se prikopča na posebne preparate s kojima injektori se čiste i ispere se u roku nekoliko sati ili jednog dana.To bi trebao imati svaki bosch servis i obaviti ti to bez problema.

Nisam to nikad radio niti znam ikoga tko je, uglavnom sam čuo da se ispere iz injektora i raspršivača tim sistemom dosta prljavštine i da se osjeti razlika.
Svakim home made pokušajem riskiraš kvar,sretno!
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka