Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Muke po Baotianu  (Posjeta: 1962 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline fallenangel385

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: sta s njim
Muke po Baotianu
« : 03 Rujan, 2009, 12:09:57 »
Moderator nek prebaci ovu temu ako smatra da sam masio podforum

Iskreno ni znam ni odakle bi krenio.
Kupljen je prije cca. 2 mjeseca. Išao je ko cager. Jedini problem je bio što je kazaljka za gorivo poazivala rezervu konstantno. No dobro ovlašteni serviser je rekao da ce to rjesiti na prvom servisu na 300 km. Medudim na 230 km je prestao raditi i kilometar sat i brzinomjer. Ne znam sto je bilo posrijedi valjda je sajla bila pukla. Da budemo jasni motor je i unatoc tome isao ko cager. Poslije servisa na 300 km osjecam lagani gubitak snage na motoru no nije me to previse zabrinjavalo. Na 500 km po prvi puta ostajem bez gasa i brzina se sa 40 spusta ispod 20 i tek onda dobijam gas. Ponekad se znalo dogoditi da se jednostavno ugasi. Odvozim ga u servis prvi put. Kazu popravili. Medutim bilo je jos i gore dogada mi se to svakih 2 km neprekidne voznje. A sta su oni tamo radili pojma nemam osim sto znam da su mi skinuli el. Blokadu (jedan kraj žice otpojen visi, a drugi izoliran). Vozim ga natrag na popravak gdje me oni ubjeduju da nisu dirali blokadu, no kasnije see ipak ispostavilo da jesu iako ja to nisam trazio. Vozio sam ga jos 2 puta na popravak i svaki put su rekli da su sredili, a nisu se udostojili niti isprobati ga da vide. Dolazim po zadnji put u servis vlasnik mi ne vjeruje i kontam ga da mi ne vjeruje misli da ih zajebavam. Reko evo ti motor pa ga isprobaj, što je on i ucinio i nije ni sam mogao vjerovati. Popravljali su ga tjedan dana sve zivo su mjenjali, prčkali po karburatoru i dosta toga još. Medutim nista nije pomoglo. Da bi se nakraju ispostavilo da je gorivo bilo prljavo i da se rezervoar ljustio iznutra pa je sj#bo i pumpu za gorivo. Promjenili su mi te dvije stvari i s time popravili taj problem.
No to nije kraj. Nakon svih njihovih popravaka javila se druga stvar. Kada ga upalim čok je toliko jak da pokreče skuter, to prije nije bilo tako. Ok sredi se to stavim ga na centralne nogare i pustim da odradi svoje reko necu biti bas tolika picajzla. Ali ni to nije sve poceo m se gasiti kada stanem ono ler je preslab, pa sam ga malo pojacao i super je to sve radilo par dana. No sada se gasi kada je na leru ali ne uvijek, nekada ler radi perfektno, a nekada katastrofa. Ako ga previse pojacam kada radi lose onda kada se popravi radi prejako pa se skuter pokrece. Skontao sam da kada su mi svjetla iskljucena a motor ugrijan ler radi ajmorec ok, al cim upalim svjetla pocne se gusit tj oslabi ler.
I primjeti sam da kada pustim gas da mi iz auspuha se cuje puf puf ono kao da prducka sto isto prije njihovog popravka nije bilo.

Isto tako su mi i zamjenili zadnji amortizer jer je kao škripao, al to škripi i dalje, al kolko sa skontao to nije od amortizera, al aj recimo da mi je to najmanji problem u cijeloj toj prici

Slobodno iskomentirajte kako hocete, samo mi nejte nabijat na nos kako nijedan kinez ne valja i sl stvari. Znam da ovo nije kvaliteta kao neke druge marke, ali neki si samo to mogu trenutno priustiti. Mislim stari mi ima isti motor samo 2 godine stariji i nema apsolutno nikakih problema.

I da se razumijemo ja nisam neki balonja koji se zajebavao s time i tjerao ga onako za kako to nije zamisljeno. Presao sam 1800 km (cista voznja kuca-posao)

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Muke po Baotianu
« Odgovori #1 : 03 Rujan, 2009, 13:05:59 »
ako imaš toliko problema,odi tamo izjebi im sve kulturno i reci da ti ili srede skut kompletno ili hoćeš novi

Offline paux

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica Osijeka
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
Odg: Muke po Baotianu
« Odgovori #2 : 03 Rujan, 2009, 13:10:53 »
ako imaš toliko problema,odi tamo izjebi im sve kulturno i reci da ti ili srede skut kompletno ili hoćeš novi
:icon_thumright: :icon_thumright:

Offline kamikaza

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1076
  • Spol: Muški
  • 0911889594
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: area 51
  • Moja Kaciga: kbc
  • MojSetup: evo
  • MojSpuh: shot
Odg: Muke po Baotianu
« Odgovori #3 : 03 Rujan, 2009, 13:47:33 »
ako imaš toliko problema,odi tamo izjebi im sve kulturno i reci da ti ili srede skut kompletno ili hoćeš novi
a kao da ce ti dat novi...imao sam i ja to i vise sam visio po servisima nego kaj sam se vozio...nakon 400km sve je pocelo jebat  na servisu mi napravili vise sranja nego dobroga radilica mi je otisla 2 puta na servisu su mi sjebali navoje od auspuha tako da je prdio itd samo problemi...tak da ti je moj savjet prodaj ga u djelovima jer svi koji to voze trebaju djelove i za 3000-4000 kupis si nekaj postenije i neces imat problema.ja sam svog  prodo za 2000kn kaj mislim da ces dobit u djelovima dodaj 1000kn i kupi si nekaj rabljeno ja sam si kupio sf2 i nemam nikakvih problema rjesio sam se muka po baotianu :D i ovaj je brzi stabilniji kvalitetniji koči ...jedino malo vise moras izdvojit za odrzavanje ali ti se to isplati jer ce ti se prije raspast baotion nego nekaj drugo

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Muke po Baotianu
« Odgovori #4 : 03 Rujan, 2009, 14:38:44 »
Riješavaj se toga po hitnom postupku, jer ćeš se samo zavuć u probleme...i bolje da si uzeo keeway ili tgb ili nešto poznatije....ae stay tuned jer baotian nema tvorničku grešku, on je cijeli jedna velika greška
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Muke po Baotianu
« Odgovori #5 : 03 Rujan, 2009, 15:05:48 »
Prodaj, u kompletu,u dijelove,bilo kako samo se rijesi tog baotiana i dodaj nesto para i kupis nesto polovno :headbang:

Offline kamikaza

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1076
  • Spol: Muški
  • 0911889594
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: area 51
  • Moja Kaciga: kbc
  • MojSetup: evo
  • MojSpuh: shot
Odg: Muke po Baotianu
« Odgovori #6 : 03 Rujan, 2009, 15:27:32 »
ovak si nesto nadi i neces imat skoro pa nista problema...
 http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprilia-rally-50-50-cm3-oglas-574265

Offline MotoManijak

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belovar
  • Moj Skuter: ko god treba prijevoz
  • MojSetup: o velika
Odg: Muke po Baotianu
« Odgovori #7 : 03 Rujan, 2009, 21:06:27 »
probaj napisat zahtjev da oces novi motor.
Pali gume ne dusu

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Muke po Baotianu
« Odgovori #8 : 03 Rujan, 2009, 22:09:48 »
što si očekivao od ovog skutera? znam da svatko nemože sebi priuštiti novu gileru,piaggio,apriliju. ali za ste novce, mogao si bar uzeti nešto polovno ,ali da valja.
s ovim ćeš imati samo problema...
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline fallenangel385

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: sta s njim
Odg: Muke po Baotianu
« Odgovori #9 : 04 Rujan, 2009, 07:37:00 »
Ma sve 5 znao sam ja sta je Baotian, samo nisam bas ocekivao toliko problema i iskreno ne krivim ja prizvodaca za to vec ove u servisu, jer poslije njihovih servisa sam uvijek imao neki problem, a do servisa sve bilo ok. Prava ironija.
Motor je bio naplata duga, tako da trenutno prodaja istoga i uzimanje neceg drugog nece ici, mozda nagodinu.

Malo sam uzeo stvar u svoje ruke jucer i isao nastelovat smjesu zrak/gorivo i ne bi mi vjerovali kako su ovi majstori u ovlastenom servisu to lose napravili. Razlika u radu je i vise nego vidljiva i sto je najvaznije ne gasi se vise, zvuk iz auspuha je mnogo ljepsi nego sto je bio (ne bih znao to bas detaljnije objasnit hehe).

Da napisem jos ponesto o majstorima koji su kudikamo "strucniji" od mene jel.
1. Plovak za gorivo nisu znali kako se namjesta nego su mi govorili, loše je gorivo, zapeko je, sa pištoljem si ga nabio itd itd.
Dok nisam sam uzeo i pogledao sta je, naime plovak gore na čepu ima svoju oznaku kako treba ici i naravno da to ljudi koji bi trebali biti strucnjaci u tome nisu to znali.

2. Kada sam bio da vidim ovo za automatski ler jer mi je prejak kaze meni majstor a mogu ti smanjit ler al onda kad se ugasi čok i motor bi mogao. Aludirao je na to kako kada on smanji ler kako ce se smanjit i rad automatskog čoka što jedno s drugim nema nikake veze ni u najluđim snovima.

P.S. Nisu ovo puste žalopojke, ovo je reklama za sve željne avanture, jer ako s nekim motorom nikada nije dosadno onda je to s ovim :)

Offline paux

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica Osijeka
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
Odg: Muke po Baotianu
« Odgovori #10 : 04 Rujan, 2009, 11:49:08 »
što si očekivao od ovog skutera? znam da svatko nemože sebi priuštiti novu gileru,piaggio,apriliju. ali za ste novce, mogao si bar uzeti nešto polovno ,ali da valja.
s ovim ćeš imati samo problema...
čovjek je gledao da kupi novi skuter za malo para, i šta, novo je novo. barem godinu dana bi ga trebao vozit bez problema i ulagajna, a to što su mu serviseri sjebali skut to je već neka druga priča. ja sam uzeo lunu 2 prošle godine. do sada imam 7000 km i nikad problema. zamjenio samo osigurač i akumulator