Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zagasi se usred voznje?  (Posjeta: 3866 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Zagasi se usred voznje?
« : 24 Kolovoz, 2009, 14:12:46 »
Naime jucer su do mene dosli Giz i Slow kako bi "finalno" postelali moj scoot i sve slozimo,isprobamo sve ok..setup u potpisu,rolice 5.5,dizna 83 itd..i kad ono idem se odvest malo duze sa skuterom..ma nije trajalo ni 10min odjedom boom,ne eksplozija ni udarac  :) nego dubok zvuk i skuter se istog trena ugasi,palim
ja njega.prvi put,drugi put i upali,idem se ponovo vozit sve ok,nakon 5min opet ista stvar...da napomenem to mi se desilo na punom gasu,jednom i na 3/4 gasa,jednostavno se vozim i samo se zagasi..naravno svaki put ga je sve teze upalit nakon tog njegovog gasenja,ali kad upali radi normalno..probao skinuti deklo,jer je bilo prilicno vruce,i vozim mozda malo vise od 10min,ja reko sav sretan deklo treba jace izbusit,kad ono opet se frajer ugasi..i sto najbolje nema kurble jer sam skinuo deklo!Ja poludio 5km gurat reko ne,palim na struju palim i upali nakon nekih 10 min s odmaranjem naravno i bez dodavanja gasa pri paljenju i opet radi ko da se nista nije desilo,u leru bas ne radi najsjajnije,ne vuce fals zrak...evo i slike od svijecice cisto tako..a u cem je problem neznam  :help:




Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #1 : 24 Kolovoz, 2009, 15:37:19 »
Pretamna ti je svjecica, smjesu riktaj. Prouci ovdje
http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/Spark_Plugs_catalog.html

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #2 : 24 Kolovoz, 2009, 16:59:51 »
Pretamna ti je svjecica, smjesu riktaj. Prouci ovdje
http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/Spark_Plugs_catalog.html

Ma vidim ali ne gasi se zbog toga,jel ima neko barem misljenje zbog cega se to desava?Imam NGK BPR8HS svijecicu,sutra idem kupit B8HS pa cu vidjet jel ce bit kakve razlike...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #3 : 25 Kolovoz, 2009, 10:32:40 »
meni se tak pežo gasio gasio i onda zacvikao..
bila je svječica ok boje al nešto nije štimalo jer je samo ostao bez benge na max okretajima i ugasio se..
mislim da je frgić bio problematičan ili vakum ventil nije propuštao dovoljno goriva..

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #4 : 25 Kolovoz, 2009, 15:20:23 »
meni se tak pežo gasio gasio i onda zacvikao..
bila je svječica ok boje al nešto nije štimalo jer je samo ostao bez benge na max okretajima i ugasio se..
mislim da je frgić bio problematičan ili vakum ventil nije propuštao dovoljno goriva..

To sam i ja posumnjao da gubi gorivo,vozim nekih 90 i drzim puni,pa malo se snize okretaji,vidim da nema snagu i odjednom se zagasi..trenutno ga nemogu ni zapalit,neznam sta cu..i frga i sve ostalo imaju oko 300km voznje...prije mi se to nije događalo do sad

Koje bi bilo rijesenje onda za to?
« Zadnja izmjena: 25 Kolovoz, 2009, 15:25:46 ProDriverGT(TGB) »

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #5 : 25 Kolovoz, 2009, 15:31:57 »
prvo imaš pogrešnu svijećicu, ova je sa povišenom elektrodom a tebi treba normalna

ovo je vjerojatno BPR8HS a tebi treba BR8HS

a ovo drugo može biti pregrijavanje ili bobina šteka
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #6 : 25 Kolovoz, 2009, 15:38:03 »
prvo imaš pogrešnu svijećicu, ova je sa povišenom elektrodom a tebi treba normalna

ovo je vjerojatno BPR8HS a tebi treba BR8HS

a ovo drugo može biti pregrijavanje ili bobina šteka

Danas uzeo tu svijecicu,ista stvar,a i tesko ce se pregrijat u 10min voznje...lijepo ga zagrijem i kad pocnem s punim gasom ide nekih 1km ok i poslje pocne gubit snagu,ko da ga pocne gusit i ugasi se

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #7 : 25 Kolovoz, 2009, 20:03:58 »
Eto sta napravi pokvarena uljna pumpa od klipa vozenog 400km i to sa uljem u tragovima...


Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #8 : 25 Kolovoz, 2009, 20:05:47 »
Eto sta napravi pokvarena uljna pumpa od klipa vozenog 400km i to sa uljem u tragovima...



 :'(

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #9 : 25 Kolovoz, 2009, 20:09:40 »
nekako sam od pocetka sumnjao na uljnu pumpu...
zato ja na svmu 2t prvo sto uradim je skinem je i miran... ako zariba zbog ulja znam da sam ja kriv...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #10 : 25 Kolovoz, 2009, 20:10:52 »
nove karike i vozi dalje...
jbg. sory znam da ti nije sad do sale
taj sam

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #11 : 25 Kolovoz, 2009, 20:19:10 »
nove karike i vozi dalje...
jbg. sory znam da ti nije sad do sale

A jbg,barem je cilindar ostao ok,malo brusenja i ko nov,zapravo i je nov al..  :happy8: i novi klip,mješanje RUČNO  i vozi dalje

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #12 : 26 Kolovoz, 2009, 10:09:33 »
dellorto pumpice ulja na piaggio blokovima ne stvaraju probleme, daju se štelati itd, ja sam na piaggiu pojačao protok na potenciometru i vozim se tako 2000 km i sve je ok..
na pežou je bila ona gurtner pumpa nju sam isključio i sam radio mješavinu jer nisam vjerovao toj pumpici, neznam kakvu ima tgb al očito lošu..

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #13 : 26 Kolovoz, 2009, 10:22:00 »
dellorto pumpice ulja na piaggio blokovima ne stvaraju probleme, daju se štelati itd, ja sam na piaggiu pojačao protok na potenciometru i vozim se tako 2000 km i sve je ok..
na pežou je bila ona gurtner pumpa nju sam isključio i sam radio mješavinu jer nisam vjerovao toj pumpici, neznam kakvu ima tgb al očito lošu..
tgb ima plastični zupčanik uljne, možda ga je pojelo

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #14 : 26 Kolovoz, 2009, 10:50:34 »
dellorto pumpice ulja na piaggio blokovima ne stvaraju probleme, daju se štelati itd, ja sam na piaggiu pojačao protok na potenciometru i vozim se tako 2000 km i sve je ok..
na pežou je bila ona gurtner pumpa nju sam isključio i sam radio mješavinu jer nisam vjerovao toj pumpici, neznam kakvu ima tgb al očito lošu..

Lošu da,a i od pezoa je isto neka cudna,mog strica je na jetforcu isto zezala..

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #15 : 26 Kolovoz, 2009, 11:47:59 »
Uljna je radila al očigledno nedovoljno na visokim okretajima. Dali se uljni filter zaštopao ili jednostavno nije pumpica mogla isporučiti dovoljno ulja, to za sad nismo utvrdili.

A što se dizne tiče, napravili smo namjerno bogatu smjesu baš da ne dođe do problema oko smjese pošto i nismo imali baš vremena napraviti fine tuning.

Glavni trag nam je bio miris pošto je bilo natočeno Ipone ulje sa mirisom jagode.  :toothy12: ;D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #16 : 26 Kolovoz, 2009, 13:13:13 »
Uljna je radila al očigledno nedovoljno na visokim okretajima. Dali se uljni filter zaštopao ili jednostavno nije pumpica mogla isporučiti dovoljno ulja, to za sad nismo utvrdili.

A što se dizne tiče, napravili smo namjerno bogatu smjesu baš da ne dođe do problema oko smjese pošto i nismo imali baš vremena napraviti fine tuning.

Glavni trag nam je bio miris pošto je bilo natočeno Ipone ulje sa mirisom jagode.  :toothy12: ;D

Tako je a mirisa nigdje,klip suh,sve suho..

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #17 : 26 Kolovoz, 2009, 13:43:32 »
Tako je a mirisa nigdje,klip suh,sve suho..

Ako nije bilo mirisa, zašto odmah niste posumnjali da nema ulja?  :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #18 : 26 Kolovoz, 2009, 13:51:58 »
Ako nije bilo mirisa, zašto odmah niste posumnjali da nema ulja?  :icon_scratch:

Nije mi se nikad osjetio specificno miris ulja iz auspuha,tako da sam to mogao primjetit tek kad se skinula masina..

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Zagasi se usred voznje?
« Odgovori #19 : 26 Kolovoz, 2009, 14:06:16 »
Ako nije bilo mirisa, zašto odmah niste posumnjali da nema ulja?  :icon_scratch:

Zbog 3 kile brašna i 2 mala krokodila. Jesam ti sad sve rekao?  :dontknow:

Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"