Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: prijenos  (Posjeta: 1096 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
prijenos
« : 10 Kolovoz, 2009, 15:52:37 »
sad malo gledam i usporedujem i nesto mi nije jasno..neznam od cega su poklopci prijenosa ali razliciti su, jedan ima leziste za sekundar bez lezaja i vece je promjera a drugi ima u lezistu sekundara iglicasti lezaj i manjeg je promjera..e sad ja imam primar i sekundar i za jedan i za drugi..znaci mogu slozit prijenos ali neznam koji da stavim jer sekundari nisu isti, razlika je naravno u ovome dijelu koji ide u poklopac i razlika je u zupcima na drugom kraju tj. na kraju di ide glavcina..e sad ima jos jedna stvar..oba poklopca imaju u sebi osovinu na koju ide kvacilo i remenice..ali opet se razlikuju zupci na tim osovinama..da je po meni ja bi stavio ovaj poklopac sa iglicastim lezajem u lezistu sekundara a i u tom poklopcu je na osovini kvacila zupcavik sa ravnim zubima tako da bi onda mogao stavit malossi primar bez kemijanja.. e sad molim one koji znaju da mi pomognu jer ja neznam od cega su ti poklopci i dali pasu obadva sekundara na piaggio lc sa diskom..svi navedeni dijelovi su za piaggio masinu..


« Zadnja izmjena: 10 Kolovoz, 2009, 16:21:21 gokiSP »

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: prijenos
« Odgovori #1 : 10 Kolovoz, 2009, 16:06:44 »
ovaj sa lezajem je od starijeg modela
ovaj je od novijeg, ali mozes i tu stavit lezaj, ak oces..
Trgo - Prijevoz RT

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: prijenos
« Odgovori #2 : 10 Kolovoz, 2009, 16:09:39 »
a razlika u zupcima na primarima i na osovini kvacila? neki su malo duzi neki malo kraci..iga to kakvu ulogu ili je zanemarivo?

ajde jel netko zna ako je seriski sekunda 46 zubaca a malosi 39..kolko je to u postotcima?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: prijenos
« Odgovori #3 : 10 Kolovoz, 2009, 16:19:02 »
malo sam gore u tekstu pomjeso primar i sekundar.. :icon_biggrin: najte zamjerit

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: prijenos
« Odgovori #4 : 10 Kolovoz, 2009, 16:20:59 »
Ako je serijski primar 13/46, onda je Malossi 14/39 21% produljenje

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: prijenos
« Odgovori #5 : 10 Kolovoz, 2009, 16:24:13 »
a daj mi reci za ovo ostalo sta sam gore napisao..imas kakve korisne informacije? :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: prijenos
« Odgovori #6 : 10 Kolovoz, 2009, 16:43:36 »
Sekundari su razliciti na novim i starima piagima i ne mogu se kombinirati osim ako se i poklopac getribe ne mijenja.
Na starom je jednostavno mijenjati zupcanik sekundara jer je na zupce i segerom osiguran, ali to je i lose jer ima prazni hod koji se osjeti.

To sto su ravni zubi na srednjem zupcaniku ne znaci nista - bitan im je broj.


Ionako nije problem presanje zupcanika pa je najbolje ne kimajt nego slozit kak spada

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: prijenos
« Odgovori #7 : 10 Kolovoz, 2009, 16:51:17 »
ok onda znaci ovako..imam poklopac od starijih pia blokova u kojem je osovina sa ravnim zupcima za primar i imam sekundar za taj poklopac od starijih pia blokova tj sekundar koji ide u poklopcas sa iglicastim..znaci imam sve i samo treba ubacit u blokove..e sad zanima me ovo sta su zupci na sekundaru na mjestu di ide glavcina malo drugaciji..na sekundaru iz novijih blokova zupci na mjestu di ide glavcina zavrsavaju na spic dok zupci na starijem sekundaru zavrsavaju ravno i zupci na osovini kvacila sa ravnim zupcima za malossi primar su malo duzi nego na serijskoj osovini..oce to predstavljat kakve probleme?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: prijenos
« Odgovori #8 : 10 Kolovoz, 2009, 17:00:07 »
ok onda znaci ovako..imam poklopac od starijih pia blokova u kojem je osovina sa ravnim zupcima za primar i imam sekundar za taj poklopac od starijih pia blokova tj sekundar koji ide u poklopcas sa iglicastim..znaci imam sve i samo treba ubacit u blokove..e sad zanima me ovo sta su zupci na sekundaru na mjestu di ide glavcina malo drugaciji..na sekundaru iz novijih blokova zupci na mjestu di ide glavcina zavrsavaju na spic dok zupci na starijem sekundaru zavrsavaju ravno i zupci na osovini kvacila sa ravnim zupcima za malossi primar su malo duzi nego na serijskoj osovini..oce to predstavljat kakve probleme?

Ne znam, ali ja nebi vozio getribu koja nema primar ili sekundar koji je iz istog kompleta

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: prijenos
« Odgovori #9 : 10 Kolovoz, 2009, 17:13:09 »
gle ovaj sekundar je od ovog poklopca jer ni ne mogu stavit drugi a primar je malossi..znaci to je sve jedan komplet osim sta je primar malossi..mislim da nebi trebalo bit problema.. :dontknow: jedino neznam dal je po cemu mozda bolji onaj poklopca sa vecim lezistem sekundara ali bez lezaja ili ovaj sa lezajem ali sa manjim promjerom.. :icon_scratch:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: prijenos
« Odgovori #10 : 11 Kolovoz, 2009, 03:58:17 »
na kraju sam ubacio primar 21% dulji i poklopac sa iglicastim lezajem..i ostaje ovaj sekundar sa ovim poklopcem a kasnije mozda vratim seriski primar i to je to..

rijeseno.. ;D