Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: najbolje ulje  (Posjeta: 19684 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #40 : 06 Srpanj, 2009, 15:27:14 »
...stihl kupujem inace u stihl duckasu koji je od mene 500m sto je super...znaci stihl je fakatk ok ulje...polusintetika je...

mineralno je, ako je crvene boje

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #41 : 06 Srpanj, 2009, 15:32:42 »
...stihl kupujem inace u stihl duckasu koji je od mene 500m sto je super...znaci stihl je fakatk ok ulje...polusintetika je...jel je to bed sto dosta dimi stihl ulje, jel to znaci da dobro sagorjeva sto tolko zna dimit, ja znam malo vecu mjesavinu stavljat jer se dosta vrti pa da malo vise podmazuje :icon_thumright:...
Jako dobro pogeldaj jel mineralno ili je polusinteticko.

prije neko dogledno vrijeme kada sam se raspitivao o tom ulju imao sam informaciju da se u hrvatsku samo uvoze mineralno stihl ulje.
jeli se to promjenilo danas ja neznam.

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #42 : 06 Srpanj, 2009, 20:20:07 »
uzeo sam silcolene sport scoot 2

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #43 : 06 Srpanj, 2009, 20:26:03 »
Šta jel bi meni onda išo taj run s jagodama.. Mislim serijala nema veze full sintetika ?? Jer htio bi baš probat, a sad točim neki tts al polusintetika i kad bi dodo ovaj nema veze kaj bi mješalo se neko vrijeme  :toothy10:

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #44 : 06 Srpanj, 2009, 20:28:30 »
Šta jel bi meni onda išo taj run s jagodama.. Mislim serijala nema veze full sintetika ?? Jer htio bi baš probat, a sad točim neki tts al polusintetika i kad bi dodo ovaj nema veze kaj bi mješalo se neko vrijeme  :toothy10:
a nije bas dobro sa se mijesa,ali 99% je da nece biti nista ipak je to serijala

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #45 : 06 Srpanj, 2009, 20:34:10 »
Šta jel bi meni onda išo taj run s jagodama.. Mislim serijala nema veze full sintetika ?? Jer htio bi baš probat, a sad točim neki tts al polusintetika i kad bi dodo ovaj nema veze kaj bi mješalo se neko vrijeme  :toothy10:

Ak me sjećanje nevara TTS nije polusintetika! Drugačije se zove polusint castrolova.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #46 : 06 Srpanj, 2009, 20:46:17 »
Actevo..

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #47 : 06 Srpanj, 2009, 21:09:54 »
ja mogu nabaviti Castrol Power1 TTS ulje koje je jako dobro! Ja ga koristim i full sam zadovoljan. neznam kolko košta litra, ali pošto radim u firmi koja je uvoznik za ulja i maziva, mogu ga dobit s jebenim popustom. Ako koga zanima, više o samom ulju može si pogledati na http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9025167&contentId=7046701


Naravno, nek mi se javi!
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2009, 21:20:28 jprekrit »

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #48 : 06 Srpanj, 2009, 21:23:32 »
TTS nije polusintetika... Full syntetic.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #49 : 06 Srpanj, 2009, 22:49:05 »
Da full sintetika je, jer zamijenio sam s nekim drugim uljem.. Ispričavam se ali zbunjen sam zadnjih par dana :drunken_smilie:

Ovaj koristim kaj je stavio jprekrit stavio..

A onda smijem sad kad mi se isprazni u posudi na motoru ulje i nasipat ovaj s jagodama, neće imat veze ?  :icon_scratch:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #50 : 06 Srpanj, 2009, 23:17:01 »
zasto svi imate nesto protiv ininih ulja?ja san cua da su (opcenito,ne samo 2t) bolja od nekih razvikanih marki...
Istina. Na dosta stručnih mjesta sam dobio potvrdu da su ulja bolja od nekih razvikanijih marki.

Isto tako i za našu Jana vodu, na svim istraživanjima je ispala jednom od najboljih voda u SVIJETU!
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #51 : 07 Srpanj, 2009, 10:42:03 »
Istina. Na dosta stručnih mjesta sam dobio potvrdu da su ulja bolja od nekih razvikanijih marki.

Isto tako i za našu Jana vodu, na svim istraživanjima je ispala jednom od najboljih voda u SVIJETU!

Kakve veze ima jana sa uljem?  :icon_scratch: Pa zna se da je jana  :icon_thumright:

Što se tiče ulja, stari mi je mehaničar radnih strojeva i u firmi koriste inina motorna ulja i sve šljaka bez problema. I što je najbolje, firme čije strojeve imaju(John Deere, Class, Caterpilar, BobCat), dopuštaju korištenje ininih ulja u garantnom roku jer je dobro, tj zadovoljavaju određene standarde.

Stvar je u tome da INA proizvodi dosta kvalitetna ulja zbog toga što im gorivo ima veliku količinu sumpora i ostalih nepoželjnih dodataka pa to kompenziraju donekle sa uljima. Iako nije riječ u ovoj priči o 2t uljima, moguće je povući neku paralelu!
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2009, 10:49:54 Area51 »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #52 : 07 Srpanj, 2009, 10:45:06 »
Pa Jana uvijek ide sa uljem najbolje.  :toothy12: :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2009, 10:49:40 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #53 : 07 Srpanj, 2009, 15:09:46 »
Šta jel bi meni onda išo taj run s jagodama.. Mislim serijala nema veze full sintetika ?? Jer htio bi baš probat, a sad točim neki tts al polusintetika i kad bi dodo ovaj nema veze kaj bi mješalo se neko vrijeme  :toothy10:

Pa onda si uzimi ipone city a ne ipone run,to ti je polusintetika a isto mirisi po jagodama..

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #54 : 07 Srpanj, 2009, 15:21:06 »
Pa onda si uzimi ipone city a ne ipone run,to ti je polusintetika a isto mirisi po jagodama..

Ma vozim stalno full sintetiku.. Al mogo bi i tak, jedino kaj me zanima još jel ima veze ak bi pomješao malo tts-a u posudi za ulje s ovim ipone kad bi njega nadolio...

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #55 : 07 Srpanj, 2009, 15:38:25 »
Ma vozim stalno full sintetiku.. Al mogo bi i tak, jedino kaj me zanima još jel ima veze ak bi pomješao malo tts-a u posudi za ulje s ovim ipone kad bi njega nadolio...
vec sam ti napisao da ti nece biti nista

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #56 : 07 Srpanj, 2009, 15:56:36 »
jurca scoot sport je dobar za dosta turpijane skuteve, ono vrtnja 12-14000okretaja??

Scoot Sport 2 je odličan i do srednjeg midrace-a, a pogotovo na base-u  :icon_thumright:



uzeo sam silcolene sport scoot 2

Odličan izbor  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #57 : 07 Srpanj, 2009, 19:54:46 »
Kakva je situacija sa full sintetic uljem sa OMV benzinskih crpki,ja ga koristim vec 4 godine i pokazalo mi se kao odlicno,ne mogu da se sjetim kako se prije zvalo a sad se  zove BIXXOL 2T 1:100 ima i obicno mineralno 1:50.

Prije i nije bilo za kupiti nista bolje tu gdje sam ja a sad se pojavio i silkolene scoot sport 2 po istoj cijeni kao i bixxol full sint pa sam u dilemi koje da koristim posto je bixxol full sint a silkolen je polusintetsko ulje.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #58 : 08 Srpanj, 2009, 01:59:23 »
aj dobro kad vidin da ovde ima puno pametnjakovica..

kome je ovde od vas pametnih bloka motor,riknia motor ili osta bez kompresije od ininih ulja? ajmo nek se jave ti pametnjakovici pa da mozemo skupa nastavit srat po ininon ulju.

naravno da je mijesalica bila dobro odzracena i da je sve sa skuteron bilo ok

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: najbolje ulje
« Odgovori #59 : 08 Srpanj, 2009, 02:18:25 »
ja svojin ocima vidia 2 motora kojima su klip i cilindar bili u uzasnom stanju nakon koristenja ininog ulja..naravno pricamo o ininom 2t plavom ulju..