Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: (ne)Važnost karbonskih lamelica na serijali - štelanje karba i multivara pitanje  (Posjeta: 1799 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Pošto sam konačno skupio neke stvari za skuter te ću ga rastavljat, zanima me par stvari:

1. Isplati li se stavljati karbonske lamelice na serijski cilindar, tj. ako ih stavim što ću dobiti ili izgubiti s njima (jasna mi je priča s pucanjem limenih lamelica i uništavanja cilindra)?
2. Koje eventualne prerade napraviti na serijskom usisu i da li je uopće potrebno što prerađivati za serijalu?
3. Općenitona što bih trebao obratiti pažnju/promjeniti/doraditi za navedeni setup?



setup je klasični serijski(minarelli):

Malossi 17.5 PHBN + redsponge
Topova radilica
Malossi Multivar
Giannelli GSP
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2009, 17:27:10 Area51 »

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: (ne)Važnost karbonskih lamelica i usisa na serijali/base setupu
« Odgovori #1 : 11 Svibanj, 2009, 16:50:06 »
minarelli usis je sam za sebe dovoljno i serijski prosiren ovo sirenje i takve svapske gluposti su tu bezpotrebne...s karbonskim lamelicama bolji je odaziv i nista vise i naravno postede cilindar kad puknu..po meni super za imati jednu plocu polinijevih lamela ja imam 0,30 mm i neznam di su mi ali imam ih  :laughing7:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: (ne)Važnost karbonskih lamelica i usisa na serijali/base setupu
« Odgovori #2 : 11 Svibanj, 2009, 20:12:20 »
stavi ih ako hoćeš, ako ti stoje na polici ili ako imaš viška 50-ak kn ali nije nužno..
ja sam na svojim skuterima uvijek micao te limene..

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: (ne)Važnost karbonskih lamelica i usisa na serijali/base setupu
« Odgovori #3 : 11 Svibanj, 2009, 20:54:12 »
jel ces dobit kaj je upitno..mozda malo bolji odaziv na gas..ovisno o debljini lamelica..u pakiranju od malossia recimo dobijes 0.30-0.35-0.40...kaj se tice pucanja lamelice...ak je karbonska izgorila bu u cilindru..prozvakat ce ju..orginal limena to nebu napravila ostala bu i napravila bu neko sranje..zarisala cilindar i ak je dobra temperatura na full gasu se bu i rastalila...

tak da ak nije do love ili ih imas metni..losije nebude...moze sma bolje bit..
Under construction...

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: (ne)Važnost karbonskih lamelica i usisa na serijali/base setupu
« Odgovori #4 : 12 Svibanj, 2009, 17:25:27 »
Budem vidio, ako nabavim do raskopavanja stavim, ako ne ništa ove sezone. Ako nabavim tablu, kakva je procedura sa "izrezivanjem" u odgovarajući oblik? Škarama ili nešto drugo(jbg, lupetam al mi nepada napamet ništa drugo)?


Zanima me još, otprilike koju veličinu dizne da stavim za početak na taj setup te otpilike koje rolice da kupim za multivar? Pretpostavljam da su one što sam dobio s multivarom preteške??

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
E to ti neznam sad tocno...moglo bi ic s dobrim skarama ili skalperom..nes od toga...zacrtas s necim staru lamelicu i po njoj izrezes novu...

Dizna nesto oko 64 ja mislim
a za drugo ti neznam sad tocno bi ti neko drugi rekao..
Under construction...

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
lamelice najpreciznije možeš izrezati škaricama za nokte...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
rista na taj set up- trebas probavati vise tih dizna, zavisi...od 68 pa do negdje 74-76...

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
ja rezem s ravnalom i skalpelom ili biaxom i dijamannom sajbicom.

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Pošto sam konačno skupio neke stvari za skuter te ću ga rastavljat, zanima me par stvari:

1. Isplati li se stavljati karbonske lamelice na serijski cilindar, tj. ako ih stavim što ću dobiti ili izgubiti s njima (jasna mi je priča s pucanjem limenih lamelica i uništavanja cilindra)?
2. Koje eventualne prerade napraviti na serijskom usisu i da li je uopće potrebno što prerađivati za serijalu?
3. Općenitona što bih trebao obratiti pažnju/promjeniti/doraditi za navedeni setup?



setup je klasični serijski(minarelli):

Malossi 17.5 PHBN + redsponge
Topova radilica
Malossi Multivar
Giannelli GSP

po meni malo proširit ispuh 
doradit prijenos a što se tiče usisnih lamelica nemaš potrebe stavljat karbonske jedino što će ti poštedjet cilindar ako puknu al ja to nisam još nikad doživio...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
1. Isplati li se stavljati karbonske lamelice na serijski cilindar, tj. ako ih stavim što ću dobiti ili izgubiti s njima (jasna mi je priča s pucanjem limenih lamelica i uništavanja cilindra)?
2. Koje eventualne prerade napraviti na serijskom usisu i da li je uopće potrebno što prerađivati za serijalu?
3. Općenitona što bih trebao obratiti pažnju/promjeniti/doraditi za navedeni setup?


1.samo prevencija ovog sto si napisao u zagradi, ali na serijalama (zapravo, na skuterima sa serijskim spuhom koji ne vrti visoko) nema potrebe jer limene treaju vjecno
2. bas nista
3. vidi pod 2.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb

1.samo prevencija ovog sto si napisao u zagradi, ali na serijalama (zapravo, na skuterima sa serijskim spuhom koji ne vrti visoko) nema potrebe jer limene treaju vjecno

potpisujem ovo