Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Par pitanja u vezi struje  (Posjeta: 985 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Par pitanja u vezi struje
« : 10 Siječanj, 2009, 15:54:23 »
Imam par pitanja.
Ona pločica na magnetu koju očitava kalem paljenja odnosno pick up jeli ona smije biti namagnetizirana ili nesmije ? .
Kolko odprilike dođe CDI za sr-ku 150.
Ako motor oče vrtit kontru do kojeg djela bi to u stuji moglo bit. Struja orginal. Paljenje do sad radilo i daje iskru al su svjetla zezala odnosno na leru nisu radila i tek na full gasu počela svjetlit. I teško je palio šta bi povezo ipak na kraju krajeva sa paljenjem (moguče da se kut paljenja promjenio?)
Kako mora ič kalem na piaggio mašinama. Digne se malo ona platična cjev za vodu pa se ispod nje ugurne ili se zašarafi preko nje ?
Imam još dosta pitanja oko struje samo da se sjetim šta me još zanima  :toothy9:
Potpis

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Par pitanja u vezi struje
« Odgovori #1 : 10 Siječanj, 2009, 18:38:08 »
Tekstti nije bas razumljiv..ak sma dobro skuzio na neke stvari ti mogu odg..

Zice od senzora pick up..idu ispod dovoda vode..tak je i na 50ccm...
Najbolje nac rabljenu makar je to dosta tesko nestasica djelova je za big bore na nasem trzistu...
CDI oko 50€
Namotaji 155€

Naranvo cjeni su u inozemstvu..tipa Scooter Centar i tak...

Namotaji sa SP pasu na SR...
Ak se dobro sjecam SP ima limit na okretajima odk SR koji ima AC masinu nema limit..tak da jos vece okretaje ak oces mozes jedino izvuc s drugom strujo...
Under construction...

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Par pitanja u vezi struje
« Odgovori #2 : 11 Siječanj, 2009, 11:41:59 »
Hvala na odgovoru. Ovo za okretaje znam zato me zanima cjena jel slažem jednog sp-a. E sad ni ja neznam šta sam gore napiso pa evo da preformuliram :toothy9:. Znači zanima me ovo :   ona pločica na magnetu koju očitava indukciski kalem odnosno pick up . Dali ona smije biti namagnetizirana ili nesmije ? . I 2. Za 50 ccm piaggio mašine pick up zanima me kako streba stajat . Ima ona cjev od vode i na pick up-u je ajmo reč onaj nosač i 2 rupe 1 sa svake strane za šaraf. I na desnoj strani taj šaraf drži i tu cjev (nije da baš drži al se šarafi kroz nju). E sad tu cjev mogu pomaknut prema van malo i onda umetnut ispod nje taj nosač i zašarafit ili mogu na tu cjev zašarafit. Nije todirektno ta cjev nego iz nje ide ko mali plastični nosač...  Ako umetnem ispod cjevi onda je pick up skroz u ravnini sa tom pločicom pa mi se to čini ok al mi je malo sumnjivo da treba tak malo izbačena prema van bit cjev za vodu. A ako stavim na nju onda je dosta izvan te pločice jel se napravi distanca..
Potpis

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Par pitanja u vezi struje
« Odgovori #3 : 11 Siječanj, 2009, 15:21:57 »
nekom treba struja ??? javi se na pm ako bude trebalo rjesit cemo

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Par pitanja u vezi struje
« Odgovori #4 : 11 Siječanj, 2009, 15:36:52 »
Ovo prvo  pitanje nebi znao nisam nikad obracao paznju na to..ali po nekoj logici bi mogo bit namagnetiziran kaj stoji cijelo vrijeme pokraj magneta...

A drugo..ide ti blok pa ide senzor i onda ide na sve to cijevcica s vodom..
« Zadnja izmjena: 11 Siječanj, 2009, 15:40:34 Benjamin »
Under construction...

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Par pitanja u vezi struje
« Odgovori #5 : 12 Siječanj, 2009, 00:24:25 »
Ovo prvo  pitanje nebi znao nisam nikad obracao paznju na to..ali po nekoj logici bi mogo bit namagnetiziran kaj stoji cijelo vrijeme pokraj magneta...

A drugo..ide ti blok pa ide senzor i onda ide na sve to cijevcica s vodom..

E hvala to me zanimalo. Jel inače stoji na krivo pa nije to to...   a ovo prvo i nebitno tak... Ide drugo paljenje jbg ... Može lock na temu. thanx
Potpis