Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Oroblem yamaha maxster pokazatelj goriva i voltaze  (Posjeta: 690 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pajotesanj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha maxster
Oroblem yamaha maxster pokazatelj goriva i voltaze
« : 14 Rujan, 2022, 22:18:07 »
Pozdrav svim clanovima, novi san na forumu pa ako bi slucajno prekrsio neko pravilo ne zamjerite.
Imam problem sa skutwrom yamaha maxster 125cc, kada dam kontakt i upalim skuter kazaljka od goriva non stop ide gore dole. Kada iskljucim zicu sa plovka kada je ugasen skuter uredno pokazuje voltazu, kada ga upalim kazaljka ode do vrha i vrati se i pokazuje da goriva nema. Vratim kontakt na plovak ona opet podje dizat se i spustat.
Plovak sam provjerio unimerom i pokazuje da je ok.
Provjerio sam punjenje i to mi je po fabrickom kako u prospektu pise.
Nasuo pun rezervoar opet da probam i to i isti problem.
Sumnjivo mi je bilo posto se nije palio skuter vise od mjesec dana nije odma htio da upali i akumulator mi je oslabio malo pa sam ga dopunio i onda upalio. Dal je moguce da je akumylator ostetio sat i pokazatelj goriva? Jos jedna napomena po knjizici akumulator treba da ide od 8 ah a ja sam ubacio od 7 ah jer nisam nasao tad od 8Ah.
Jos jedna napomena, kazaljka kada ide gore dole ona kada dodje na skalu ocita tacno koliko ima voriva a onda se pusta do jacine napona baterije i tako non stop.

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Oroblem yamaha maxster pokazatelj goriva i voltaze
« Odgovori #1 : 15 Rujan, 2022, 08:29:56 »
Nije se moglo nista ostetiti. Jedino je moguće da je slab akumulator odn. nije dovoljno napunjen. Ili ne valja plovak ili neki kontakt negdje.

Offline Pajotesanj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha maxster
Odg: Oroblem yamaha maxster pokazatelj goriva i voltaze
« Odgovori #2 : 15 Rujan, 2022, 08:49:02 »
Prvo hvala sto si odvoio vrijeme da mi odgovoris.
Unimerom sam provjerio plovak i djeluje mi dobro jer kad ga pomjeram on na skali mjenja vrijednosti.
Kada spoim obje zice koje dolaze na plovak desava se isto da ide gore dole.
Nisam propratio te zice da vidim ima li negdje prekid ili slab kontakt. Sto se tice akunulatora u njemu je sad 12 7ah a po katalogu mora biti 8ah,iskreno znao me akumulator zezat kao da nekad ne da dovoljno snage a poslije kijeg pokusaja upali skuter. Malo sam istrazivao na forumima jos negdje sam iscito da moze bit akumulator.