Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight 2 problem curi voda.  (Posjeta: 2280 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marko Kovačević

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bijeljina
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: SHOEI XR-1000
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Speedfight 2 problem curi voda.
« : 03 Lipanj, 2020, 23:19:19 »
Procurila mi vodena pumpa, i ja kupim novu 50 eura i kad sam namontirao ne curi u toku voznje i kad skuter radi. Cim ugasim skuter voda krene po malo da kaplje iza pumpe na onaj odliv. Ja sam mislio da ta nova pumpa ne valjaa i zamjenim uzmem drugu novu i opet curi kad je motor ugasen i kad  stoji na nogari. Do cega bi moglo biti? Moze li neki savjet, pomoc...

Offline Marijan994

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: LS2 RAPID
Odg: Speedfight 2 problem curi voda.
« Odgovori #1 : 06 Lipanj, 2020, 23:25:07 »
I sam sam imao SF2, jedino je njegova original tvornička bila oke, ali kad je ona procurila, 3 nove sam promijenio, ali i dalje mi je nakon nekog vremena falilo vode. Ugl provjeri si brtve glave, zna njih to zezat.
Ja na svom nisam htio, prodo sam ga  :headbang:

Offline Marko Kovačević

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bijeljina
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: SHOEI XR-1000
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Speedfight 2 problem curi voda.
« Odgovori #2 : 12 Lipanj, 2020, 17:24:57 »
 Brtve glave sam sredio prije pumpe, citave su i jos sam namazao malo diht masom i sve fino vratio. Ali curi voda kad ugasim skuter

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight 2 problem curi voda.
« Odgovori #3 : 12 Lipanj, 2020, 17:29:50 »
Da imas piago. Onda nebi placao zamjensku pumpu 50e.
Vrati tu pumpu i uzmi drugu
FORUMSKI ŠLEPER

Offline Mlos55

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: BOX(HJC) BX-1
Odg: Speedfight 2 problem curi voda.
« Odgovori #4 : 12 Lipanj, 2020, 17:51:22 »
Brtve glave sam sredio prije pumpe, citave su i jos sam namazao malo diht masom i sve fino vratio. Ali curi voda kad ugasim skuter
Kod neispravne pumpe je to normalno, da kada stanes tada pocne da curi, tako je i kod mene bilo, naravno ako se radi o tome da pumpa curi na semeringu, a ne negdje drugo, to dobro prekontrolisi.
Orginalna pumpa u pezo dijelovima ti je 250-300KM. Pretpostavljam da si pumpu kupovao na piku, to su kineske pumpe koje nabaljaju sa alibabe i prodaju po mnogo vecim cijenama (aka tih 50 eura). Preporucio bih ti da uradis reparaciju originalne pumpe, ako je nisi bacio. Imas moju temu na forumu Reparacija vodene speedfight vertical. Ja sam vec 5k presao nakon reparacije i bez problema ide a ne curi. Naravno bitno je da znas sta radis, mozes i da das nekome da ti odradi, za savjete slobodno mi pisi u priv. Ili pljuni 250 maraka za originalnu, ali te jeftine ne uzimaj vise, to je macka u dzaku. Inace pozdrav za Bijeljinu od Ugljevika  ;D

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight 2 problem curi voda.
« Odgovori #5 : 12 Lipanj, 2020, 22:14:33 »
Miloš je potpuno u pravu, a i Zacvikani suti kao pizdek iako je i sam iskusio te zamjenske pumpe koje odmah propisaju, pa je pljunuo oko 1000kn za novu originalnu vodenu pumpu koja je dobra.

U svakom slucaju, reparacija postojece isplati. Makar , Peza je to, kad te ozeni na samo nekoliko takvih stvari, dolazis do tuznih zakljucaka koji odnose postenu gutu para.

Ja sam se nasao u toj situaciji i sad sam trebao nabaviti vodenu pumpu za Pezu. Jednostavnom racunicom, zakljucio sam da nisam dovoljno bogat kako bih si priustio zamjenske Peza pumpe vode, jer je 50+50+50+50+50+50+50+50+50+50=750eura, u cijenu su uracunate trosarine doo se to sve nabavi.

Originalna pumpa od nekih 1000kn mi je bila bolesno skupa, ponizio bih sebe da ulozim soma u pezu, u to prkno da ulozim soma??? Pa priie bih kupio gnojivo i sadnice te uzgajao biljke nego utukao soma u pezu. Jer to kada jednom napravis, ti si gotov, tebe ponese i ti olako kesiras u pezu da izgubis razum.


Zato sam stavio elektricnu vodenu pumpu i sve je bilo dobro.
Ali, nakon toga sam skuzio da Peza trazi i trazi, pa sam lijepo odradio swap, i evo, 2.5 godine nikakvih krupnih sokantnih pljackaskih ulaganja nemam, niti sam se navukao na ulaganje u masinu skutera.


>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Speedfight 2 problem curi voda.
« Odgovori #6 : 12 Lipanj, 2020, 22:22:52 »
Pa kaj 1000 kuna kosta vodena za pezu?

Znaci zato je AC najbolji skuter. Sad mi je sve jasnije. Da da
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Mlos55

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: BOX(HJC) BX-1
Odg: Speedfight 2 problem curi voda.
« Odgovori #7 : 14 Lipanj, 2020, 13:50:47 »
Pa priie bih kupio gnojivo i sadnice te uzgajao biljke nego utukao soma u pezu. Jer to kada jednom napravis, ti si gotov, tebe ponese i ti olako kesiras u pezu da izgubis razum.
Evo mene nije ponijelo. 32k je na satu originalne masine a davao sam novac samo za potrosne dijelove i to u produzenim intervalima u odnosu na ono sto fabrika kaze. Iako vazi za najkvarljivijeg od velike petorke (rox, fajt i troje iz piaggio grupe, tako ih strani forumi zovu, "The great five"), s cime se u potpunosti slazem, nije fajt toliko los koliko su vlasnici losi, pitanje je koji ce model vise izdrzati torturu, a pokazalo se da su rox i piaggio grupa mnogo bolji u tome. Naravno kada pricam o fajtu mislim na keca i dvojku do 2003, jedini pravi fajt. Euro2 dvojku od 2004. i ne smatram fajtom, o trojci i cetvorci i da ne govorim, to je jad i cemer. Kada se trojka pojavila na trzistu s pravom je pezo ispao iz Petorke, kao i rox kada je 2014 izbacio redizajniranu verziju na kojoj je sve gdje je moglo da pise 'made in japan' zamijenio sa 'made in china'. Jedino su NRG, Runner, i SR ostali. Mada kad vidim na novim modelima dva SAS ventila i slicne bljuvotine (aka norme) koje evropa namece iskreno mi se povraca. 2T skuteri su pred svojim izumiranjem i to je vise nego ocigledno, nazalost...