Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tibra 125ccm  (Posjeta: 982 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Djipke

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tibra 125ccm
  • Moja Kaciga: X661 Slipstream
Tibra 125ccm
« : 02 Lipanj, 2019, 01:15:56 »
Pozdrav svima :D ,
Uglavnom imam problem oko struje na svojoj Tibri 125 ccm, napunjen akumulator skroz i vozim ja njega citav dan i samo se ugasi odjednom i nece vise da se upali, stavim opet akumulator na punjac pise da je prazan,(akumulator je ovaj: https://www.landportbv.com/en/products/accu-ytx7a-bs/?back=/en/products/%3Fsearch%3DYTX7A-BS), sad jel moguće da akumulator nevalja ili mi je nesto drugo otislo ja sumnjam na akumulator ali ne znam kako da provjerim da li je dobar. Jedino što sam na mjeraču kada sam mjerio vidio da kada palim skuter struja sa 12v pada na 7v pa ne znam sta bi to moglo značiti. (Ne znam puno oko struje tako da bi mi svaka pomoć dobro došla  :toothy9: )

Offline Sašaktm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 88
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera NEXUS 500
Odg: Tibra 125ccm
« Odgovori #1 : 02 Lipanj, 2019, 20:37:06 »
Ovako prvo ga napuni, (mozda je dc cdi pa ti crkne) upali skuter, uzmi instrument za mjerenje voltaze struje (mozes bilo kakav multimetar) dok skuter radi mora ti pokazivati izmedju 13.5 i 14.7 v.....
Ako je ispod 13.5 ne puni ti aku, sta je vjerovatno... Kad to ispitas onda cemo dalje

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17039
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Tibra 125ccm
« Odgovori #2 : 07 Lipanj, 2019, 07:01:39 »
Neznam meni zvuci ko da ti ne puni regler ili ti ne pune namotaji dovoljno pa radi dokle radi i onda crkne dok mu isfali struje za paljenje.
Mjeri voltaze koje ti je kolega napisao, ako na namotajima pri verglanju imas ispod 30V izmjenicne onda sumnjaj na namotaje.