Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan  (Posjeta: 2758 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Outlook125

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway Outlook 125
Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« : 27 Prosinac, 2016, 16:20:31 »
Pozdrav raja,
Imam Keeway Outlook 125ccm, motor sasvim dobar u klasi i vec neko vrijeme pocinju da se javljaju sledeci problemi:
-Prvo sto mi se desilo jeste to da mi se motor poceo gusiti, bukvalo nije htio da se makne sa mjesta kad bi dao gas, samo bi se ugušio, onda sam rastavio rastavio karb i ocistio ga, ocistio filter, naštelovao karburator, promjenio svjecicu, uplio motor i sve je opet bilo normalno, isao je normalno i opet jedno jutro sam htio da ga upalim, bilo je bas hladno i samo je verglao dok se akumulator nije ispraznio, cijeli dan sam pokusavao da upalim motor ali bezuspjesno, konacno sam docekao da ga upalim ali sve zahvaljujuci toplom vremenu po mom zakljucku, onds mi se pocelo desavati kad ga palim a masina je hladna da mi se gasi, uopste ne dize obrtaje, znaci moram kad ga upalim drzati gas dok se ne zagrije i onda se ne gasi, skinem cok(saug) pogledam iglu a ona opruga skroz mekana i zakljucim da cok nije ispravan, odem kupim novi skopcam ga, upalim motor i opet ista prica... molim sve iskusne za pomoc, jer mi je i vise nego potrebna, jednostavno ne znam vise sta da mu radim. Hvala!!   :sad3:

« Zadnja izmjena: 28 Prosinac, 2016, 13:50:01 Outlook125 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« Odgovori #1 : 28 Prosinac, 2016, 18:23:57 »
za pocetak skinu fergazer i operi ga jos jednom, pazi da je atomizator i lerlauf dizna prohodne i ciste i da su svi kanali cisti
skini sve membrane van i vidi da su cijele i ispravne te da su fleksibilne (imas 3)

nastelaj usisni i ispusni ventil na 0.12-0.18mm

Offline Outlook125

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway Outlook 125
Odg: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« Odgovori #2 : 28 Prosinac, 2016, 20:59:14 »
za pocetak skinu fergazer i operi ga jos jednom, pazi da je atomizator i lerlauf dizna prohodne i ciste i da su svi kanali cisti
skini sve membrane van i vidi da su cijele i ispravne te da su fleksibilne (imas 3)

nastelaj usisni i ispusni ventil na 0.12-0.18mm

Hvala na pomoci, probacu to uraditi.. danas sam primjetio da mu je problem to sto ne moze povuci dovoljno goriva, kao da je nesto zacepljeno, prvi put kad dam zaverglao malo mu je hvalilo da upali, bukvalno je upalio na sekund i samo se ugasio, tako i drugi i treci put i onda nije htio nikako, samo je verglao pa ne znam onda sta bih jos mogao pogledati ali to sa karburatorom cu uraditi. :icon_thumright:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« Odgovori #3 : 29 Prosinac, 2016, 09:19:22 »
pusti fergazer i ustelaj ventile

Offline Outlook125

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway Outlook 125
Odg: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« Odgovori #4 : 29 Prosinac, 2016, 15:18:35 »
Nisamto nikad radio, znam da moram skidati glavu a to je veliki posao, tako da cu pokusati oko fergazera sto mogu sam pa ako ne pomogne gledacu da mi neko sredi ventile mada ja cisto sumnjam da su ventili problem, ne bi mogao nikako upaliti da su oni a ovako pali kad je toplo i gasi se dok se ne zagrije tako da je nesto oko karba tu, u svakom slucaju hvala na pomoci  :toothy9:

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« Odgovori #5 : 29 Prosinac, 2016, 19:45:53 »
Za podešavanje ventila ne moraš skidati glavu, već samo poklopac ventila koji se ne mora pritezati moment ključem, to je običan poklopac. To ti može napraviti svatko tko se imalo kuži u motore, a mogao bi, vjerovatno, i ti sam da pogledaš neki video na Youtubu, nije to nauka. Ako nisi dosada kontrolirao ventile, napravi to svakako bez obzira na trenutni problem ( a možda to i je rješenje trenutnog problema, kako ti Jog kaže) jer ti o tome ovisi rad i trajnost motora.
kočnice te samo usporavaju....

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« Odgovori #6 : 29 Prosinac, 2016, 19:53:14 »
Provjeri dovod goriva, ako imas sprej za cistit kocnice "brake cleaner" , kad ga uspijes upaliti pospricaj sprej oko usisne grane i karburatora, ako digne ler vuce fals zrak. Ovo ti je jednostavno i ne moras nista raskapat. Koliko je star motor i koliko km ima?
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« Odgovori #7 : 30 Prosinac, 2016, 01:21:44 »
Ja to provjeravam obicnim deo sprejem i funkcionira ajnc a
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« Odgovori #8 : 30 Prosinac, 2016, 08:32:52 »
Ja to provjeravam obicnim deo sprejem i funkcionira ajnc a
svaki sprej gori, samo sto je od cleanera sve cisto, a od tvog imas 24h zastitu od znoja  :laughing7:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« Odgovori #9 : 30 Prosinac, 2016, 09:05:30 »
Ja to provjeravam obicnim deo sprejem i funkcionira ajnc a
svaki sprej gori, samo sto je od cleanera sve cisto, a od tvog imas 24h zastitu od znoja  :laughing7:
Ma daj bar fajn mirise (dat ce to jos 5hp :laughing11: ) :laughing7:  vec par dana sam se cudio zas mi skuter tako cudno mirise i na kraju skuzim da je to od mog "fals testera" :icon_biggrin:
Dap slazem se al ako nema cleaner pri ruci moze odma provjerit
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Outlook125

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway Outlook 125
Odg: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« Odgovori #10 : 30 Prosinac, 2016, 14:32:06 »
Za podešavanje ventila ne moraš skidati glavu, već samo poklopac ventila koji se ne mora pritezati moment ključem, to je običan poklopac. To ti može napraviti svatko tko se imalo kuži u motore, a mogao bi, vjerovatno, i ti sam da pogledaš neki video na Youtubu, nije to nauka. Ako nisi dosada kontrolirao ventile, napravi to svakako bez obzira na trenutni problem ( a možda to i je rješenje trenutnog problema, kako ti Jog kaže) jer ti o tome ovisi rad i trajnost motora.

A gdje se nalazi tsj poklopac i kako da znam da lije problem u ventilima i kako da znam kad su nastelovani kako treba, i zanima me da li moze nesto da se desi sa motorom ako ih ne ustelujem dobro, moze li zaribati ili nesto otici jer to stvarno nikad nisam radio  :help: :help:

Offline Outlook125

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway Outlook 125
Odg: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« Odgovori #11 : 30 Prosinac, 2016, 14:38:58 »
Provjeri dovod goriva, ako imas sprej za cistit kocnice "brake cleaner" , kad ga uspijes upaliti pospricaj sprej oko usisne grane i karburatora, ako digne ler vuce fals zrak. Ovo ti je jednostavno i ne moras nista raskapat. Koliko je star motor i koliko km ima?

Kad je bilo hladno vrijeme nije htio uoaliti samo je verglao i skinem svjecicu vidim da je suva, kao da uopste ne dovodi gorivo na svjecicu, onda uzmene sprej i spricao sam u usisnu granu i bas mu je malo falilo da upali, ono skroz malo ali nije vrijedilo, sutradan uzmem spricu i ubrizgam goriva u karburator i upalio je, medjutim opet je problem sa obrtajima koji se ne dizu vec moram sam da drzim gas dok se ne ugrije, onda sam ga vozio taj dan i sutradan opet nije htio upaliti, stvarno vise ne znam do cega je, ima nov saug na fergazeru svjecica baca bas onu jaku iskru ne onu slabu, bas se vidi da je ispravna, lulica ispravna, karb nastelovan, ali nisam provjeravao atomizer i dizne, jedino cu to jos probati ali sumnjam da je to jer ds jeste ne bi radio kako treba ni kad se zagrije tako da imam puno posla, trebace mi dosta pomoci  :sad3: Motor je 2008 god i presao je 14 500
« Zadnja izmjena: 30 Prosinac, 2016, 14:53:07 Outlook125 »

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Keeway Outlook125-gasi se, ne dize obrtaje dok je hladan
« Odgovori #12 : 30 Prosinac, 2016, 17:11:24 »

A gdje se nalazi tsj poklopac i kako da znam da lije problem u ventilima i kako da znam kad su nastelovani kako treba, i zanima me da li moze nesto da se desi sa motorom ako ih ne ustelujem dobro, moze li zaribati ili nesto otici jer to stvarno nikad nisam radio  :help: :help:

više se trebaš brinuti što će biti ako nisu dobri,a ti ih ne podesiš.. :)

ma nije to nikakva nauka, tehnika je ista za sve, samo su male razlike u izvedbi... za to ti trebaju "špijuni" iliti mjerni listići kojima se mjeri zazor ventila, tako da ne moraš ništa kemijati. Uguglaj "gy6 valve adjusting" ili bilo što slično i naći ćeš hrpe videa o tome. Ali ako nisi siguran, zamoli susjeda, prijatelja ili već nekog. Ali ako si raskopavao rasplinjač, siguran sam da ćeš se lako snaći. Poanta je da zazor na ventilima MORA postojati i to 0,1 za usisni ventil ( gornji) i 0,1 -0,15 ispušni ( donji) ( svatko će ti reći drugačije, ali nećeš pogriješiti sa ovim vrijednostima zazora). Ima bezbroj tema o tome na svim jezicima, samo malo potraži.

poklopac ventila se nalazi s prednje strane motora prema volanu, metalni je ( otprilike kockasti) i drže ga 4 šarafa M6. Kada to makneš, sve što ti treba ti je ispod toga. Ako skineš i, iz nekog razloga se uplašiš i misliš da ne možeš to napraviti, samo vrati poklopac i zašarafi ga, sve će biti kao prije. Međutim, ako već skineš poklopac, probaj vijke, kojima se podešava zazor, malo micati rukom, MORAJU imati malo lufta kada je klip u gornjoj mrtvoj točki, odnosno kada su ventili zatvoreni ( ako pratiš upute na video,nema šanse da nekaj zaj****. Ovaj video nije direktno za tvoj, ali sve je to maltene isto.
Ako i nađeš da je problem u rasplinjaču bio, neće škoditi preštelati ventile, pogotovo ako se ne možeš sjetiti kada je to netko radio.

« Zadnja izmjena: 30 Prosinac, 2016, 17:23:47 KarloDelPontiac »
kočnice te samo usporavaju....