Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NT karburator stelanje  (Posjeta: 587 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
NT karburator stelanje
« : 24 Srpanj, 2016, 20:20:54 »
Procitao sam dosta toga sto se tice stelanja karburatora, ali opet mi nije jasno nekoliko stvari. Naime na Phantomu F12 imam nekakav NT karburator 12mm (djidji midji). Jasno mi je isto tako da bi najbolje bilo stelati po izgledu same svjecice, ali opet nisam siguran od koje postavke (zatvorenost sarafa) krenuti. Imam serijski airbox s kojega je samo skinuta ona lulica kroz koju zrak ulazi.

Uzmimo u obzir situaciju da su saraf smjese i saraf za podesavanje lera zatvoreni do kraja. Koliko bi trebao odvrtiti saraf smjese i saraf lera za nekakvo pocetno stelanje, 1.5 krug smjesu i onda namjestiti ler? Pa kad namjestim to onda krenuti na korake kako se stela za ful gas, 1/2 gasa i 1/4 gasa?


Isto tako skuter super povuce na pocetku i onda mu padnu obrtaji na nekih 25km/h i polako se penju do nekih 50-55km/h i onda pocne vuci do 80km/h. Moram napomenuti da je sve serijala i da je upitno kada su zadnji put mjenjani valjcici, opruge, centralni feder i remen. To mi je sljedece u planu promjeniti pa ako netko ima preporuku sto uzeti za pocetak bio bih zahvalan. Moje nagadjanje je crni federi kvacila, bijeli centralni i serijske rolice.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: NT karburator stelanje
« Odgovori #1 : 25 Srpanj, 2016, 08:50:04 »
ne diraj fergazer uopce, samo ga operi

prvo rjesi komplet servis motora a tek onda stelas fergazer
problem sto ne vuce nije do fergazera vec do jos originalnog prenosa koji je x godina star i vise ne radi jer se potrosio

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Odg: NT karburator stelanje
« Odgovori #2 : 25 Srpanj, 2016, 09:13:49 »
Zasad sto sam ja napravio na tom skuteru je da sam zamjenio airbox (stari bio potrgan) i ocistio filter zraka, rastavio i ocistio karburator, zamjenio priubnicu zajedno s usisom i lamelicama te stavio serijski auspuh kojega sam isto ocistio koliko sam uspio bez rezanja.

Sljedece cu mjenjati centralni feder, federe kvacila, rolice i remen. Mozete li mi preporuciti na koje federe i rolice da ciljam uzimajuci u obzir da je sve serijala? Htio bih da ima sto linearnije ubrzanje sto je to moguce.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: NT karburator stelanje
« Odgovori #3 : 27 Srpanj, 2016, 11:30:11 »
uzmi serijski sve
najlakse ti je naci za staru SRku u piaggio servisu