Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Italscoter 125 iskustva  (Posjeta: 5556 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Italscoter 125 iskustva
« : 13 Veljača, 2016, 11:41:09 »
Vozim kineza italscoter (baotian) od 50 kubika i znam sve prednosti i mane i sad bih ga zamjenio za 125 jer me tuning ne zanima a imam A kategoriju pa molim ako netko ima iskustva iz prve ruke, tj usporedbu sa 50 kubika po pitanju kvalitete, performansi, potrosnje odrzavanja i sl.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #1 : 13 Veljača, 2016, 12:13:17 »
na 125 kinezima jedino kaj valja je mašina, ostatak je jad i bjeda ko i na svim kinezima. plastike zak**ra*, ovjes još gori.. msm sve je to dobro dok je novo. moj 125 je meni bio vrh sve do nekih 20 000km, posle propale vilice pa ni zamjena ulja ni semeringa nije pomogla. tvrdo nabija u pm. seleni na mašini serijski odlaze (postoji kvalitetnija opcija od auta da se stavi i to onda traje i nemaš brige). Plastike kur*u nevaljaju i jako loše rješeni spojevi plastika, msm slabi su. prilikom raskapanja obavezno je da potrgaš par nosača i onih kopči kaj se spajaju jedna plastika za drugu.  sve u svemu ak imaš para kupi nekaj bolje, ak nemaš bit će ti i to dobro.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #2 : 13 Veljača, 2016, 12:16:13 »
Ak imaš A nemoj kupovat to sranje,ja sam sa runnerom 50 koji ima rezo spuh i malossi variomat brži od njega kroz ubrzanje,krajnja je tu negdje,isprobano više puta

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #3 : 13 Veljača, 2016, 12:22:05 »
Jednom prilikom su me nagovorili da iz skoka u zrak sjednem na taj sic   :sad2:  Beton je kamilica.
Primjerci s kojima sam se susreo su bili u ocajno rasutim plastikama, cijeli prednji kraj se pomice, izgorjela instalacija negdje...
Ide slabo za 125ccm, teoretski bi trebao dugo potrajati.
« Zadnja izmjena: 13 Veljača, 2016, 12:26:02 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #4 : 13 Veljača, 2016, 12:39:35 »
Konkretno gledam model Rocky 125 jer jedini liči na nešta i to bi vjerovatno bila zamjena za moj od 50 kubika plus neka nadoplata. Ako je razina kvalitete slična to je za mene prihvatljivo i pomirio sam se sa svim nedostacima. 2T motorizacija me više ne zanima, pogotovo ne u tom cjenovnom rangu. Kakve su performanse i potrošnja te dali mašina može potrajat kao i ona od 50?

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #5 : 13 Veljača, 2016, 12:54:52 »
napisah ti gore da je mašina jedino kaj i valja na tom motoru. čista prastara mehanika. mjenjaj ulje na vrijeme i vozi ona preko 30 000 bez otvaranja.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #6 : 13 Veljača, 2016, 13:05:41 »
Bokte pa rečeno je gore kakve su performanse,ide gore od piaggia 50 sa spuhom,tromo,kilavo,mlitavo

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #7 : 13 Veljača, 2016, 13:06:51 »
Bokte pa rečeno je gore kakve su performanse,ide gore od piaggia 50 sa spuhom,tromo,kilavo,mlitavo
moj je iznimka  :toothy9:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #8 : 13 Veljača, 2016, 14:10:29 »
Bokte pa rečeno je gore kakve su performanse,ide gore od piaggia 50 sa spuhom,tromo,kilavo,mlitavo

Neznam a niti me zanima kako ide prdekalo piagio50 tako da mi te info nisu releventne nego one kakav je u odnosu na kineza sa 50 kubika jer takvog trenutno vozim

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #9 : 13 Veljača, 2016, 14:22:34 »
Ak te ne zanima koji k**ra* pitaš za ikakve informacije,onda stani s tim svojim traljavim 50ccm kinezom na crtu sa traljavim kinezom od 125ccm pa ćeš znat

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #10 : 13 Veljača, 2016, 14:51:03 »
Ako nemaš šta konkretno za reći onda bolje šuti jer sam se već naslušao priča i pljuvanja po kinezima pa mi još jedno ne treba. Naravno da ću ga probat i usporedit ali neke stvari nemožeš saznat na prvu i zato sam ovdje postavio pitanje ali uzalud. Pozdrav

Offline kosta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: HJC symax III
  • MojSpuh: vulgaris
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #11 : 13 Veljača, 2016, 20:20:57 »
Imao sam 2 od 50cc i sad imam 125.
Sa prvim sam napravio 43000km i prodao ga, sa drugim mislim 7 ili 9000 :icon_scratch: prodao i uzeo 125.
Sad imam po satu nešto manje od 10000km i radi.
Je  imal sam nekih pi*darija, ali sad je super.
Max brzina po satu malo preko 85km/h pri 7200 o/min , GPS 79km/h, ako je hladnije  po satu 92km/h po GPS 87/88km/h.
Moguće je povisiti brzinu zamjenom variomata, ali me ne zanima.
Potrošnja od 3,46 - 3,78 l/100km, mjereno više puta.
Kratko svjetlo očaj, dugo odlično, vilice uređene i opet malo tvrde, ali ok, prednja kočnica super, zadnja voli blokirat ako se smoči.
Original gume tak tak, Sava MC 20 odlične, žmigavci super ali nema onu bipalicu, truba odlična.
Sjedalo neudobno na prednjem dijelu, otraga ok, retrovizori pregledni, krug okretanja prihvatljiv, ubrzanje i više nego odlično za ostali gradski promet.
Izlazna cijev auspuha  iz cilindra je 19mm, pa onda ide u 23mm :icon_scratch: tak nekak, uglavnom to sam dal napraviti da je sve isti promjer i ide bolje.
Svjećica je sa 3 elektrode, bobina narandžasta, rolice 13g original, remen original, frgazer 24 original ,dizna 106 nije original.
Meni je super zato jer nisi smetalo na cesti kao sa malim baotianom , a otprilike je potrošnja tu negdje.
Jedina ozbiljna zamjerka je što ima brutalno mali rezervoar u koji kad je potpuno suh stane 4.88l benzina.
Ako nekaj nisam napisal pitaj :hello:

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #12 : 13 Veljača, 2016, 22:30:26 »
Hvala na opširnom i konkretnom odgovoru!

Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #13 : 14 Veljača, 2016, 01:15:54 »
Ako si dosad bio zadovoljan s kinezom, bit ces i s tim od 125 zadovoljan. Ni jedan ni drugi nisu neka sreca, al sluze svrsi ako nisi zahtjevan.

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #14 : 14 Veljača, 2016, 10:03:25 »
za one koji su probali, imali....kak taj ser 125 nabere tih 8 banki? zakaj po vašem mišljenju ide samo 80? kaj se na njemu može dobiti recimo koso ili nekim variomatom ili nekom bregastom? Kitom npr(samo klip i cilindar 150)?  Dal ser 125 ide bar malo bolje od nakitane 50tke? Nisam imao priliku vidjeti još ni jednog 125 kak ide a ne bi se htio zajebati da pilim skuter za nekaj kaj nije bar malo brže od 72cc...na youtubeu nema ni jedan pošteni filmić da se vidi, a ono kaj ima mi se čini sporije od mojeg :dontknow:...a opet si mislim 52mm i 24 mm ferg, mora bit jače od 47 i 18 :sad1:....ima koja dobra duša da se hoće poganjat:toothy3:

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #15 : 14 Veljača, 2016, 10:34:32 »
To je 4t mašina i ako ide 80-90 po satu ja sam sasvim zadovoljan i nisam u godinama kada će mi patit ponos ako me prestigne neka nabrijana 50ka. Jednostavno radije vozim taj tip skutera pa makar bio kinez nego 2t 50-ku čiji zvuk otvorenog tj sportskog auspuha mene osobno iritira a mora se uzet u obzir i manja potrošnja. Na kraju se sve svodi na osobne afinitete a i financijske mogućnosti.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #16 : 14 Veljača, 2016, 12:46:13 »
za one koji su probali, imali....kak taj ser 125 nabere tih 8 banki? zakaj po vašem mišljenju ide samo 80? kaj se na njemu može dobiti recimo koso ili nekim variomatom ili nekom bregastom? Kitom npr(samo klip i cilindar 150)?  Dal ser 125 ide bar malo bolje od nakitane 50tke? Nisam imao priliku vidjeti još ni jednog 125 kak ide a ne bi se htio zajebati da pilim skuter za nekaj kaj nije bar malo brže od 72cc...na youtubeu nema ni jedan pošteni filmić da se vidi, a ono kaj ima mi se čini sporije od mojeg :dontknow:...a opet si mislim 52mm i 24 mm ferg, mora bit jače od 47 i 18 :sad1:....ima koja dobra duša da se hoće poganjat:toothy3:
ja sam svog rokija trenutno vratio na serialu, ide 85 i to je to od seriale nemreš više očekivat, ubrzanje naravno da je bolje od 72+A9.  prije nego sam svog downgrejdo, imo sam gore isto A9 bregastu, glavu s velikim ventilima, sporcki vario i išo je jebeno. bolje od bilo kakve 50-ke sa spuhom, a nijansu slabije od base kita..  inaće ja sam baš neki dan sastavio svoju onu 10" do kraja :D  izbočeni klip uzo na ebayu od neke honde 125, glavu s velikim ventilima stavio kaj je sa rokija skinuta, naravno A9 i vario :)  nabavio neki dan i nosač mašine. sad samo ostaje primit se posla i to zavarit na ramu

Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #17 : 14 Veljača, 2016, 13:15:29 »
na novo honan cilindar





novi klip s karikama od honde + tanja i puno lakša bolcna od serijske









i da, maknuo sam dihtung ispod cilindra i namazo diht masom, da bude što jača kompresija
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #18 : 14 Veljača, 2016, 14:13:14 »
 :icon_thumright:ok zvonkec, znači ove god idemo na swap...ko ga hebe...inače vjerujem da će vlasnik teme biti zadovoljan sa 125, jer ako su ti prioriteti  da ti odjeća ne smrdi po ulju, trajnost, izdržljivost,dobar zvuk, potrošnja i jeftino održavanje te sama cijena skutera nema razloga da ne budeš zadovoljan sa kinezom. Sjećam se i  jedne moto revije u kojoj su na moje tadašnje iznenađenje baš nahvalili rokija 125 u odnosu na devetku 50...mada sam ja i sa 50tkom prezadovoljan...ali ću na swap 125 čisto iz dosade.. :jerk:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscoter 125 iskustva
« Odgovori #19 : 14 Veljača, 2016, 14:42:39 »
:icon_thumright:ok zvonkec, znači ove god idemo na swap...ko ga hebe...inače vjerujem da će vlasnik teme biti zadovoljan sa 125, jer ako su ti prioriteti  da ti odjeća ne smrdi po ulju, trajnost, izdržljivost,dobar zvuk, potrošnja i jeftino održavanje te sama cijena skutera nema razloga da ne budeš zadovoljan sa kinezom. Sjećam se i  jedne moto revije u kojoj su na moje tadašnje iznenađenje baš nahvalili rokija 125 u odnosu na devetku 50...mada sam ja i sa 50tkom prezadovoljan...ali ću na swap 125 čisto iz dosade.. :jerk:
dobro si to reko, moj roky je cijeli u banani treba mu puno obnove al jbg moj ima oko 40 hiljada, dok je sve novo dobro je, mada sam vidio ubijenih skutera još gorih nego moj i sa 4-5 tkm

bit će swapanja da, samo moram kupit još jednu devetku za taj projekat, žao mi uništit onu ljepu kaj imam..
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"