Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Atest vanserijskih dimenzija guma?  (Posjeta: 22247 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #40 : 05 Siječanj, 2016, 23:44:01 »
O j#bote, vozi se kako je bog reko i uzivaj  :)

Dečki ugurajte nutra neki 1.8T, malo ga optimizirajte i ima da mijenjate gume svake sezone kad se vec ima volje za drugim dimenzijama :toothy9:
« Zadnja izmjena: 05 Siječanj, 2016, 23:47:29 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #41 : 06 Siječanj, 2016, 00:44:46 »
Dečki ne vozite stojadine uz 20% uzbrdice da će te toliko osjetiti gume, ja znam da se osjeti, ali razlika je jedva osjetna a auto ima puno bolje držanje i ljepše izgleda. Mene zanima koliko ću osjetiti s 195/65 15 na 225/45 17, ne računam baš previše
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #42 : 06 Siječanj, 2016, 01:08:39 »
Ma na slabom autu se osjeti,odma vidim po zimskima koje su uže da je življi,normalno držanje u zavoji je lošije

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #43 : 06 Siječanj, 2016, 11:22:30 »
tocno kako je tomi_zg rekao. na golf 3 koji je imao isto 75 ks, sam presao sa 185 65 14 na 195 50 15. razliga je bila tolika da sam osjetio slabije ubrzanje ali drzanje je bilo poboljsano.

tako da sa fabiom budem osjetio jos vise. ona i ovako biva troma kad je brzina negdje oko 60-90.

ali ljeti radim u rent a caru i vecinom mi vlastito auto uz skuter nije uopce potrebno, tako da hocu neki stajl nabacit za navecer u grad otic.  :laughing7:

tako da hocu skemijat neku nisku gumu  da izgleda rastegnuto, ne mislim upisati te dimenzije u knjizicu jer je samo za po gradu ta dimenzija a na tehnicki ide na zimu sa standardnim 165 65 14

ima li netko ideje tipa 175 50 15 na 7j felgu amo tamo :dontknow:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #44 : 06 Siječanj, 2016, 11:23:21 »
O j#bote, vozi se kako je bog reko i uzivaj  :)

Dečki ugurajte nutra neki 1.8T, malo ga optimizirajte i ima da mijenjate gume svake sezone kad se vec ima volje za drugim dimenzijama :toothy9:

skupljam lovu i trazim kakav 1.2 tsi ili 1.4 tsi za swap. a najradije bi ubacio 1.6 tdi iz kakvog novog auta.  :glasses9:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline ropee

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 247
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: zs250gs
  • Moja Kaciga: SIVA
  • MojSetup: A
  • MojSpuh: SERIJALA
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #45 : 07 Siječanj, 2016, 12:17:49 »
Koliko sam upoznat, više nije moguće samo upisati drugu dimenziju guma.
Sve što se naknadno stavi na vozilo treba imati atest (tzv. mini atest koji dođe oko 250 -300 kn) .
Nekada se to jednostavno rješavalo upisom dodatne dimenzije guma ali odkad smo ušli u EU vrijede neka druga pravila, pa samim tim i te zabilježbe u prometnoj su zabranjene ( barem je meni tako rečeno)
spor i praćen

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #46 : 07 Siječanj, 2016, 12:30:38 »
Koliko sam upoznat, više nije moguće samo upisati drugu dimenziju guma.
Sve što se naknadno stavi na vozilo treba imati atest (tzv. mini atest koji dođe oko 250 -300 kn) .
Nekada se to jednostavno rješavalo upisom dodatne dimenzije guma ali odkad smo ušli u EU vrijede neka druga pravila, pa samim tim i te zabilježbe u prometnoj su zabranjene ( barem je meni tako rečeno)

O tome i ja cijelo vrijeme govorim :toothy9:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1332
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #47 : 07 Siječanj, 2016, 16:33:18 »
upisivao zimske prije mjesec dana, dobar dan dobar dan. Trebam upisati zimske gume u prometnu knjižicu.
Molim vas prometnu i osobnu iskaznicu... Koje dimenzije idu? ja velim 165/70-14. Dobro samo malo..
To je to, 93kn Vas molim i pokaže mi u prometnoj di ih je upisala. Hvala doviđenja..
Isto tako provjerio dimenzije za ljetne kao što sam napisao par postova prije, trebam te i te. Bez ikakvih problema
je upisano i nikad nemam nikakvih problema več 2 godine tako da ne kužim o čemu pričate ..

Drugo je kad na auto želiš staviti neku žlj dimenziju koju nema niti jedna serija toga automobila a niti ju je moguće staviti gore
jer bi pojela blatobrane ili nekaj treće. Ako pak i ide bez problema gore, dobar dan želim atest ovih guma na ovaj auto. 350kn
i ajde bok. Voziš se ko čovjek i ne misliš si di te budu prvi zaustavili i poslali na tehnički.


P.S. usporedbe radi, prije par mjeseci (ljetos) je frend na Brava stavio 18'' felge i normalno napravio atest. Želim to gore, platiš i imaš.