Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gilera runner 125 vx problem sa palenjem  (Posjeta: 748 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline memphis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 124
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nitro mbk
  • MojSpuh: Dreci
gilera runner 125 vx problem sa palenjem
« : 01 Srpanj, 2015, 19:25:48 »
Pozdrav raja. ;D I need some help :help:. Situacija je sljedeca na runneru 125 vx mi nije radilo stop svijetlo, a palio je na oba mikro prekidača, zamijenio sam lampicu ali svejedno nista, probao sam naspricati spojeve svjetla sa  kontakt sprejem, i onda je pocelo lagano svjetliti samo nit u lampici, međutim nedovoljno, pokušao sam očistiti spojeve i opet slabo svijetli. Onda sam dosao da zaključka da me jebe masa. Nista jedna žica na maticu na bloku pa na lampicu medutim nije tu problem. Skinem svijetlo raskopcam đek i našpricam ga kontakt sprejem, e poslje toga nista ne radi ni žmigavci, pozicije, komplet odiza mrtvo ispred sve normalno radi ali nece paliti.
Otvorim ispred dva osigurača izgorijela, zamjenim ih sada rade žmigavci i pozicija, ali neče paliti i zadnji stop ne radi, Struja mi opce ne dolazi na zadnji đek od stop svijetla. E sad ako neko zna u cemu je problem neka mi pomogne jer motor ne pali a sutra mi je tehnički. BTW. oprostite mi sto sam otišao nadugacko. :confused5:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: gilera runner 125 vx problem sa palenjem
« Odgovori #1 : 01 Srpanj, 2015, 20:48:12 »
paljenje nije vezano direktno sa stop svjetlom nego sa stop mikroprekidačem na ručici kočnice..pogledaj osigurače kod akumulatora,dal su oba ispravna..
našpricaj i kontakte u grlu di sjedaju žarulje.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline memphis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 124
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nitro mbk
  • MojSpuh: Dreci
Odg: gilera runner 125 vx problem sa palenjem
« Odgovori #2 : 01 Srpanj, 2015, 21:09:34 »
Oba dva prekidaca su cijela i grlo je naspricano

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: gilera runner 125 vx problem sa palenjem
« Odgovori #3 : 01 Srpanj, 2015, 22:59:23 »
sumnjam da su osigurači kod akumulatora. jedan je povezan sa svjetlom, ali kako je on objasnio svjetlo mu naprijed radi i da je otišao osigurač ne bi ni naprijed svjetlo radilo, mada ne škodi provjeriti osigurače.

Prije da ti se negdje instalacija ogolila i da probija. Svakako provjeri taj đek koji kad si našpricao izbio si 2 osigurača. Po meni tu ti gubi kontakt. Nije bez vraga iskočio osigurač naprijed u kutiji. Dobro provjeri ožičenje, ali i još jednom sve osigurače i dosjede osigurača našpricaj ako je oksidiralo.

Provjerio si masu, jesi provjerio +?
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!