Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: VXR, vibracije kod kretanja  (Posjeta: 1510 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bozoou

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR
  • Moja Kaciga: HJC
VXR, vibracije kod kretanja
« : 11 Lipanj, 2015, 14:48:37 »
Pozdrav, na svom VXRu sam stavio novo kvačilo (+novo zvono) i dao majstoru da reparira mašinu. Zamjenio je osnovno, no kaže da ima relativno dosta lufta na radilici...

E sad, mene je najviše mučilo kvačilo, kretanje..i proklizavanje remena kojeg se nikako nisam mogao rješiti. Sad s novim kvačilom nema proklizavanja, ali zato pri kretanju se jave neke neugodne vibracije. Dosta su osjetne, pogotovo ako smo dvojica na motoru ....pojave se taman na onom broju okretaja gdje bi me dočekalo proklizavanje remena.

Znači, par trenutaka nakon što skuter lagano krene, dolazilo je do klizanja remena a sad vibracija. Prilično sam siguran da je to jako blizak moment. 
...nakon što se motor strese, dalje sve radi normalno..

Što mi je preostalo? Koliko je vjerovatno da je tome uzrok variomat koji ima iza sebe 60tkm? Mislim, šta preostaje osim variomata? ...nije valjda da luft radilice može biti uzrok ovako nečega osjetnog?

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Odg: VXR, vibracije kod kretanja
« Odgovori #1 : 11 Lipanj, 2015, 15:34:45 »
Jedino sta mi pada na pamet je da pakne na kvacilu ne hvataju zvono dobro dok se ne povecaju okretaji al mi je cudno posto kazes da si stavio novo sve  :icon_scratch: Vrati staro kvacilo pa vidi jel vibrira...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: VXR, vibracije kod kretanja
« Odgovori #2 : 11 Lipanj, 2015, 19:30:06 »
zbog starog i zgazenog centralnog federa pojacane su vibracije,ne klizi remen nego kuplung po zvonu.
klizaci variomatako ako su pri kraju,imaju luft pa s tim su i vibracije vece.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline bozoou

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: VXR, vibracije kod kretanja
« Odgovori #3 : 11 Lipanj, 2015, 23:56:46 »
Jedino sta mi pada na pamet je da pakne na kvacilu ne hvataju zvono dobro dok se ne povecaju okretaji al mi je cudno posto kazes da si stavio novo sve  :icon_scratch: Vrati staro kvacilo pa vidi jel vibrira...

Staro kvacilo je točno u tim negdje okretajima dopuštalo remenu da klizi. ...i to pred kraj skoro bez iznimke, klizalo skoro svaki start. Mijenjao opruge, centralni..svašta..ali nije pomagalo. Još sam to nekako trpio dok mi nije jednom skoro novi remen pojelo nakon nekih 6tkm. Kad sam skinuo deklo...imao sam što vidjeti..remen kao da su jeli dabrovi. Hvala Bogu pa nije puko... (Inače, unatoč klizanju...remeni prije toga nisu odavali neke tegobe...)

Onda sam stavio drugo rabljeno kvačilo i desilo se nešto prilično čudno: Nakon što sam stavio to novo-staro kvačilo, prvo je sve bilo perfekt. Glatko kretanje, nema klizanja...tip top. Da bi nakon svega 3000tkm se problem vratio i to puno bržom progresijom. Znači od prvih siptoma do full neizdrživog klizanja nije prošlo ni nekih 700km.  (S prvim kvačilom se problem ipak jako dugo razvijao...)

Tu sam reko svemu kvragu i kupit ću novo kvačilo i biti miran. Sad to novo kvačilo trese :s
I da, kad sam to novo kvačilo raspakirao doma, našao sam jednu malu krhotinu na bočnom rubu pakne. Da sam barem odmah otvorio kutiju u trgovini i reklamirao...a ovako mi nisu htjeli kasnije zamjeniti...a i ja sam smatrao da nebi trebala biti bitna krhotina, pošto je zaista sitna. Nije valja da od te krhotinice može  biti ovakav problem. Po obliku krhotine, teško bi rekao da to negdje "grebe" ...ali možda zbog razlike težine jedna pakna sporije otvara  ??? grrr

Citat:
zbog starog i zgazenog centralnog federa pojacane su vibracije,ne klizi remen nego kuplung po zvonu.
klizaci variomatako ako su pri kraju,imaju luft pa s tim su i vibracije vece.

klizio je  remen, to sam prilično siguran...a centralni feder je novi sa kvačilom došao.
Klizače variomata budem promjenio...njih nikad nisam ni mijenjao, kad su uvijek izgledali skroz zdravo.

...a kvačilo, jer bi se to moglo dati balansirati ako je stvarno do rasporeda masa?

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: VXR, vibracije kod kretanja
« Odgovori #4 : 13 Lipanj, 2015, 07:58:20 »
Probaj posuditi od nekoga drugo zvono i namontiraj. Po mome mišljenu zvono je smotano.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!