Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ne pali hladan  (Posjeta: 1168 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Emiliano

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Ne pali hladan
« : 05 Travanj, 2015, 13:05:37 »
Pozdrav !  Ja sam Emil.
Aprilia sr 50 Morini mašina . Kad skuter stoji preko noći i potpuno se ohladi teško pali. Ima karburator Keihin 12. Sve original. Jučer sam skidao karburator i očistio i sve je uredno . Čok radi, iglica radi. Probao sam verglati kurblom i strujom sa cijevčicom od benzina vani. nije uštekana , a vakum cijevčica je u karburatoru. Ne ide benzin. Kada usisavam ustima bezin teče i kada skuter radi isto tako . Znači kada vergla ne stvara pottlak da otvori vakum ventil. Jeli to normalno? možda je to uzrok šta skuter kad odstoji ne pali? Kompresija, karburator !? Dok skuter radi zatvorim mu karburator i ugasi se. Znači ne dobiva falš zrak ? Ne valja vakum ventil ? Znači da ostanem bez benzina nema šanse da upali.  ???
Inače ide odlično. Solidno potegne. Kad upali prvi put pali cijeli dan.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Ne pali hladan
« Odgovori #1 : 05 Travanj, 2015, 13:13:38 »
potegni na vakum crijevo s ustima vakum mora teci iz slaufa benzin ako ne tece imas zastopani ili defektni vakum ventil
a  ako gubis vakum na crijevu dok s ustima potegnes onda crijevo ima rupicu i njega trebas mjenjat


Offline Emiliano

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ne pali hladan
« Odgovori #2 : 05 Travanj, 2015, 13:46:38 »
potegni na vakum crijevo s ustima vakum mora teci iz slaufa benzin ako ne tece imas zastopani ili defektni vakum ventil
a  ako gubis vakum na crijevu dok s ustima potegnes onda crijevo ima rupicu i njega trebas mjenjat
Kako sam napisao gorivo teče kada potegnem ustima . Kada je skuter upaljen teče. Možda gubi tlak kao šta kažeš defektan ventil ili slauf. Ma da ne koristim ustima veliku silu da bi teklo.  ::)

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Ne pali hladan
« Odgovori #3 : 05 Travanj, 2015, 14:37:27 »
Pokušaj puhnuti kroz cijev od vakuma prema karburatoru, možda ima kakva nečistoća...

Pokušaj promjeniti novu cijev vakuma ako se okrutila pa hvata falsi zrak

Kad potegneš zrak iz vakum ventila začepi cijev jezikom i vidi dali će podtlak nestati, ako nestaje onda je vakum ventil  :icon_thumright:

A može bit i da se membrana u njemu okrutila pa podtlak nije dovoljan da je aktivira...

Pališ na kurblu ili alnaser?  :icon_biggrin:

Offline Emiliano

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ne pali hladan
« Odgovori #4 : 05 Travanj, 2015, 16:59:56 »
Pokušaj puhnuti kroz cijev od vakuma prema karburatoru, možda ima kakva nečistoća...

Pokušaj promjeniti novu cijev vakuma ako se okrutila pa hvata falsi zrak

Kad potegneš zrak iz vakum ventila začepi cijev jezikom i vidi dali će podtlak nestati, ako nestaje onda je vakum ventil  :icon_thumright:

A može bit i da se membrana u njemu okrutila pa podtlak nije dovoljan da je aktivira...

Pališ na kurblu ili alnaser?  :icon_biggrin:
Dobro si rekao. puhao sam u crijevo vakuma i izgledalo mi je ok. Kao da ne mogu puhati unutra. ali još ću detaljnije provjerti. Imam špricu, inekciju i nataknuti ću je crijevo vakuma i povući i stvoriti vakum i pustiti da curi benz u bocu i viditi dali će stati. To bi trebalo nešto značiti. Danas ne, praznik.
Palim i nogom i elekrično. Sve jedno . iste su mogućnosti. Radi super kada upali.  Sve ima a nema. Ili ne valja oko vakum ventila ili kompresija ili .... ? Karburator nema šta biti.  :confused5: