Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Glupi kvar zbog kojeg sam zavrsio na asfaltu!!!  (Posjeta: 2257 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Glupi kvar zbog kojeg sam zavrsio na asfaltu!!!
« Odgovori #20 : 09 Kolovoz, 2013, 12:49:10 »
Dam se kladit da Vijci Kranjec imaju par vrsti takvih zegera,u servisu će to naplatit 50 puta više

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Glupi kvar zbog kojeg sam zavrsio na asfaltu!!!
« Odgovori #21 : 09 Kolovoz, 2013, 12:50:08 »
Dam se kladit da Vijci Kranjec imaju par vrsti takvih zegera,u servisu će to naplatit 50 puta više

samo kaj su vijci kranjec dos daleko od valpova.. :icon_thumright:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Glupi kvar zbog kojeg sam zavrsio na asfaltu!!!
« Odgovori #22 : 09 Kolovoz, 2013, 12:51:42 »
Al postoji pošta,treba se snać malo

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Glupi kvar zbog kojeg sam zavrsio na asfaltu!!!
« Odgovori #23 : 09 Kolovoz, 2013, 12:53:01 »
trebao bi mu to netko kupiti, onda poslati. a kad je već dotle došlo, imam ja doma 2-3 takva zegera pa mu poklonim ak treba.. il da neku simboličnu cifru za cugu.. :icon_tongue:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Glupi kvar zbog kojeg sam zavrsio na asfaltu!!!
« Odgovori #24 : 09 Kolovoz, 2013, 13:45:23 »
il da neku simboličnu cifru za cugu.. :icon_tongue:

jedino ak pijes deci mineralne u zadnjoj rupi - sve ostalo se ne moze smatrat simbolicnim  :toothy12:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Glupi kvar zbog kojeg sam zavrsio na asfaltu!!!
« Odgovori #25 : 09 Kolovoz, 2013, 14:12:39 »
govorim o originalnim osiguračima za te čeljusti.. da ih nađeš negdje original vjerojatno bi koštali ko nekoliko rundi ožujske.. :happy6:

treba nazvat genero motors pa pitati  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Glupi kvar zbog kojeg sam zavrsio na asfaltu!!!
« Odgovori #26 : 09 Kolovoz, 2013, 14:22:53 »
j#bo osigurac koji kosta vise od par kuna (kosta valjda ispod 1 lipe kad se proizvodi). Sve ostalo je otimacina

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Glupi kvar zbog kojeg sam zavrsio na asfaltu!!!
« Odgovori #27 : 09 Kolovoz, 2013, 14:33:52 »
dobro nije ovo baš običan osigurač, prije je to bolcna i osigurač u jednome, dost je dugačak cca 5 cm i čeličan je, neda se pigat. osim toga mislim da je niklovan.. ispod par kuna komad nebi bio ni u željezari bilokojoj..



na stranu to što proizvodnja košta 10 lipa..

i proizvodnja novog nrg powera nije više od 5-6000kn.. sve ostalo su marže i porezi.
motor ko tvoj Z750 tvornicu košta možda 20000kn max. :laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Glupi kvar zbog kojeg sam zavrsio na asfaltu!!!
« Odgovori #28 : 09 Kolovoz, 2013, 14:48:25 »
i proizvodnja novog nrg powera nije više od 5-6000kn.. sve ostalo su marže i porezi.

Puno si i rekao

motor ko tvoj Z750 tvornicu košta možda 20000kn max. :laughing7:

Nije bas tako. Tvvornica je sretna ako moze financijski opstat obzirom na cijenu razvoja i broj prodanih komada. Srecom po njih, Z750 se odlicno prodavao pa su vec godinu dvije u cistom plusu. Ferrari u F1 nebi postojao da ih ne vadi trzisni uspjeh cestovnih automobila.

Opcenito, razvoj je najskuplji dio price. Kod skutera je on relativno jeftin jer tu je dizajn prozivoda jedini bitan, a tehnicka prica je u sporednom planu, ali kod auta i motora je drugacije



Slicno ko i s gumama. Na primjer, Michelin i dalje prozivodi Pilot Power (njih vozim) iako je od njih vec 2 nove generacije izaslo. Al guma je trazena, razvoj se odavno isplatio i sad ih proizvodnja po komadu kosta mozda 10 eura, a zarada je ipak 100tinjak eura.
Sa Power Pure su fulali i radili ih mozda 2 godine - ne vjerujem da su financijski izasli na nulu sa njom
« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz, 2013, 14:52:42 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Glupi kvar zbog kojeg sam zavrsio na asfaltu!!!
« Odgovori #29 : 09 Kolovoz, 2013, 15:00:23 »
tvornica koja ima novca ulaže u razvoj i svake 2 godine plasira novi model ili njegov redizajn. ona koja nema, samo ga ofarba drugačije i eto ovogodišnjeg modela..
nrg power je isti danas kao i 2005. kad je izišao..
e sad kolko dobro kawasakiju ide i koliko si svakih par godina mogu priuštiti redizajn nekog modela, tak duboko nisam ulazio..
ali ako svakih 3-4 godina izlazi novi z 750. onda vjeruj imaju jako dobru zaradu i odlično posluju..
usporedo s tim piaggio je non stop na rubu propasti ;D