Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pomoc oko štelanja minarelli makine  (Posjeta: 718 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mifta

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f15
pomoc oko štelanja minarelli makine
« : 24 Srpanj, 2013, 20:43:23 »
znaci imam DR 70cc LC, leo ZX, i cijeli prijenos s getribom od topa,dell 17.5 za diznu nisam siguran ali nije bitna sad...
trenutno su gore 4.0 rolice crvene šušte i crvena centrala..ubrzava ful po malo i uzbrdo slabo vuce,treba mu vremena da krene i da pocne ubrzavat..
brijem da bi trebo mijenjat šušte ali neznam koje su jacine i koje bi mi pasale..trazio sam po forumu taj setup ali nisam naso nista..
pls help..hvala

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: pomoc oko štelanja minarelli makine
« Odgovori #1 : 24 Srpanj, 2013, 21:35:13 »
Rolice ti trebaju od 4.0 do 4.2, crveni centralni je pretvrd i brzo će ti pojest remen, stavi malossi žuti, a može i bijeli proć. Ispred ventilvara ti treba bit šajbica jer bez nje ti skuter ima slab start, debljina ovisi o potrošenosti i marki remena. Crveni federi kvačila bi trebali bit dobri, ako ga možeš malo turirat prije nego kvačilo uhvati zvono onda je to ok, uglavnom ne smije ti odma kvačilo primit zvono čim daš gas jer onda mašina nema snage. Veliki utjecaj u ovome svemu može imat i frga, zato pazi kako je naštelana, dizna ti treba biti oko 80, ali i to ovisi na kakvoj igli voziš. Najbolje bi bilo da provjeriš smjesu na ful gasu i na pol gasa, onda ćeš znat više.

Offline mifta

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f15
Odg: pomoc oko štelanja minarelli makine
« Odgovori #2 : 25 Srpanj, 2013, 14:05:02 »
rolice su 4.0...probo sam s bijelom šuštom i to neide nikako...karb je naštelan serijska je igla i brijem 72 ili 74 dizna..remen je od topa i novi je..kolika treeba bit ta šajba cca??

Offline Mikac21

  • Tržnica : (+24)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1730
  • Spol: Muški
  • Na zadnji pa babi u tarabu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox 70ccm
  • Moja Kaciga: Uvex Ectrolon
  • MojSetup: Stage6 Streetrace i dvoja kolica đubreta
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: pomoc oko štelanja minarelli makine
« Odgovori #3 : 25 Srpanj, 2013, 14:40:59 »
diznu 80-82,sajbica 0.5-0.9mm...rolice bi ti trebale mozda i malo teze...nekih 4.5g probaj.a centralni bi ti trebo valjati bijeli ili zuti
PRODAJA DIJELOVA BB 125ccm AC,Aerox dijelovi,tuning dijelovi,maske....peugeot,aprilia,neos dijelovi...
092-201-7541

Offline mifta

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f15
Odg: pomoc oko štelanja minarelli makine
« Odgovori #4 : 26 Srpanj, 2013, 19:59:44 »
probo sam bio s diznom 82 i curi mi gorivo u airbox..karb mi je štelo mehanicar i kaze da mi je 82 prevelika i stavio mi je 74 diznu i svjeća ima onu ljepu smeđu boju kakva treba bit..
sljedeci problem je to šta u jebenoj rijeci nema žutih šušti za minarelli..ako ima tko nek mi je pošalje jer osjetim da mi treba neka između crvene i bijele..

Offline bizz0

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 199
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: Aprilia
Odg: pomoc oko štelanja minarelli makine
« Odgovori #5 : 26 Srpanj, 2013, 21:40:39 »
probo sam bio s diznom 82 i curi mi gorivo u airbox..karb mi je štelo mehanicar i kaze da mi je 82 prevelika i stavio mi je 74 diznu i svjeća ima onu ljepu smeđu boju kakva treba bit..
sljedeci problem je to šta u jebenoj rijeci nema žutih šušti za minarelli..ako ima tko nek mi je pošalje jer osjetim da mi treba neka između crvene i bijele..

zato uzmi torsion control onaj sto sam ti pokazivo i onu svoju bijelu centralu pa vidi ako ti je ok a ako ne onda zuta i kud koji mili moji  :icon_thumright: