Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot SF2 LC 2004. svjecica  (Posjeta: 925 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Benq

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 50c
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi Multivar + 5,5gr + malossi x-special
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Peugeot SF2 LC 2004. svjecica
« : 23 Lipanj, 2013, 12:28:02 »
Juce sam drugu pravio SF2 koji nije htio s mjesta da makne (on ga kupio juce polovnog platio ga 1000KM ) , plastike mu nisu bas sjajne al dobro sve se da sredit , vodeno je hladjenje. Prvo sto je rekao to je da ne smije pustiti gas inace se motor ugasi. Otvorim prenos unutra malossi remen koji je ispucao sav , rolnice i variomat su bili PUNI totmasti , toliko je toga bilo da kad sam okrenuo variomat da istresem rolnice one nece vani  :icon_biggrin: , ocistio sam to sve , zamijenio mu rolnice i remen , nije bilo ni filtera zraka , stavili mu spuzvu i krenem da nastimam karb ono zatvoren zrak skroz , odvrnem krug i po , skuter dodje sebi , upalio ga , radi na leru normalno , medjutim kad se da gas on povuce normalno 10ak metara i onda pocne gubit i dobijat gas kao da ga nesto gusi , sumnjam na svjecicu i na cok , svjecica je neka Super Bosna 75 kratki navoj , a na coku nema nikakvih zica , samo je onako zasarafljen , pa me interesuje koja tacno svjecica ide u taj skuter (model i koji navoj dugi ili kratki) i sta da uradim sa tim cokom , da ostavim tako kako jeste ili ipak da ga izvadim iz karba skroz i da onu rupicu zacepim necim? Koji su vasi prijedlozi ?

Napomena : Skuter je citav serijski , nemojte pitat koliko je presao jer je drug kupio taj skuter bez kontrolne table , vlasnik mu je to sve skinuo i ostavio samo guvernal da bude kao "sportski" , i da , nece na kljuc da pali , akumulator je ispravan i napunjen , sirena radi , al na kljuc nece , znaci ne cuje se ni skljocanje niti bilo sta , kao da prekidac nigdje nije ni spojen.

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Peugeot SF2 LC 2004. svjecica
« Odgovori #1 : 23 Lipanj, 2013, 12:44:40 »
Stavi NGK BR7HS, to je serijska za peugeota. Cok je sad stalno aktivan (stalno radi po cokom)  i ima viska goriva, pokusaj te zice ponovo zalemit ili nabavi drugi cok.
 :icon_thumright:
Weddings are basically funerals with cake.

Offline Benq

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 50c
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi Multivar + 5,5gr + malossi x-special
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Peugeot SF2 LC 2004. svjecica
« Odgovori #2 : 23 Lipanj, 2013, 12:48:02 »
Stavi NGK BR7HS, to je serijska za peugeota. Cok je sad stalno aktivan (stalno radi po cokom)  i ima viska goriva, pokusaj te zice ponovo zalemit ili nabavi drugi cok.
 :icon_thumright:

Gledao sam na google za tu svjecicu ima i dugi i kratki navoj , koji njemu treba ? A za te zice od coka , toga nema nikako , ima samo kuciste od coka i pretpostavljam iglica i sve je to zasarafljeno na karb , nisam skidao karb da vidim kakvo je stanje , danas cu vjerovatno , ali prvo da se posavjetujem ovdje :)

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Peugeot SF2 LC 2004. svjecica
« Odgovori #3 : 23 Lipanj, 2013, 12:51:15 »
kratki navoj je svjecica.. oznaka HS oznacava kratki navoj a ES je dugi navoj, tebi treba kratki znaci HS oznaka  :icon_thumright:

imas preko coka ide plastika koja se povuce prema gore, ona je kao neka zastita.. Nju skini pa vidi kako su precvikali te zice jel se moze ista spasit
Weddings are basically funerals with cake.

Offline Benq

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 50c
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi Multivar + 5,5gr + malossi x-special
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Peugeot SF2 LC 2004. svjecica
« Odgovori #4 : 23 Lipanj, 2013, 12:57:26 »
Hvala drug :) , ovaj skuter je kopan i bio pokusni kunic za sve i svasta koliko sam primijetio , dobro ikako i upali .. skinut cu mu danas karb , godinu i po motor nije paljen , ne bi se cudio ni da zabu nadjem u casici  :toothy9: , ocistit sve , dizne propuhat , pod hitno nabavit klizace za variomat jer ih ovaj nema nikako , kako ga je takvog vozio samo on zna , to su ti nasi mehanicari koji "odrzavaju" skutere pa samo gledaju kako ce kome lovu pokupit a dali ce to biti ispravno nema veze...

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Peugeot SF2 LC 2004. svjecica
« Odgovori #5 : 23 Lipanj, 2013, 13:11:26 »
vidit ces po variomatu koliko je vozio bez klizaca.. ako su bas ostecene one vodilice onda je dosta vozio bez klizaca i to nije ni malo dobro jer triba novi variomat  ::)
Weddings are basically funerals with cake.

Offline Benq

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 50c
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi Multivar + 5,5gr + malossi x-special
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Peugeot SF2 LC 2004. svjecica
« Odgovori #6 : 23 Lipanj, 2013, 13:17:07 »
Nisu ostecene vodilice to sam juce pregledao sve , ali ni metalni zvuk koji dolazi iz dekla nije bas prijatan :) . Hvala ti za ovo , danas ce valjda donijeti orginalnu kontrolnu tablu i automat za zmigavce jer mu trenutno zmigavci ne rade , a sutra kupit svjecicu , pa ako gdje sta zapne javim se opet  :icon_thumright:

Offline matko177

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
Odg: Peugeot SF2 LC 2004. svjecica
« Odgovori #7 : 23 Lipanj, 2013, 15:04:14 »
Probaj čok rastavit pa vidi dali se iznutra može čok složit, tj da mu iznutra izvučeš žice di su prijašnje bile, slago sam nedugo jedan isto su žice strgali, rastavio sam, zalemio žice na staro mjesto i čok radi, kak izgleda taj čok tvoj?, a i za relej pogledaj ako su isto sj i negdi prekinuli dolaz ili su i njega sj, pa i to rastavi i počisti kontakte.