Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: malo bi cilindar sredio =)  (Posjeta: 1926 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
malo bi cilindar sredio =)
« : 18 Lipanj, 2008, 22:41:41 »
ovako posto je doslo vrijeme za mjenjanje karika sredio bi si cilindar malo, naime rjec je od pezo ac cilindru. E sad ja sa mislio ispolirat ispuh i squish sredit, ali nebi skidao sa cilindra nesto da bi dobio manji squish nego bi stavio samo tanju brtvu. Sad dali netko zna kolika je serijska brtva debljine na pezou i koliku najmanju mogu nac, isto tako sam mislio maknit onu metalnu i stavit papirnatu izmedu cilindra i glave...

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: malo bi cilindar sredio =)
« Odgovori #1 : 18 Lipanj, 2008, 23:19:54 »
ovako posto je doslo vrijeme za mjenjanje karika sredio bi si cilindar malo, naime rjec je od pezo ac cilindru. E sad ja sa mislio ispolirat ispuh i squish sredit, ali nebi skidao sa cilindra nesto da bi dobio manji squish nego bi stavio samo tanju brtvu. Sad dali netko zna kolika je serijska brtva debljine na pezou i koliku najmanju mogu nac, isto tako sam mislio maknit onu metalnu i stavit papirnatu izmedu cilindra i glave...

tu nemoj stavljat papirnu jer ce izgorit! pogledaj samo tu sto imas pa kladim se da ima po rubu crnoga, mos mislit onda sta bi bilo papirnoj!

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: malo bi cilindar sredio =)
« Odgovori #2 : 18 Lipanj, 2008, 23:21:25 »
ok onda ostaje samo igranje sa brtvom cilindra, e sad mislio sam si nabavit onog papira za brtve ali zanima me kolika brtva smije bit debljina da dihta? 0.10? 0.20? koliko najmanje mora bit

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: malo bi cilindar sredio =)
« Odgovori #3 : 18 Lipanj, 2008, 23:46:39 »
ostavi tu brtvu aluminijsku i uzmi jedan cijeli komad smirgl papira i priheftaj ga ne stol ili na neku ravnu povrsinu i onda uzmes glavu cilindra i onaj dio na koji ide brtva koji se spaja s cilindrom i  rubove smirglas mora biti sto ravnija ploha zbog toga da ne sjedne krivo .eh imam ti ja glavu cilindra i klip ali nemam cilindar jbg dat cu ti bespla glavu i klip samo naleti na cugu u subotu pa to uzmi hehe oces '! i necu ti slat postom jer moras doci po to !!haha :laughing11:

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: malo bi cilindar sredio =)
« Odgovori #4 : 18 Lipanj, 2008, 23:49:30 »
cek to je onaj klip od serijske termo grupe, ajd dodem po to jedan dan, moram samo nabavit cilindar jos, ono tvoje je bilo po presportskoj cjeni...

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: malo bi cilindar sredio =)
« Odgovori #5 : 18 Lipanj, 2008, 23:50:32 »
e da ajd mi pogledaj za serijski ac cilindar ono sto smo pricali danas kad si bio u bosni  :laughing6:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: malo bi cilindar sredio =)
« Odgovori #6 : 19 Lipanj, 2008, 00:00:37 »
makni taj dihtung i stavi direkt glavu na cilindar, ja se već vozim dugo tak i ništa ne zeza, a i smanji sqiush sa defaultnog valjda 1.8 na 1.3, pa je bolje čak..

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: malo bi cilindar sredio =)
« Odgovori #7 : 19 Lipanj, 2008, 00:08:45 »
ja u minarellija uvijek stavim između bloka i cilindra samo silikon... a gore isto malo silikona okolo gumice
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: malo bi cilindar sredio =)
« Odgovori #8 : 19 Lipanj, 2008, 00:50:24 »
na minarelliju je metalna brtva predviđena i zbog uljne pumpe... te kemije sa silikonom i tim glupostima su fuš...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: malo bi cilindar sredio =)
« Odgovori #9 : 19 Lipanj, 2008, 07:08:29 »
kod zračnjaka može biti bez ičega, samo direkt, stegne se i niš ne pušta, jedino ako nije oštećena površina..
piaggio recimo serijala AC nema nikakav dihtung, samo direkt glava na cilindar..

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: malo bi cilindar sredio =)
« Odgovori #10 : 20 Lipanj, 2008, 16:41:12 »
znaci serijska brtva ona metalna je 0,5mm debljine? imam jednu u garazi pa cu izmjerit, i jos me zanima stavio bi malo diht mase gore, valjda ce drzat... I jos nesto jel tinol zica bas mora bit 1,5mm ili moze malo deblja ili malo tanja


Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: malo bi cilindar sredio =)
« Odgovori #11 : 20 Lipanj, 2008, 16:44:16 »
pa serijski squish ti j 1,8 znaci 1,5 ti je ok ak smanjis :)