Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Metzeler ME7 Teen iskustva  (Posjeta: 1750 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Metzeler ME7 Teen iskustva
« : 19 Srpanj, 2012, 21:58:22 »
kakva su vasa iskustva s tom gumom ?
evo ja ju imam nekih 500km  i prve su mi gume otkako sam slozio skuter i meni se odvratno ponasaju, a svi su ih hvalili po forumu.
zadnji kraj redovito bježi na dodavanje gasa u nagibu, a  danas kad mi je preko prednjeg pobjego pri 50km/h na suhoj cesti i ok asfaltu i skoro sam se prosuo, odlučio sam ih prodati  :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Metzeler ME7 Teen iskustva
« Odgovori #1 : 19 Srpanj, 2012, 22:13:25 »
meni su odlične, dobro, ja se ne vozim do rubova.. al skuter mi ne bježi, ne baca se i ne proklizava..
kakva ti je vilica, amortizeri?
inače nigdje ne piše da su gume extra dobre al za tu cijenu su best buy..
ja ih imam 3 godine i vozio sam ih i zimi i obje su još mekane dok su na frendovom skuteru npr save mc29 isto stare i isto km tvrde ko kamen..

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Metzeler ME7 Teen iskustva
« Odgovori #2 : 19 Srpanj, 2012, 22:24:33 »
Ja vozio savu MC29 sporty 4 sezone i mislio kako nema bolje gume dok nisam probao ove metzelerice.Vozim ih bas krvnicki i jos nisam imao situaciju da mi prokliznu. Naravno amortizacija ispravna i skuter nije lupan i sve naduvano po propisima. Inace osjetim kad dugo nema kise i kad je asfalt previse vreo da malo slabije drze al to je vise problem prljave i masne ceste nego same gume.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Metzeler ME7 Teen iskustva
« Odgovori #3 : 19 Srpanj, 2012, 22:31:00 »
cudno pogotovo za nove, nest to kod tebe ne valja :toothy11:
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2012, 22:53:29 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: Metzeler ME7 Teen iskustva
« Odgovori #4 : 19 Srpanj, 2012, 22:50:12 »
probati ću malo otvrdnut vilice i na zadnji zub stavit zadnje amortizere jer mi se ovo danas nije nikako svidjelo.
znači brzina 50-60 i blagi desni zavoj. krenem se nagnut i samo prednji kraj ode  :dontknow: :dontknow: ni sam ne znam kako sam ga izvuko.
i tlak u gumama moram provjerit, ali mislim da je dobar.
a chicken stripes su skoro 1cm od ruba

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Metzeler ME7 Teen iskustva
« Odgovori #5 : 19 Srpanj, 2012, 22:59:42 »
tlak u gumama moram provjerit

To obavezno (i to na hladno - prije voznje)

chicken stripes su skoro 1cm od ruba

Onda vidim samo 2 moguca razloga - ili je nesto neispravno (tu ubrajam i tlak u gumama), ili ne znas procjenit podlogu pa si zapravo naisao na jako gladak asfalt (po mogucnosti i sa malo pijeska).

Ja sam te gume vozio do ruba na hrapavim cestama (zadnaj do ruba, prednja skoro), ali isto tako neke ceste ne dozvoljavaju ni priblizno takvo naginjanje.




A i gume treba zagrijati prije nego ih pocnes koristiti zestoko. A tlak je tu usko vezan uz grijanje jer sto je nizi - grijat ce se jace, a sto je visi, to ce se guma teze grijat. To ne znaci da trebas vozit bez zraka u gumama nego naci mjeru gdje ce guma imati optimalnu temperaturu i cvrstocu. Neces puno fulat ako ih napumpas po manualu skutera