Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Temperatura AC celindra?  (Posjeta: 4944 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Temperatura AC celindra?
« Odgovori #40 : 07 Rujan, 2011, 17:02:17 »
A sto fali prekontrolirat da nema falsh zraka i koristit svjecicu ispravne toplinske vrijednosti pa gledat njenu boju?

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Temperatura AC celindra?
« Odgovori #41 : 07 Rujan, 2011, 17:57:55 »
Recimo kod mene je svijecica totalno nedostupna. Svaki put se izgrebem ko budala dok skinem svijecicu :)

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Temperatura AC celindra?
« Odgovori #42 : 07 Rujan, 2011, 21:10:24 »
a i nevalja precesto serafit svjecicu, da si navoj ne unistis :)
al najvaznije je od svega da se vidi kad temperatura podivlja i to je meni jedini razlog stavljanja termometra!

Offline Matej28

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 250
  • MojSetup: ZARIBAN
  • MojSpuh: Serijalović
Odg: Temperatura AC celindra?
« Odgovori #43 : 07 Rujan, 2011, 21:15:15 »
to sto KOSO radi do 150°C nema veze sa stvarnom temperaturom...........ono stosam ja nalazio na netu za zracno hladenje je temperatura glave 350°F do 375°F to je 175 - 190°C , ja sam se jedno vrijeme time zamarao i kemijao ali sam si ubrzo dao mira od mjerenja iz razloga sto nisam imao nacina da mjerim preko 120°C (tolko mjeri cuka koju imam) a ostale cuke koje se nude su bile do 150°C pa nisam htio bacat lovu uzalud, jer sta bi dobio da mi zapuca u 150 i dalje neznam sta se desava.............temperatura se mjeri u voznji jer cim stanes i na samo par sekundi temperatura drasticno pada...........neko je tu spomenuo na leru nakon voznje 140°C sto me dovodi do zakljucka da su ove mjere onda realne 350°F do 375°F  ;D

 ovo nikako nemoze biti tocno kad je u pitanju AC makina  :nono:

da i ja sam bio nasao taj podatak...za bb ac cini mi se...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Temperatura AC celindra?
« Odgovori #44 : 07 Rujan, 2011, 21:17:09 »
Podivljat ce ti qurac na minarelli ac, moj je bio s malim squishom, turpijan, mala dizna,  karb, otvoren spuh... dan danas bi vozio da nije ostao bez ulja 2 puta :icon_biggrin:
Kad kad bi se ugrijao do te mjere da bi izvukao kljuc i on bi vozio jos malo dok nepustim gas :headbang:
Tempraturu moras mjerit samo na lc masini da znas kada ce i oce li prokuhat, ac nema tih problema iako se dva puta vise grije...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Temperatura AC celindra?
« Odgovori #45 : 07 Rujan, 2011, 21:28:14 »
a i nevalja precesto serafit svjecicu, da si navoj ne unistis :)
al najvaznije je od svega da se vidi kad temperatura podivlja i to je meni jedini razlog stavljanja termometra!

Ja sam na istoj glavi istu svjecicu valjda 100 puta vadio (napravila je preko 20.000km) i uvijek sve u redu.
Al treba znat stegnut  ;D

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura AC celindra?
« Odgovori #46 : 08 Rujan, 2011, 00:01:45 »
nekuzim kak su to za koso mogli tak napravit onda?
mozda je stvar u tome kaj koso mjeri temp ispod svjecice kod spoja s glavom, a naso sam i ja tak kak i ti za avionske motore, al mislim da oni imaju baš u glavi senzor zaa temp pa je onda temp u vecem rasponu. ak neznam ni ja vise, probat cu s ovim kaj mi treba doc i mjeri do 150, pa javim kak se to cido ponasa!
samo pazi sa prstenima što dođu na sviječicu i kablom jer vrlo lako puca.imao sam mijerač ništa posebno mi nije pomogo.
lovac u mutnom team