Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem sa temperaturom vx 125  (Posjeta: 450 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
problem sa temperaturom vx 125
« : 28 Srpanj, 2011, 23:48:58 »
imam problemcek koji mi se cini nije lako rijesit.

nrg power gore je sve od vx 125 i cukica i instalacija i kiler od sr50, mjeril sam temperaturu sa vuricom koju inace koristim za mjerit temperaturu vode na autima i temp nakon jedno tri dana rada u leru i maltretiranja sa gasom dodje do 110 i cim predjem sa skuterom 200m padne na 90 i ak prodjem dodatnih 1km na ful gasu past ce na 80 i tam stoji..

no to nije problem, problem je dalje:

termo prekidac ventilatora neradi, instalcije dobre, kratko spojim zice ventilator vrti ko mutav..
druga stvar je kaj cukica kaze maximum pola zagrijanosti. tj. od njih 11 on pokaze maximum 6 ili 7 crtica.
imam dve cukice od nrg power 50 i od vx-a stavim powerove cukice na vx-a i cekam mjerim laserom ispada temp oko 95 stupnjeva i on mi od nekih 60 ima te crtice i to je to.. vtf.?
stavim drugu cukico tj. od vx isto. stavim drugi termo senzor isto.. uvijek ista stvar, povucem novu zicu senzora isto.. kontakte na đeku i sve isto i nikad neide prek toga, nisam obraco paznju na poweru na to. al znam da dok mi je bila odspanata klema sa akumulatora na poweru (prvi dan kad sam ga kupil) da mi je temperatura divljala gore doel i da je blinkala tj. da su sve blinkale. i znam da je kazal skoro sve crtice.. al mi nije jasno zakaj sad ne kaze na vx-u

cak sam probal na starinski malu limenu posudicu od cc-a 2 deci unutra voda u vodu senzor ispod mali plamenik i kuhal sam tu vodu dok nije sparila brat bratu 10-15 min je kipilo laser kaze od 95 do 105  zavisi kak pogodim  :laughing6: ovaj idalje na pola stoji ubacim cukicu od auta unutra i cim je prosla 90 odma sam ju zvadil jer sam znal da nehaluciniram.

jel zna netko kak radi ova cukica na tim skuterima jer kad spojim na masu blinka da nije spojen termo senzor.. ak spojim sam jednu licnu onda neblinka al nist ne kaze.. ubiti me muci kak radi na kojem principu znam da regularne cukice spoji ju na masu ode u maximum i tak je na 90% vozila koje znam valjda al kak ovo g#vn% mjeri temp..?
ili su mi cukice obje krepale po tom pitanju.?
🙈