Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Obogaćivanje smjese većom diznom ili dizanjem igle!?  (Posjeta: 1257 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Obogaćivanje smjese većom diznom ili dizanjem igle!?
« : 19 Lipanj, 2011, 21:24:17 »
zanima me dali se može kompezirati sa te dvije kombinacije.....

primjer: znači dizna je gore 82..igla dignuta za zub i motor puca od snage i vuče odlično, ali trokira dosta na 1/2 gasa i teško je voziti,
zatim se igla spušta za zub i sve radi ko beba nema troksanja ni gušenja..radi ko urica na 1/2 i 3/4 gasa, ali ukupno perfomanse ipak slabije pogotovo na 3/4 i full gasu....

e sad dal se taj gubitak tj. taj odnos bolje snage ko prije sa dignutom iglom za zub može riješiti tj. kompezirati većom glavnom diznom cca 85-88?
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: Obogaćivanje smjese većom diznom ili dizanjem igle!?
« Odgovori #1 : 19 Lipanj, 2011, 21:27:13 »
zanima me dali se može kompezirati sa te dvije kombinacije.....

primjer: znači dizna je gore 82..igla dignuta za zub i motor puca od snage i vuče odlično, ali trokira dosta na 1/2 gasa i teško je voziti,
zatim se igla spušta za zub i sve radi ko beba nema troksanja ni gušenja..radi ko urica na 1/2 i 3/4 gasa, ali ukupno perfomanse ipak slabije pogotovo na 3/4 i full gasu....

e sad dal se taj gubitak tj. taj odnos bolje snage ko prije sa dignutom iglom za zub može riješiti tj. kompezirati većom glavnom diznom cca 85-88?
ako ne ide kako treab na full gasu onda definitivno veća diza

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Obogaćivanje smjese većom diznom ili dizanjem igle!?
« Odgovori #2 : 19 Lipanj, 2011, 21:30:40 »
Igla regulira otvore gasa izmedju 1/4 i 3/4. Ono sto regulira izvan tih okvira je zanemarivo. Dakle, trebas vecu diznu i iglu u sadasnjem polozaju




Utjecaji pojedinih elemenata karba se preklapaju i  ne moze se rec da nakon igle ide rez pa glavna dizna, nego postoji prijelaz (kao i prijelaz sa ler dizne na iglu). Ali generalno je ovako:

ler dizna od lera do 1/4 (nakon 1/4 pa do 1/3 vrlo mali utjecaj)
klipic od 1/8 pa do 1/3
igla od 1/4 do 3/4
glavna dizna 3/4 do full gasa
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2011, 21:32:50 3alfa3 »

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Obogaćivanje smjese većom diznom ili dizanjem igle!?
« Odgovori #3 : 19 Lipanj, 2011, 21:45:56 »
to se slažem, ali kako objasniti da dizanje ili spuštanje igle ima jaki utjecaj na full gasu, bar meni tako u praksi, a kao ne bi trebalo!

Znači teoretski govoreći da stavim veću diznu sa iglom u sadašnjem položaju trebo bi imat perfomanse ko prije sa dignutom iglom i sadašnjom diznom, a dalje bi riješio troksanje na 1/2-3/4 gasa...govorimo o 3/4 i full gasu
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2011, 21:51:31 maminjo »
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Obogaćivanje smjese većom diznom ili dizanjem igle!?
« Odgovori #4 : 20 Lipanj, 2011, 00:25:12 »
Kazem, utjecaji elemenata se preklapaju i zato je to tako. Ali kako si i primjetio - vise pogorsas stvar na pola gasa nego sto pomognes na full gasu sa dizanjem igle.

A to ovisi i o tipu igle - recimo, W7 za Dellorto 19 nema skoro nikakav utjecaj na full gas, barem ja nisam to primjetio

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Obogaćivanje smjese većom diznom ili dizanjem igle!?
« Odgovori #5 : 20 Lipanj, 2011, 07:57:03 »
Kazem, utjecaji elemenata se preklapaju i zato je to tako. Ali kako si i primjetio - vise pogorsas stvar na pola gasa nego sto pomognes na full gasu sa dizanjem igle.

A to ovisi i o tipu igle - recimo, W7 za Dellorto 19 nema skoro nikakav utjecaj na full gas, barem ja nisam to primjetio

to ne znam kad nemam W7, ali W9 ima dosta utjecaja na full gas, sa jednim pomakom zuba jako velika promjena u snazi tj smjesi od 1/2 gasa pa sve do full gasa, ali kak veliš sve se to može izbalansirati...treba volje, polako štelati, igrati se sa iglama i diznama dok se ne postigne ono što se traži

ako se stavlja deblja igla ide obavezno veća glavna dizna naravno to je i logično, ali da li ide obavezno veća ler dizna?
recimo ako je sa W9 iglom i ler diznom 48 dosta bogata smjesa na 1/4 gasa, a šarafić je odvrnut samo pola kruga, jer ako se odvrne više počme troksat u tom slučaju da se i stavlja W7 igla po meni ne treba veća ler dizna...nego se po potrebi ta 48 odvrne koliko je treba!?

Naravno razgovaramo o štelanju karba za base i midrace :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 20 Lipanj, 2011, 12:26:04 maminjo »
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©