Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner izmjena zadnjih pločica  (Posjeta: 5318 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
runner izmjena zadnjih pločica
« : 04 Travanj, 2011, 11:45:05 »
pozdrav ljudi.Trebao bih mjenjati zadnje pločice na runneru 50sp 2007. je godina,pa me zanima koje uopče pločice idu(dimenzije),dal neko zna cijenu,i kako se mijenjaju ako neko može pomoći jer mi se neda plačat svaki put u servisu ak nije problem sam napravit.kako skinut zadnji točak i zamjeniti pločice,i dali treba sipati novo ulje i ozračiti,naravno kako se radi,znam sistem na autu ali na skuteru neznam....ako nije komplicirano

Offline ghostride666

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 593
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera runner VX 125
Odg: runner izmjena zadnjih pločica
« Odgovori #1 : 04 Travanj, 2011, 13:17:17 »
za izmjenu ulja imaš na forumu postupak detaljno opisan sa slikama...najbolje je da ste za izmjenu dvojica, jedan gore pumpa i doljeva u čašicu(mora paziti da slučajno ne uđe zrak jer je onda sranje), a drugi je dolje kod kliješta i sa ključem odvrče, tj pušta ulje van i čekaš dok god ne počne iči van novo ulje, vjerojatno će biti čišće, tj druge boje
za početak skineš zadnja kliješta, skineš pažljivo onaj osigurač i paziš da ništa ne pogubiš.izvadiš pločice, odeš u servis i kupiš iste takve nove. isto tako mislim da i za zamjenu pločica imaš detaljno opisan postupak sa slikama...i ja imam starog runnera i nisam skidao gumu, mislim da ni ti ne trebaš
ulje se obično mjenja preventivno. sad sve zavisi od tebe, ja recimo mjenjam svakih 5000 - 7000km, isto tako i za pločice, ako nisu potrošene šta ćeš ih mjenjati ja imam original iz 2004 i imaju 18 000km i još voze,tako da ono...prvo skini i pogledaj
meni za vxr-a frajer nudio BMW X5 iz 2007 i neku sitnu nadoplatu....naravno nisam pristao  :dontknow:

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner izmjena zadnjih pločica
« Odgovori #2 : 04 Travanj, 2011, 14:10:49 »
ovo je novi runner.tražio sam na forumu ali nisam našo ništa.....zato sam otvorio ak neko zna di ima nek da link....
stvar je u tome da zadnja kočnica ne hvata dobro,mekana je i kad ju stisnem tek kasnije kreče kočit i ne koči baš najbolje skoro nikako,a zadnji disk je pojeden kao da neko nije vidio da su mu ošle pločice i kočio tako,pa sam mislio otvorit i vidit jesu pločice za zamjenu ili je neš drugo.dakle ako sam dobro shvatio netreba skidat točak več samo skinut kliješta....motor ima oko 10000km a ulje nije prljavo  dost je prozirno,dakle o meni ovisi oču mjenjat ili ne....nabacim sliku diska pa da vidite.........

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner izmjena zadnjih pločica
« Odgovori #3 : 04 Travanj, 2011, 14:14:10 »
ak je disk uništen nabavi koji je dobar.. nove pločice i ulje..

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner izmjena zadnjih pločica
« Odgovori #4 : 05 Travanj, 2011, 16:16:46 »
problem riješen,zamjenio samo pločice sad je ok,lijeva je bila dobra a desna pojedena u konus i zato je disk loše izgledo.....
zamjenjeno u 10min i uštedio 100ak kn,otpustio 2 vijka na čeljusti i skinuo ih sa diska,izvadio osigurač i malu bolcnu zamjenio pločice sastavio i piči....

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: runner izmjena zadnjih pločica
« Odgovori #5 : 05 Travanj, 2011, 16:23:16 »
otpustio 2 vijka na čeljusti i skinuo ih sa diska,izvadio osigurač i malu bolcnu zamjenio pločice sastavio i piči....

to nisi ni tribao dirati, samo osigurac izvaditi i to je to...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: runner izmjena zadnjih pločica
« Odgovori #6 : 05 Travanj, 2011, 16:33:12 »
pozdrav ljudi.Trebao bih mjenjati zadnje pločice na runneru 50sp 2007. je godina,pa me zanima koje uopče pločice idu(dimenzije),dal neko zna cijenu,i kako se mijenjaju ako neko može pomoći jer mi se neda plačat svaki put u servisu ak nije problem sam napravit.kako skinut zadnji točak i zamjeniti pločice,i dali treba sipati novo ulje i ozračiti,naravno kako se radi,znam sistem na autu ali na skuteru neznam....ako nije komplicirano


Koliko km ima skuter?

Moj je nakon 40.000km (nrg Power) imao zadnje plocice u super stanju. Vjerojatno ce trajati jos toliko.
Prednje su trajale 20.000km

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner izmjena zadnjih pločica
« Odgovori #7 : 05 Travanj, 2011, 16:38:33 »
10000
lijeva pločica je kao nova ali desna je potrošena u konus i zato nije prijanjala uz cijeli disk i na disku je samo jedan dio gladak dok je drugi hrđav jer nije strugalo po njemu.....neznam zašto je to tako ali eto......

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner izmjena zadnjih pločica
« Odgovori #8 : 05 Travanj, 2011, 16:44:54 »
Koliko km ima skuter?
Moj je nakon 40.000km (nrg Power) imao zadnje plocice u super stanju. Vjerojatno ce trajati jos toliko.
Prednje su trajale 20.000km
mlađi vozači često koče više zadnjom kočnicom pa se pločice brže potroše..