Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nrg mc3 purejet-kick starter  (Posjeta: 6688 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #20 : 04 Listopad, 2010, 22:43:41 »
moj je čunga lunga iz metroa za 100kn sa kiselinom
kasnije se ispostavilo da je yuasa y4bl il tako nešto uglavnom još uvijek radi sad, al mislim da budem novi sad za novu sezonu
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #21 : 04 Listopad, 2010, 22:51:30 »
ja sam presao na 9ah. taman mi stane unutra ko sisa, i mogu ti rec da sa kitom punooo ljepse vergla i imam osjecaj okda se sam anlaser manje muci, a i bolje pali.. dao sam za njega 170 kn.

a i stvar je u tom kaj kod tebe bas nema puno hladnih dana ispod 0 kod mene vec sad bude 0 koji put ujutro i preko noci, makar je u garazi skuter al svejedno kad je vani -10 i u garazi je sigurno ispod 0, a masu puta mi zna skuter kad negdje idem i ak me uhvati noc temp padne nerjetko ispod -10 i onda se mogu slikat jer bas ni novi acc nije sretan po tom pitanju. pogotovo sa kitom
🙈

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #22 : 04 Listopad, 2010, 22:54:35 »
da, što je niža temperatura efikasnost akumulatora pada, kod mene kad baš stegne zima je -5 stupnjeva  :laughing7:
znalo je bit prije i -7 i -10 ali toga više nema

meni je skuter u garaži i unutra je uvijek iznad nule tako da njemu to paljenje nije problem ujutro,a o 9ah ne razmišljam jer onda moram micat onaj spremnik u grebenu a to mi baš dobro dođe za sitni alat i prekidač od ledica i neonke  :toothy3: :laughing6:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #23 : 04 Listopad, 2010, 22:57:02 »
da, što je niža temperatura efikasnost akumulatora pada, kod mene kad baš stegne zima je -5 stupnjeva  :laughing7:
znalo je bit prije i -7 i -10 ali toga više nema

meni je skuter u garaži i unutra je uvijek iznad nule tako da njemu to paljenje nije problem ujutro,a o 9ah ne razmišljam jer onda moram micat onaj spremnik u grebenu a to mi baš dobro dođe za sitni alat i prekidač od ledica i neonke  :toothy3: :laughing6:


a i ja sam se tesko odrkao posudice, taman mi je stao kljuc za svjeciu, dvije svjecice, krpica i šrpica sa 30cm crijeva. (za vadit gorivo i spricat u cilindar da vidim jel paljenje ispravno il je prdnulo nkj. od ubrizgavanja..   :laughing6:
🙈

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #24 : 04 Listopad, 2010, 22:59:02 »
hahaha :laughing9:

meni kad neće upalit ja stavim karb  :laughing6: :laughing6: :laughing6:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #25 : 05 Listopad, 2010, 09:10:55 »
Ovo jos nisam vidio NIKAD!

neznam dal da te pohvalim il ne  :dontknow:

rađe ne  ;D

sigurno nije dobro za pumpu kad ti kurblas da se ona pali i gasi dok ne upali skuter...a pumpe su skupe  :icon_thumright:

sumnjam da u tvornici nisu probali s kurblom

i.e. agregati ne rade kada je prazna baterija, jer struja pokrece sve komponente i kao sto znate baterija mora biti puna!

iz tog razloga nema mehanizma u deklu - nepotreban je

da bi sve radilo baterija mora biti ispravna i to je sva mudrost


karb pali na kurblu bez baterije, i zato je ona tu, i.e. ne pali
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #26 : 05 Listopad, 2010, 09:22:07 »
 :icon_biggrin:
kažem, ako ti je sila, znači ako si negdje di je himalaja a osto si s praznim aku ili nemožeš upalit na akumulator neće njemu ništa bit ako ga tako upališ jednom dvaput.
Meni se znalo desit to da preko zime ostane ili da jednostavno nemam otkud izvuć novce par dana dana za akumulator novi pa ga palim na kurblu a ovaj samo stoji tamo da može upalit

jbg, treba se znat snać,
jedini razlog zašto ditech nema kick start je taj da je aprilia htjela pokazat da je nijihovo elektronsko paljenje pouzdano, što doista i je, ali recimo da ditechu treba 4x više struje da kresne nego karbu
uglavno kurbla na i.e skuteru nije minus nego plus, jer osim toga ako ti skuter stane na cesti odmah na kurblu možeš provjerit dal ima kompresije i isključit zaribavanje  :toothy3: :icon_biggrin: :confused5:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #27 : 05 Listopad, 2010, 09:25:21 »
:icon_biggrin:
kažem, ako ti je sila, znači ako si negdje di je himalaja a osto si s praznim aku ili nemožeš upalit na akumulator neće njemu ništa bit ako ga tako upališ jednom dvaput.
Meni se znalo desit to da preko zime ostane ili da jednostavno nemam otkud izvuć novce par dana dana za akumulator novi pa ga palim na kurblu a ovaj samo stoji tamo da može upalit

jbg, treba se znat snać,
jedini razlog zašto ditech nema kick start je taj da je aprilia htjela pokazat da je nijihovo elektronsko paljenje pouzdano, što doista i je, ali recimo da ditechu treba 4x više struje da kresne nego karbu
uglavno kurbla na i.e skuteru nije minus nego plus, jer osim toga ako ti skuter stane na cesti odmah na kurblu možeš provjerit dal ima kompresije i isključit zaribavanje  :toothy3: :icon_biggrin: :confused5:
sve stoji ali ...
kurbla na i.e. je za pickice  :toothy11:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #28 : 05 Listopad, 2010, 09:27:42 »
nije baš za pičkice ali nije ni za svakoga, jer ima jarana koji neće ni kupovat novi akumulator nego će ga palit na kurblu cijeli život pa to šta govoriš pumpa će im krepat,ima nas svakakvih  :icon_thumright:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #29 : 05 Listopad, 2010, 09:31:28 »
nije baš za pičkice ali nije ni za svakoga, jer ima jarana koji neće ni kupovat novi akumulator nego će ga palit na kurblu cijeli život pa to šta govoriš pumpa će im krepat,ima nas svakakvih  :icon_thumright:
sve je dobronamjerno bilo napisano

 :notworthy: za kurblu na diteču
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #30 : 05 Listopad, 2010, 09:33:06 »
nisam ništa ni uzeo za zlo,tu smo da si pomognemo i upozorimo da probleme  :icon_thumright:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #31 : 05 Listopad, 2010, 10:28:46 »
Ovo jos nisam vidio NIKAD!

neznam dal da te pohvalim il ne  :dontknow:

rađe ne  ;D

sigurno nije dobro za pumpu kad ti kurblas da se ona pali i gasi dok ne upali skuter...a pumpe su skupe  :icon_thumright:

sumnjam da u tvornici nisu probali s kurblom

i.e. agregati ne rade kada je prazna baterija, jer struja pokrece sve komponente i kao sto znate baterija mora biti puna!

iz tog razloga nema mehanizma u deklu - nepotreban je

da bi sve radilo baterija mora biti ispravna i to je sva mudrost


karb pali na kurblu bez baterije, i zato je ona tu, i.e. ne pali


nece se palit nit gasit nista vise negokod normalnog verglanja, jer kao sto i sam valjda znas da ditech ima pun k. mentalic na magentu i pick up to sve bere i neznam kolko svakih okine pumpu na par sekundi, ti kad zakurblas magnet nebu iso mic mic nego se bu zavrtel ko i anlaser i onda pumpa radi cijelo vrijeme i onda stane kad prkeines kurblat ak ne upali, a to i je isto kao i kad si dao kontakt i cekao da odvrti, i acc ubije to kaj prvo vrti pumpa, i onda vrti anlaser i uz anlaser ponovo vrti pumpa.. a pumpa ima motoric jak kao i anlaser.  i dok god ima snage u acc da vrti normalno punmpu mozes ga palit na kurblu kolko hoces.
🙈

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #32 : 05 Listopad, 2010, 16:00:03 »


nece se palit nit gasit nista vise negokod normalnog verglanja, jer kao sto i sam valjda znas da ditech ima pun k. mentalic na magentu i pick up to sve bere i neznam kolko svakih okine pumpu na par sekundi, ti kad zakurblas magnet nebu iso mic mic nego se bu zavrtel ko i anlaser i onda pumpa radi cijelo vrijeme i onda stane kad prkeines kurblat ak ne upali, a to i je isto kao i kad si dao kontakt i cekao da odvrti, i acc ubije to kaj prvo vrti pumpa, i onda vrti anlaser i uz anlaser ponovo vrti pumpa.. a pumpa ima motoric jak kao i anlaser.  i dok god ima snage u acc da vrti normalno punmpu mozes ga palit na kurblu kolko hoces.

mogu to prihvatiti i slozit se cak, ali ovo boldano onda nema smisla

nema smisla imati kurblu sa punim akumulatorom

bitno da je izvedivo, kazem nisam vidio nikada do sada jer svaki ditech ili purejet vergla po par sekundi prije nego upali i to vergla jednomjerno, dok ti sa kurblom nemozes postic 3 sekunde jednomjernog kurblanja...iz tog razloga sam mislio da je nemoguce jer kod verglanja se ostvaruje jednomjeran pritisak pumpe/injektora ili cega vec...dok kublanjem to nemozes, odnosno ocito mozes samo ja nisam znao  ;D



Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #33 : 05 Listopad, 2010, 17:01:37 »
mogu to prihvatiti i slozit se cak, ali ovo boldano onda nema smisla

nema smisla imati kurblu sa punim akumulatorom

bitno da je izvedivo, kazem nisam vidio nikada do sada jer svaki ditech ili purejet vergla po par sekundi prije nego upali i to vergla jednomjerno, dok ti sa kurblom nemozes postic 3 sekunde jednomjernog kurblanja...iz tog razloga sam mislio da je nemoguce jer kod verglanja se ostvaruje jednomjeran pritisak pumpe/injektora ili cega vec...dok kublanjem to nemozes, odnosno ocito mozes samo ja nisam znao  ;D






meni ditech pali na zub dok je acc ispravan cijelo ljeto, od frenda py nikad ne pali na zub uvijek vergla par sekundi..

i najveci stos je sa tlakom kompresora, zato nebi cak i bilo lose par puta zakurblat na prazno prije paljenja..


zamisli si ovako, recimo da imas 20w anlaser i imas 20w pumpu goriva i akumulator ti moze dat to jedno na cc-a 10sec.
na karbu nemas problema verglaj 10 sec, ak nece upalit u tom roku nebu nikad, al na ditechu i py. imas prvo par skeundi pumpu, onda imas pumpu + anlaser znaci 20+40w  iscicavanja,  a rijetko koji acc od 4ah ce to zimi prezivit nekoliko puta dnevno.. i pogotovo na krace relacije, ako imas kurblu dosta ti je samo prvih 20w i dok kurblas ti pumpa uzima jos tih 20w i skut pali jer kurblom mozes napravit vci sut i vise rpm dat motoru na taj tren da upali.. a i sam valjda znas da py i ditech trebaju cim vise rpm da sastave.. 

nemsa smilsa jer lose objasnjavam i mozda nisi toliko se bavio tematikom  ditecha i py. ja znam da ditech na kurblu pali ko zmaj nakon kaj vidis da na anlaser nece upalit jer ko god ima py ili ditecha zna po zvuku odma dal ce bit dosta ili nece.

evo cim sastavim svog ditecha zrtvovat cu ga ako imas koji slabiji 4ah akumulator da it pokazem da ako nece sastavit na anlaser da ce sastavit na kurblu bez problema.
🙈

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #34 : 05 Listopad, 2010, 20:38:57 »
runner ima problema s paljenje, uvijek vergla koju sekundu, dok meni ditech jednom zavergla i drugi već pali, znači sve traje sekundu i pol, a na runneru vergla 3 puta pa tek onda kresne
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #35 : 05 Listopad, 2010, 20:42:13 »
..meni je tak uvijek palio...nikad duže nikad krače..uvijek isto... :icon_thumright:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: nrg mc3 purejet-kick starter
« Odgovori #36 : 06 Listopad, 2010, 01:13:22 »

meni ditech pali na zub dok je acc ispravan cijelo ljeto, od frenda py nikad ne pali na zub uvijek vergla par sekundi..

i najveci stos je sa tlakom kompresora, zato nebi cak i bilo lose par puta zakurblat na prazno prije paljenja..


zamisli si ovako, recimo da imas 20w anlaser i imas 20w pumpu goriva i akumulator ti moze dat to jedno na cc-a 10sec.
na karbu nemas problema verglaj 10 sec, ak nece upalit u tom roku nebu nikad, al na ditechu i py. imas prvo par skeundi pumpu, onda imas pumpu + anlaser znaci 20+40w  iscicavanja,  a rijetko koji acc od 4ah ce to zimi prezivit nekoliko puta dnevno.. i pogotovo na krace relacije, ako imas kurblu dosta ti je samo prvih 20w i dok kurblas ti pumpa uzima jos tih 20w i skut pali jer kurblom mozes napravit vci sut i vise rpm dat motoru na taj tren da upali.. a i sam valjda znas da py i ditech trebaju cim vise rpm da sastave.. 

nemsa smilsa jer lose objasnjavam i mozda nisi toliko se bavio tematikom  ditecha i py. ja znam da ditech na kurblu pali ko zmaj nakon kaj vidis da na anlaser nece upalit jer ko god ima py ili ditecha zna po zvuku odma dal ce bit dosta ili nece.

evo cim sastavim svog ditecha zrtvovat cu ga ako imas koji slabiji 4ah akumulator da it pokazem da ako nece sastavit na anlaser da ce sastavit na kurblu bez problema.
Razumijem

poanta citave rasprave je da nisam dosada vidjeo kurblu na ditechu ili purejetu, nit sam mislio da je moguce

svaka vama cast  :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!