Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yet another VARIOMAT guide  (Posjeta: 5038 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pinbot

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Generic XOR 50
Yet another VARIOMAT guide
« : 07 Kolovoz, 2007, 16:43:15 »
Zanimljivo objašnjenje sa slikama i savjetima kako se ponaša vario, uz upute kako miješati rolice sa centralnom oprugom...

http://flexistentialist.org/blog/archives/2003/10/27/cvt-basics-constant-variable-transmissions/

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Yet another VARIOMAT guide
« Odgovori #1 : 07 Kolovoz, 2007, 17:00:06 »
nije lose, nije lose vredi procitati... :icon_thumright:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Yet another VARIOMAT guide
« Odgovori #2 : 07 Kolovoz, 2007, 17:08:46 »
Od viška glava ne boli  :icon_thumright:
Who's looking for punishment ??

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Yet another VARIOMAT guide
« Odgovori #3 : 18 Kolovoz, 2007, 13:28:06 »
Ma mogu ja procitati sto prirucnika i sto vodica za rad i rastavljanje variomata, ali nigdje nema odgovora sta to zvecka u mom variomatu na odredjenoj brzini. Cuo sam to na dosta skutera i malih i velikih. Tiho je radio jedno 100 kilometara kad sam promjenio remen. Jel moguce da se remen razvuce i da dodiruje poklopac variomata?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yet another VARIOMAT guide
« Odgovori #4 : 18 Kolovoz, 2007, 16:15:57 »
u pravilu zveckaju rolice jer normalno imaju lufta u kućištu, il se klima kalota ak slideri imaju lufta..

Offline Cruiser

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 156
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: NRG Power dd
Odg: Yet another VARIOMAT guide
« Odgovori #5 : 18 Kolovoz, 2007, 22:32:49 »
Ma mogu ja procitati sto prirucnika i sto vodica za rad i rastavljanje variomata, ali nigdje nema odgovora sta to zvecka u mom variomatu na odredjenoj brzini. Cuo sam to na dosta skutera i malih i velikih. Tiho je radio jedno 100 kilometara kad sam promjenio remen. Jel moguce da se remen razvuce i da dodiruje poklopac variomata?

isto se i meni desava i to nakon kaj sam sprzio onih 380 km u danu, pun gas. Nikak da provjerim u kakvom je prjenos stanju

Offline scooter-manijak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yet another VARIOMAT guide
« Odgovori #6 : 02 Prosinac, 2007, 00:34:56 »
ZVECKAJU TI ROLNICE!!!ZVECKANJE SE DESAVA NA LER GASU IZMEDJU KUCISTA VARIOMATA I ODBOJNE PLOCE ROLNICA.UZROK MOZE BITI SLEDECI :POTROSENE ROLNICE,POTROSENO LEZISTE KOJIM KLIZE ROLNICE POD DEJSTVOM CENTRIFUGALNE SILE(VARIOMAT),KRIVA ODBOJNA PLOCA.ODBOJNA PLOCA MOZE DA SE ISKRIVI USLED NE PODESENOSTI GRAMAZE ROLNICA,NE NALEGANJA POTROSENIH DELOVA ROLNICA,VELIKIH BROJA OBRTAJA POD BLOKADOM...POZDRAV NEXUS 4EVER :icon_thumright:

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Yet another VARIOMAT guide
« Odgovori #7 : 07 Prosinac, 2007, 16:20:05 »
NETOČNO SVE TO!! ne zveckaju ti rolice, to je nemoguće, kao prvo one nisu od metala a onaj metalni dio ne dodiruje stijenku variomata, a kad je motor upalit, on ima odredjene obrtaje nije sad bitno na koliko, uglavnom rolice odu u gornji polozaj i tamo ostaju sve dok je skut upalit, jer ih gore drzi neznam kako se zove slab sam u fizici nekakva sila jer se variomat komplet okrece (pokusaj uhvatit neko djete za ruke i vrtit ga pa ces vidit kako te vuce) a sto su obrtaji veci veca je i ta sila i gura variomat prema remenu a remen se dize... uglavnom nisu to rolice i one nemogu zveckat. zveckat moze poklopac variomata SAMO kad su klizaci potpuno potroseni tj. poklopac dodiruje kuciste, metal od metal i naravno zvecka, ali to moze samo kad je skuter u leru. u voznji zvecka zupcanik od alnasera koji se nalazi iza variomata i tuneri koji imaju jace pile to skidaju i pale skut na kurblu...! eto

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Yet another VARIOMAT guide
« Odgovori #8 : 07 Prosinac, 2007, 16:37:00 »
tuneri s jacim pilama pale na kurblu jer na anlaser nemogu upalit.. prevelika kompresija... i po kojoj to semi zlastika od metal ne zvecka LOL :)

SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com