Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco Vitality 50cc - 16.000km Malossi multivar + Leovicne TT. Što i kako?  (Posjeta: 6074 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AndrejCF

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 2T
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: ----
  • MojSpuh: LeoVince TT
Dakle imam u vlasništvu  ;D Kymco Vitality 50cc, 2T sa 16.000km - ljeto 2007, sa Malossi Multivarom i auspuhom LeoVince TT i imam podosta pitanja, nedoumica, pa kada bi mi pomogli bio bi jAkOOO sretan  :help:

1. Radio bi sam servis, jer je potreban malo veći s obzirom na kilometražu a servis je skup.
    - Što je sve potrebno napraviti, zamjeniti?
        - Filter zraka (što znači tj. kako se podmazuje filter zraka?)
        - Filter benzina
        - Ulje mjenjača
        - Remen  ??? - ako je na oko okej da li ga onda ne treba mijenjati ili ga treba mijenjati jer gubi na elastičnosti i sl.
        - Ulje kočnica? Kako se ono mijenja?
        - Ruline? Mijenjao sam ih pred 4000km, da ih uzmem i izvazem u Plodinama? Kada njih treba mijenjati???
        - Da li još nešto treba zamjeniti, zategnuti i sl?
        - Pakne? Kočnice?

2. Skuter mi u zadnje vrijeme jako slabije ide, po uzbrdici više ne idem 60, nego 45, nekad 55 i sl. Nema neke velike razlike u brzini i startnosti da li se ja vozio sam sa svojih 100kg ili vozim još djevojku sa 50kg.
    - Svječica? Mijenjao sam ju pred malo kilometara, no često mi se od ulja zablati pa ju često brišem krpom i lagano prođem papirom sa šmirglanje, da li je to uopće dobro?
    - Auspuh mi u zadnje vrijeme, imam feeling, više buči, da li je moguće da je on otišao u PM. Koliki je vijek trajanja ovakvih auspuha, auspuh je "prošao" oko 6.000km
    - Rulini - Koliko traju? Da li za Malossi Multivar trebaju baš rulini od Malossia ili ne? Da li netko ima savjet za težinu rulina za moj skuter + auspuh?
    - Akumulator? Kada je skuter ugašen ma multimetru treba pokazivati 12,5V? A kada je upaljen s punim gasom 14-15V? Da li zbog akumulatora skuter može slabije "ići"?
    - Da li i zbog filtera ako su prljavi slabije ide?
    - Da li skuter ide bolje s kvalitetnijim uljem, tipa Castrol TTS, ili će "samo" motor više kilometara služiti?
    - ...

3. Skuter mi teže pali, moram dodati gas da ga upalim na starter. Kada ne želi upaliti na starter onda ga upalim s pomoću kurble. Nekada želim upaliti s pomoću kurble i neće, ali onda uspije na starter, čudno  ???
    - netom što sam promijenio svjećicu  i kada je očistim pali super, ali nema mi smisla svakih 2 tjedna ju vaditi i čistiti ili ima???
    - Da li je to zbog akumulatora?
    - Zašto neće na kurblu upaliti? Sam možda sj#bo zupčanik kada sam mijenjao Variomat, ali opet kada neće preko startera upaliti upali na kurblu  :o

4. Kada sam stavljao Malossijev Multivar nekako sam na silu odvidao šaraf, vidu na kojoj je variomat (uglavio sam nekakv ključ između zupčanika i kučišta), vjerojatno postoji nekakav normalan način. Da li vi znate kako?
    

Gdje kupiti potrebne dijelove, preporuke? Da li netko poznaje mehaničara, poznanika i sl, bolje da on to napravi tipa 100kn/h i slično?
Iz Rijeke sam.
Zahvaljujem svima koji će mi pomoći.
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2010, 13:58:37 AndrejCF »
Draga mi radi u osiguranju - Fali joj prometa, pa joj ovako pomazem da zadrzi posao :D - Ako zelis jeftino osiguranje, kontaktiraj me - 3. mirovinski stup - Zivotno osiguranje - Putno osiguranje - Kuca - Stan - AO AutoOsiguranje - AKCIJA za KASKO!!!!

Offline AndrejCF

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 2T
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: ----
  • MojSpuh: LeoVince TT
Znam da je moje pitanje dosta opsezno, moze skraceno jedno?  ;D

Sto da sve mijenjam ako sam napravio 16.000km?
Draga mi radi u osiguranju - Fali joj prometa, pa joj ovako pomazem da zadrzi posao :D - Ako zelis jeftino osiguranje, kontaktiraj me - 3. mirovinski stup - Zivotno osiguranje - Putno osiguranje - Kuca - Stan - AO AutoOsiguranje - AKCIJA za KASKO!!!!

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Znam da je moje pitanje dosta opsezno, moze skraceno jedno?  ;D

Sto da sve mijenjam ako sam napravio 16.000km?
Ajde molim te pricekaj,ja cu ti odgovorit opsirno,sad sam malo u guzvi  :)

Offline AndrejCF

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 2T
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: ----
  • MojSpuh: LeoVince TT
Ok hvala, puno
Draga mi radi u osiguranju - Fali joj prometa, pa joj ovako pomazem da zadrzi posao :D - Ako zelis jeftino osiguranje, kontaktiraj me - 3. mirovinski stup - Zivotno osiguranje - Putno osiguranje - Kuca - Stan - AO AutoOsiguranje - AKCIJA za KASKO!!!!

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
1.Servis najbolje da sam radiš,uštedit ćeš dosta novaca-da,mijenjaj filter zraka-skines airbox,otvoriš ga i promijeniš filter,tj. staviš novi
                                                                          -filter benzina bi isto bilo ok promijeniti,to nije neki teski poso
                                                                         -ako već radiš servis stavi onda i novu svijećicu
                                                                          -promijeni ulje u getribi-trebalo bi biti objašnjeno u user manualu kako se to radi
                                                                          -remen se ne gleda po vizualnom stanju,nego po debljini...i s obzitom da imaš TT-a stavi Kelvar remen (malossi kelvar,ili neki drugi),remen bi se trebao mijenjati odprilikesvakih 5000-6000 km inače gubiš performanse
                                                                          -ulje bi isto trebao promijeniti,ja sam to radio uz pomoć jednog člana foruma,tj. on je odradio veći dio posla tako da ti nemogu pomoći,potraži malo na youtubu
                                                                     -za rolice pogledaj dal su okrugle,ako nisu mijenjaj ih...makar bi ti preporučio da ih promijeniš i onda si miran
                                                                     -na tvom mjestu bi promijenio/prekontrolirao karike,ali to je već dosta teži posao  :sad1: najbolje da nađeš nekog da ti ih promijeni
                                                                     -još bi bilo ok zategnut šarafe od vilica i amortizera,kao i sve druge šarafe,to stavrno nije teško
                                                                     

2.Skuter slabije ide zbog potrosenog remena,to sam ti već rekao gore
  -to je ok,najbolje ju je samo malo oprat u benzinu
  -više buči zato šta ti je izgorila vuna u prigušivaću auspuha,otvori se prigušivać i stavi se nova vuna
  -već sam ti odg za rolice,nemoraju bit baš malossi makar su malossi jako kvalitetne,glavno da je ista dimenzija rolica...za težinu pogledaj po forumu,u Garažii Skuter projektima,možda je neko imao isti set up pa kopiraš njegov set up prijenosa
 -neznam kolko treba bit,ali skuter nebi trebao ići slabije zbog akumulatora
 -s "boljim" uljem(TTS) skuter će ići samo slabije zato šta će ti se nakupit taloga od ne izgorenog ulja pa auspuhu i cilindru,pa će ti se zaštopat....to ulje(full sintetika) je "predobro",baš zato je loše  :toothy3:,treba ti polusintetičko,sljedeći put trazi neko polusintetićko ulje
 -to neznam...ali jednu stvar nisi napravio,bar mi se čini nisi naštelao fergazer,mozaš to srediti da ti skuter ne zariba...daj nekom ko se kuži u štelanje
  i bilo bi dobro očistiti karb  :icon_thumright:
 4.postoji normalan način,kompresorom  :) e da,moraš naštelati i fergazer i prijenos!!!

neznam,probaj nać okolne tunere,  ;D
                                                                         

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
e da,sorry zbog ovak neurednog posta  :redface:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Ja nemam iskustva s Kymco ali znam tko bi ti mogao složiti taj skuter da traje dvi iljade al da kolje i ubija.

Javi ako si zainteresiran, dobit ćeš jednog od najboljih ili najboljeg tipa u regiji za posložiti 2t a to nisu ni SPecial ni gokiSP  :toothy12:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline AndrejCF

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 2T
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: ----
  • MojSpuh: LeoVince TT
Zasada ste mi odlicno pomogli, na dobrom sam/smo putu, imam jos pitanjca 2.

1 - "e da,moraš naštelati i fergazer i prijenos!!!" Sto to znaci konretno?
2 - Gdje se moze kupiti vuna za auspuh?
Draga mi radi u osiguranju - Fali joj prometa, pa joj ovako pomazem da zadrzi posao :D - Ako zelis jeftino osiguranje, kontaktiraj me - 3. mirovinski stup - Zivotno osiguranje - Putno osiguranje - Kuca - Stan - AO AutoOsiguranje - AKCIJA za KASKO!!!!

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Zasada ste mi odlicno pomogli, na dobrom sam/smo putu, imam jos pitanjca 2.

1 - "e da,moraš naštelati i fergazer i prijenos!!!" Sto to znaci konretno?
2 - Gdje se moze kupiti vuna za auspuh?
štelanje-prilagođavanje.Konkretno za fergazer(karburator),dizna 5-10 brojeva veća,treba se malo poigrat sa iglom u fergazeru,naravno ništa  se ne stavlja napamet nego se gleda po boji sviječice.
prijenos-lakše rolice,eventualno tvrđi federi na kvačilo,možda drugi centralni feder.

za vunu ne znam

Kontaktiraj Iwu,posalji mu PM da ti da broj od tog čovjeka  :icon_thumright: