Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli - stavljanje deblje šajbice  (Posjeta: 4410 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« : 12 Travanj, 2010, 22:58:25 »
Malo razmišljam i opet si postavljam isto pitanje...

Stavljanjem šajbice minimalno narušavamo ravninu između variomata i polutki, ali ju ipak narušavamo  :laughing7: Budući da ja gledam na svaku sitnicu zanima me da li bilo zdravo distancirati polutke?  :frajer:


Znači, ako je serijski 1 mm šajbica, a ja stavim umjesto nje 2 milimetra, odnosno pomaknuli smo ventilator za milimetar prema deklu, da li bi trebalo onda i polutke pomaknuti prema deklu za 1mm?  :happy3: Jer ventilator sa strane variomata i nepomična polutka su ti koji moraju uvijek biti na istome mjestu, a stavljanjem šajbice baš i nisu na istom mjestu i pri velikom prijenosnom omjeru je ta razlika od 1 mm osim malo povećanog habanja remena i "kraći" remen po zakonu logičnog razmišljanja  :laughing7:

Ajmo mislioci  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #1 : 12 Travanj, 2010, 23:18:09 »
mislim da bi isto trebalo pomicati polutke isto kako i variomat ....mislim da je to lognicno ali se nismo to uopce sjetili :icon_scratch:

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #2 : 12 Travanj, 2010, 23:20:37 »
i ja sam lud vise sa prijenosom znali netko dobitnu kombinaciju prijenosa(sta staviti od dijelova,koje podloske,polutke) i kako izvuci remen sto vise jel lje siri,uzi remen itd.itd. neka se svi izjasne kako is ta imaju

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #3 : 13 Travanj, 2010, 00:03:19 »
Ali postoji šansa da zbog te "neravnive" remen manje klizi  :icon_biggrin:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #4 : 13 Travanj, 2010, 00:05:38 »
Ali postoji šansa da zbog te "neravnive" remen manje klizi  :icon_biggrin:

Ajde molim te malo detaljnije, sad si me opet bacio u razmišljanje i to nije dobro  :icon_biggrin: :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #5 : 13 Travanj, 2010, 00:09:23 »
evo ovako ide moj trenutni setup prijenosa sa kojim sam pre zadovoljan:
stage 6 sport pro vario+6gr rolice+s6 centralna medium+1mm podloška ispred variomata
remen hebo s-belt 760x16mm
polini speed drive(torqe)

remen u zadnjim polutkama


reman na variomatu:(ma da treba uzeti u obrzir da je remen 16mm)


sa ovim setup,nema nikakvih oscilacija u okretajima i među ubrzanjima(niti ikakvih rupa u ubrzanju) čak sam i mijerio sa obrtaljkom,a i mogu potvdit ljudi koji su vozili skuter i vidili...
tako da sam ja pre zadovoljan za sad i ne diram ništa jedino još remen drugi moram da isprobam(hebo 752x16,6) ;D

dhorvat:po nekoj logici možda bi trebalo kako distanciraš ventilator tako i zadnju poltku,neznam jel ima mijesta da se zadnja polutka distancira nikad nisam išo za tim???
lovac u mutnom team

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #6 : 13 Travanj, 2010, 00:13:26 »
Nema detalja, remen savršeno "klizi" dok su polutke i variomat u centru, pomaknemo li variomat tj. izbacimo li ga iz centra, remen se troši više. Uzrok većeg trošenja je veće trenje/sila/dodir variomata i remena. To može i ne mora biti dobro jer ne znam da li remen "poskakuje/preskače" ili ipak "klizi". Dvosjekli mač, to bi vjerojatno bilo učinkovitije na većim okretajima di je veća vjerojatnost da će doći do proklizavanja remena, ali opet je veća vjerojatnost da će na većim okretajima prije doći do "poskakivanja/preskakanja" remena. Ne znam, to je neko moje razmišljenje, a ono naravno ne mora biti točno.  :icon_biggrin:

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #7 : 13 Travanj, 2010, 00:15:56 »
pajo toliko se i meni dize sa malossi multivarom

remen je širine 16 mm  :icon_biggrin:

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #8 : 13 Travanj, 2010, 00:21:21 »
evo moj setupi:
1)serijala+gianelli sp6
serijski vario-4,2 gr 1mm iza podloska varia i 1mm izmedu bolcne i ventilatora=2mm star i ubzanje sasvim ok za serijski prijenos
serijske polutke
serijsko kvacilo- plave oprugice
serijsko zvono
serijski centralni
serijski remen
motor je iso 85-90 po satu nije bilo lose falilo je 1mm do vrha ventilatora sa gianelli sp6 spuhom

2)malossi gus +gianelli sp6 spuh
malossi multivar-4,7pa ,3,7 falilo je 3mm do vrha variomata podloska iza 2mm ispred 1mm probo sam i s 4mm :laughing1:
malossi kevlar
delta
bijeli centralni
motor je bolje ubrzavao nije bilo one rupe na oko 40 al teze mi je nabirao krajnju pojma nemam zasto,
pa se s vremenom pocelo dolaziti naglo opadanje obrtaja nasto aj nisam znao sta je pa sam neko vrijeme te rupe ispravljao tvdim federiima,cak sam i kombiniro s piagio federima  :toothy12: sve dok nisam kupio torq on u kombinaciji sa multivarom je pre dobra stvar nema vise rupe u ubrzanju pada okretaja cak sam i dobio malo na krajnjoj,cak sam bio i stavio dayco remen koji mi je bio bolji od serijskog jer mi je kevlar bio potrosen ,jos mu je amna sto dodu losi klizaci uz njega brzo prozuje i nema produzen hod za klizace

3)malossi gus (preraden)+ stage 6 pro
mhr over vario-4,5 pa sam probo 3,5,4,0,5,0 meni su naj bolje 4,5 remen mi se penje do vrha ventilatora
polini remen,kevlar,top remen
malossi ventilator,top ventilator
torq
zuti centralni
rms kvacilo plavi federcici opusteni do kraja
rms winigbelt
polini secundar 20,5% dulji ;D

e ovdje sam se namucio i stelam jos jos nisam zadovoljan al ovaj vario je pre dobar i to pogotovo sa top ventilatorom nemam nikakvih podloski cak mi svaki od ova 3 remena izbaci 4mm iz polutki jer je OR vario namjenjen za remen sirine 17,5mm a ovi moji su 17mm,ocito nemogu nikako izvuc remen do vrha jer trebaju mi vece polutke mislim se izmedu: morinijevih 123mm(linearne),piagio serijskih 128mm (nelinearne),Or polutke 128mm (linearne i najbolje su,al je paprena cijena),vario ima produzen hod za klizace znaci moze izvuc remen do vrha uz odgovarajuce polutke mana je sto se mora izvaditi alanser iz bloka da bi fukcionirao,vario daje dosta obrtaja, dosta krajnje cim krenes s mijesta znas jesu li rolice teske ili pre lagane tj.lako ga je za naselati ima dobre klizace kao multivar 2000




« Zadnja izmjena: 13 Travanj, 2010, 00:25:12 tomof10 »

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #9 : 13 Travanj, 2010, 00:22:46 »
pajo toliko se i meni dize sa malossi multivarom

remen je širine 16 mm  :icon_biggrin:
i meni je jedno vrijeme remen na mutivaru išao ko na s6 ali sa 16,5 remenom
i odlično je radio ali ne za dugo :hmh:
a na s6 vario vidi se koliko se penje(novi je 16mm,a sad je sigurno oko 15,6mm,ma da to nije ni toliko bitno več da nema pada okretajima na svim otvorima gasa)
lovac u mutnom team

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #10 : 13 Travanj, 2010, 00:25:36 »
i meni je jedno vrijeme remen na mutivaru išao ko na s6 ali sa 16,5 remenom
i odlično je radio ali ne za dugo :hmh:
a na s6 vario vidi se koliko se penje(novi je 16mm,a sad je sigurno oko 15,6mm,ma da to nije ni toliko bitno več da nema pada okretajima na svim otvorima gasa)

meni je sad 16mm,ovi dana cu uzet topov remen, da vidim kako se ponasa

a nema ni rupu u ubrzanju

al ima osliacije okretaja pocne se prevrtavat u startu i onda kasnije sve fino....

nadam se da cu to rijesit sa morini polutkama  :icon_thumright:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #11 : 13 Travanj, 2010, 00:25:59 »
S tim da je naglasak na polini torque  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #12 : 13 Travanj, 2010, 00:27:53 »
pa meni malossi torq izbaci remen 4mm iz polutki remen je kevlar i to bez ikakvih sajbica al u mene je OR vario sad jel do toga neznam?

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #13 : 13 Travanj, 2010, 00:31:48 »
pa meni malossi torq izbaci remen 4mm iz polutki remen je kevlar i to bez ikakvih sajbica al u mene je OR vario sad jel do toga neznam?
vijerujem da je zbog OR vario,i dimenzija remena za OR.
« Zadnja izmjena: 13 Travanj, 2010, 00:33:34 pajo »
lovac u mutnom team

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #14 : 13 Travanj, 2010, 00:37:32 »
da se nadovezem  na tvoj prijenos ja mislimd a kad bi ti stavio remen taj 16,5 ili mozda i 17mm da ti opet nebi uspio popeti remn do vrha varia jer ti trebaju vece polutke neznam mozda se varam

al ja msilim da je rjesenje da uzmes morini polutke 123mm(linearne su) i remen od kratkog bloka to je u mene ( on je duzi) naprimjer uzmes malossi kevlar ili polin kevlari on ti je 800 x 17 mm (to su mu dimenziije) mislim kad bi stavio te vece polutke i dulji i siri remn da b ti na dugom bloku uspio remen popeti do vrha a meni bi tako sev isto bilo samo bi ja trebao uzeti od pezoa remen neznam mozda se varam :help:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli - stavljanje deblje šajbice
« Odgovori #15 : 13 Travanj, 2010, 00:49:15 »
da se nadovezem  na tvoj prijenos ja mislimd a kad bi ti stavio remen taj 16,5 ili mozda i 17mm da ti opet nebi uspio popeti remn do vrha varia jer ti trebaju vece polutke neznam mozda se varam

al ja msilim da je rjesenje da uzmes morini polutke 123mm(linearne su) i remen od kratkog bloka to je u mene ( on je duzi) naprimjer uzmes malossi kevlar ili polin kevlari on ti je 800 x 17 mm (to su mu dimenziije) mislim kad bi stavio te vece polutke i dulji i siri remn da b ti na dugom bloku uspio remen popeti do vrha a meni bi tako sev isto bilo samo bi ja trebao uzeti od pezoa remen neznam mozda se varam :help:
tomo iskreno niti ne ciljam da se remen podigne do vrha,možda bi sa 16,6mm i popeo 1-2mm od (sadašnjeg 15,6mm)trenutno ciljam na produženje prijenosa.
bitije mi je dobar starti bez rupa u ubrzanju i da odlično prima gas na mađu ubrzanjima...
lovac u mutnom team