Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: balončići u crijevu od benzina  (Posjeta: 1809 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
balončići u crijevu od benzina
« : 25 Siječanj, 2010, 16:44:09 »
još uvijek pokušavam riješiti stari problem------>http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,28726.msg436343.html#msg436343
znači kad je na leru padnu obrtaji skroz (nako par sekundi se ugasi), a ako pokusam dati gas jako se uguši i isto tako se ugasi...nakon toga moš kurblat pola sata ali neće upalit....
ALI...
danas sam primjetio da u crijevu koje vodi benzin iz rezervara do karb ima dosta balončića zraka....jeli to znak da je otišla vakuum pumpa ili nešto drugo?????
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
Odg: balončići u crijevu od benzina
« Odgovori #1 : 25 Siječanj, 2010, 18:04:47 »
istoci sve van i stavi dan dva nek ti se voda slegne na dno i nsasipas opet ali ne sve ali nemoj muckat znam jer to radi jedan frend pa ti kazem  :icon_thumright:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: balončići u crijevu od benzina
« Odgovori #2 : 25 Siječanj, 2010, 18:21:03 »
ti "baloncici" u crijevu nisu nis cudno i zbog njih ne moze nista bit jer karb vuce benzin iz casice a u venturiju (vodoravnoj cjevi) mjesa benzin i zrak

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: balončići u crijevu od benzina
« Odgovori #3 : 25 Siječanj, 2010, 19:01:06 »
istoci sve van i stavi dan dva nek ti se voda slegne na dno i nsasipas opet ali ne sve ali nemoj muckat znam jer to radi jedan frend pa ti kazem  :icon_thumright:
šta misliš da mi se to događa zbog lošeg goriva?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: balončići u crijevu od benzina
« Odgovori #4 : 25 Siječanj, 2010, 19:26:16 »
nije jer je to cvaja i to guta sve..morao bi bit dobar postotak vode u benzinu da se to toliko osjeti a onda bi i dimio vise i trokirao bi a u krajnjem slucaju mozda nebi ni upalio

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: balončići u crijevu od benzina
« Odgovori #5 : 27 Siječanj, 2010, 19:24:26 »
jeli to znak da je otišla vakuum pumpa ili nešto drugo?????

Za vidit dal ti je membrana ok na vacuum ventilu odspojiš (deblje-gornje) crijevo za dovod goriva u karb. Ne bi smjelo ništa curiti van.
Skineš vakuumsko crijevo sa karba i usisaš sa ustima, pa ako poteče gorivo kroz deblji (gornji) vod za benz sve ok  :icon_thumright:

Vjerojatno su ti dizna ili vjerojatnije vod za zrak minimuma zaštopani nekim sranjem.
Ako nije ništa do toga onda ćeš morati skidati cilindar i vidit šta je.

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: balončići u crijevu od benzina
« Odgovori #6 : 27 Siječanj, 2010, 20:13:08 »
Bit ce do vakuum ventila. Simptomi su ti kaO sto su meni bili,nije mi otvarao vakuum ventil.
Probaj pumpat oralnim putem,ako ti ne curi benza dok "pumpas",onda ne otvara vakuum ventil.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline Vlada.ns

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: balončići u crijevu od benzina
« Odgovori #7 : 27 Siječanj, 2010, 21:02:59 »
To se isto desavalo drugaru na skuteru,na leru se gasio i ako das velik gas isto se ugusi.Par sati smo se zajebavali oko njega,skidali karb,cistili ga,menjali dizne,menjali svecicu,vadili gorivo sipali drugo i nista i ne znam kome je palo na pamet da skinemo filter za vazduh i probamo bez njega i upali iz prve. :toothy9:
Vozao se tako 2,3 nedelje dok nije kupio drugi,i imao je bas lep zvuk skuter  :drunken_smilie:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: balončići u crijevu od benzina
« Odgovori #8 : 27 Siječanj, 2010, 22:19:16 »
To se isto desavalo drugaru na skuteru,na leru se gasio i ako das velik gas isto se ugusi.Par sati smo se zajebavali oko njega,skidali karb,cistili ga,menjali dizne,menjali svecicu,vadili gorivo sipali drugo i nista i ne znam kome je palo na pamet da skinemo filter za vazduh i probamo bez njega i upali iz prve. :toothy9:
Vozao se tako 2,3 nedelje dok nije kupio drugi,i imao je bas lep zvuk skuter  :drunken_smilie:

ako dobro razumijem,vozio se bez filtera zraka 3 tjedna  :laughing3: :laughing3: :laughing3:

Offline Vlada.ns

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: balončići u crijevu od benzina
« Odgovori #9 : 27 Siječanj, 2010, 22:36:46 »
Aha,bas tako. ;D

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: balončići u crijevu od benzina
« Odgovori #10 : 28 Siječanj, 2010, 07:57:05 »
To se isto desavalo drugaru na skuteru,na leru se gasio i ako das velik gas isto se ugusi.Par sati smo se zajebavali oko njega,skidali karb,cistili ga,menjali dizne,menjali svecicu,vadili gorivo sipali drugo i nista i ne znam kome je palo na pamet da skinemo filter za vazduh i probamo bez njega i upali iz prve. :toothy9:
Vozao se tako 2,3 nedelje dok nije kupio drugi,i imao je bas lep zvuk skuter  :drunken_smilie:

lol...toliko puko baš nisam,,,,
znači, najvjerojatnije vakum
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: balončići u crijevu od benzina
« Odgovori #11 : 28 Siječanj, 2010, 19:02:55 »
i ne znam kome je palo na pamet da skinemo filter za vazduh i probamo bez njega i upali iz prve. :toothy9:

Pa zar je tolko bio zasran  :icon_scratch:  ;D

znači, najvjerojatnije vakum

Pa iščupaj crijevo od benge iz karba (vacuum pusti na karbu) i kresaj motor, ako ništa ne curi, onda znaš šta je.
« Zadnja izmjena: 28 Siječanj, 2010, 19:39:36 Trinad »

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: balončići u crijevu od benzina
« Odgovori #12 : 16 Ožujak, 2010, 13:45:19 »
To se isto desavalo drugaru na skuteru,na leru se gasio i ako das velik gas isto se ugusi.Par sati smo se zajebavali oko njega,skidali karb,cistili ga,menjali dizne,menjali svecicu,vadili gorivo sipali drugo i nista i ne znam kome je palo na pamet da skinemo filter za vazduh i probamo bez njega i upali iz prve. :toothy9:

Dobro da si ovo napisao, meni se gasi na leru samo kada je poluzagrijan, ler moraš držati sa gasom inače se odmah ugasi.
Kada je hladan (samo dok je čok uključen) i ful zagrijan nema problema.
Ler gas sam podigao kolko ide, al ništa  :sad1:
Probavao sve osim filtera pa bumo vidili :icon_thumright: