Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Što označava veličina rasplinjača?  (Posjeta: 1153 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Što označava veličina rasplinjača?
« : 14 Siječanj, 2009, 16:43:43 »
Ok. mozda ce vam se ciniti glupo al meni nije jasno sto znaci pwk ''28'' ili ''26''? znam samo da oznacava velicinu necega u rasplinjacu u milimetrima... jel mi moze netko reci o cemu se radi.. volio bi znat..

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Što označava veličina rasplinjača?
« Odgovori #1 : 14 Siječanj, 2009, 16:47:07 »
promjer usisa karba znači usisni promjer mu je 24 mm li 26 mm što je veći promjer karba više zraka ulazi u motor


Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Što označava veličina rasplinjača?
« Odgovori #2 : 14 Siječanj, 2009, 16:49:25 »
Kad gledas kroz karb od strane ulaza prema izlazu, najuzi dio na njemu se zove venturi i mjeri se u mm o kojima pricas. U njemu se mijesa gorivo sa zrakom.

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Što označava veličina rasplinjača?
« Odgovori #3 : 14 Siječanj, 2009, 16:52:20 »
Kad gledas kroz karb od strane ulaza prema izlazu, najuzi dio na njemu se zove venturi i mjeri se u mm o kojima pricas. U njemu se mijesa gorivo sa zrakom.

eo stručnjak ti je još bolje objasnio :icon_thumright:

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Što označava veličina rasplinjača?
« Odgovori #4 : 14 Siječanj, 2009, 16:54:53 »
aha. imam jos jedno pitanje.. zas je za određenu kubikazu odredjena i velicina tog usisa? npr. 50 ccm - 20mm   pa npr 125ccm 38mm.. sta bi bilo da na 50 kubika stavi se 40 fergazer?? :toothy12:

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Što označava veličina rasplinjača?
« Odgovori #5 : 14 Siječanj, 2009, 16:57:44 »
dobivao bi prebogatu smjesu zrakom i gušio bi se nebi išao nikako...nebi ga mogao uštimati smjesu gorivo zrak za tako malu kubikažu a tolki karb.to ti jr ko da na fiću turiš karb od ferrari modene

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Što označava veličina rasplinjača?
« Odgovori #6 : 14 Siječanj, 2009, 17:00:15 »
dobivao bi prebogatu smjesu zrakom i gušio bi se nebi išao nikako...nebi ga mogao uštimati smjesu gorivo zrak za tako malu kubikažu a tolki karb.to ti jr ko da na fiću turiš karb od ferrari modene
hehe. hvala vam svima. skuzio sam sve kaj sam trebo!  :toothy10:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Što označava veličina rasplinjača?
« Odgovori #7 : 14 Siječanj, 2009, 17:47:10 »
To ne zavisi baš toliko o kubikaži koliko o broju okretaja,a imaš 50ccm od 12mm karb. i 17.5mm i naravno sa 17.5 bude življi i bolje ide... na tomos junior cross 50ccm seriski karb je dellorto 22mm a na one sportske tomose koji su išli do 15000 obrtaja bili su 28mm isto 50 ccm, to sve ovisi do cilindra kako je pravljen i obrtaja na koliko se vrti
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Što označava veličina rasplinjača?
« Odgovori #8 : 14 Siječanj, 2009, 20:07:42 »
To ne zavisi baš toliko o kubikaži koliko o broju okretaja,a imaš 50ccm od 12mm karb. i 17.5mm i naravno sa 17.5 bude življi i bolje ide... na tomos junior cross 50ccm seriski karb je dellorto 22mm a na one sportske tomose koji su išli do 15000 obrtaja bili su 28mm isto 50 ccm, to sve ovisi do cilindra kako je pravljen i obrtaja na koliko se vrti
znaci sto vise okretaja to je ferg veci.. po tvojoj teoriji... pa kako onda ktm-ov sx 250 ima ferg 36 a ide na 11000 okretaja a 85 sx koji ima 15000 ima ferg 28?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Što označava veličina rasplinjača?
« Odgovori #9 : 14 Siječanj, 2009, 20:56:43 »
To ne zavisi baš toliko o kubikaži koliko o broju okretaja,a imaš 50ccm od 12mm karb. i 17.5mm i naravno sa 17.5 bude življi i bolje ide... na tomos junior cross 50ccm seriski karb je dellorto 22mm a na one sportske tomose koji su išli do 15000 obrtaja bili su 28mm isto 50 ccm, to sve ovisi do cilindra kako je pravljen i obrtaja na koliko se vrti
znaci sto vise okretaja to je ferg veci.. po tvojoj teoriji... pa kako onda ktm-ov sx 250 ima ferg 36 a ide na 11000 okretaja a 85 sx koji ima 15000 ima ferg 28?
veca kubikaza treba veci karb, sasvim ligicno, ali ovisi dosta i o okretajima i izvedbi karba...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta