Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SR50 Ditech ima struje ali ne vergla  (Posjeta: 309 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Srixa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprillia SR50 Ditech
SR50 Ditech ima struje ali ne vergla
« : 29 Kolovoz, 2024, 14:02:30 »
Ovo ljeto sam sa SR50 ditechicom starom 22 godine i sa 45000 km otišao na more :) Vožnja je bila najbolji put na more ikad, 5 i pol sati do Novog Vinodolskog sa stajanjem u Karlovcu na Mrežnici i u Delnicama. 2 tjedna jurcanja po magistrali od Rijeke do Senja, apsolutna uživancija. :toothy9:

E sad, nakon 2 tjedna krenuli problemi, jedno jutro je jako teško verglala i jedva upalila, iskreno, mislio sam da mi je baterija slaba. Drugo jutro je zapalila u milisekundi bez ijednog problema. Cijeli dan je palila ko nova, bez problema. Navečer opet problemi, jedva je verglala, nikako da upali, na kraju prestala verglat. Opet mislio da je do akumulatora, kao +40 je, star je 2 godina, kaj ja znam, mislio sam da će ujutro opet normalno, međutim ujutro ni makac. Ima struje, akumulator je pun, pumpa goriva odradi pripremu, stop svjetla rade ali kad stisnes paljenje samo čuješ kako relej klikče ali niti da proba zaverglat... Video niže, svaki savjet gdje i što da provjerim slijedeće je dobrodošao... :dontknow:

https://youtube.com/shorts/itGAa58lcRY?feature=share

Edit: u jednom trenu je ECU bacao grešku 2, pa onda 20, resetao sam ECU i sad ne baca niti jednu grešku...
« Zadnja izmjena: 29 Kolovoz, 2024, 14:06:37 Srixa »

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: SR50 Ditech ima struje ali ne vergla
« Odgovori #1 : 29 Kolovoz, 2024, 14:58:30 »
Trebaš izmjeriti da li akumulator ima potrebnu voltažu - ovako mi se čini kad ti kažeš "akumulator je pun" da samo nagađaš.

Struja očito dolazi do releja ako relej klikće. Ako je akumulator pun treba provjeriti što se dešava poslije releja odnosno da li relej propušta struju dalje. Moguće da je do releja - ako klikće ne znači da je ispravan.

Ja bi na tvom mjestu negdje posudio kablove i spojio ga na aku od auta pa probao. Ako neće ni onda znači da je problem u instalaciji.

Edit: ovdje su ti error kodovi: https://www.donwerner.dk/ecucodes.pdf

Prema ovoj tablici error kod 2 znači da nema signala za paljenje sa CDI-a, a uzrok može biti da je pick-up cable oštećen (ne znam što bi to bilo)?

Error kod 20 znači da postoji greška u heat indicatoru odnosno pokazivaču temperature.

Mada ja mislim da su ovi errori bili zato jer nešto sa strujom ne štima.
« Zadnja izmjena: 29 Kolovoz, 2024, 15:08:04 dr.mrgood »

Offline Srixa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprillia SR50 Ditech
Odg: SR50 Ditech ima struje ali ne vergla
« Odgovori #2 : 29 Kolovoz, 2024, 15:51:22 »
Trebaš izmjeriti da li akumulator ima potrebnu voltažu - ovako mi se čini kad ti kažeš "akumulator je pun" da samo nagađaš.

Struja očito dolazi do releja ako relej klikće. Ako je akumulator pun treba provjeriti što se dešava poslije releja odnosno da li relej propušta struju dalje. Moguće da je do releja - ako klikće ne znači da je ispravan.

Ja bi na tvom mjestu negdje posudio kablove i spojio ga na aku od auta pa probao. Ako neće ni onda znači da je problem u instalaciji.

Edit: ovdje su ti error kodovi: https://www.donwerner.dk/ecucodes.pdf

Prema ovoj tablici error kod 2 znači da nema signala za paljenje sa CDI-a, a uzrok može biti da je pick-up cable oštećen (ne znam što bi to bilo)?

Error kod 20 znači da postoji greška u heat indicatoru odnosno pokazivaču temperature.

Mada ja mislim da su ovi errori bili zato jer nešto sa strujom ne štima.


Tnx, da nisam ima multimetar da provjerim aku, relativno je nov (suhi), trebao bi trajati duže od 2 godine... Onako na "uho" je pumpa goriva zdravo zvučala... Obično kad je aku slab onda se i pumpa goriva malo muči... Ali da, ostao mi je na moru skuter, za vikend idem dolje sa multimetrom i alatom.
Što se grešaka tiče imam sejvano na mobu, u 4 godine koliko ju mazim i pazim pročitao sam i pogledao jedno 4 GB tutorijala i uputa jer ju nitko nije htio ni pipnut. Mijenjao sam na njoj već ECU, regler, kuplung, lemio žice (žmigavci zezali i osvjetljenje cajgera), rolice, remen, variomat novi stavio... Nisam totalni početnik ali ovo me totalno scimalo.

Greška 2 je problem sa Statorom / zavojnicama a pickup senzor je ispod statora i koliko shvaćam broji okretaje rotora), a 20 je kao problem sa cajgerom temp, ali siguran sam da je te greške bacio zbog problema sa strujom...
Provjerim jel nakon releja salje struju, imam još jedan "mokri" aku pa ponesem i njega (prije ga napunim)... Ako je na kraju problem bio u aku vrištat ću  ;D

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: SR50 Ditech ima struje ali ne vergla
« Odgovori #3 : 30 Kolovoz, 2024, 09:32:50 »
Najvjerojatnije je accu.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17030
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: SR50 Ditech ima struje ali ne vergla
« Odgovori #4 : 30 Kolovoz, 2024, 13:24:58 »
Gle to kliktanje ti je relej paljenja i on je ok, iako nakon 20 godina ga baci i uzmi novi za 3 eura.
Problem je onaj koji sam i ja imo na didiju crkne im anlaser.
Mozes za probu auto klemu za paljenje auta potegnuti od + akumulatora na + od anlasera trebao bi okrenuti, ali nece vjerojatno jer je defektan.

jedino sta mozes odraditi da vidis dal ce mozda na jedvite jade okrenut je skinut deklo okrenut variomat u poziciju gdje masina nije u poziciji kompresije i kucat na anlaser da upali

Greske same po sebi su nebitne anlaser mora okretati ako je mehanicki ispravan i ako bendix nije ucvikan.
« Zadnja izmjena: 30 Kolovoz, 2024, 13:27:10 JogFromYamaha »