Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoč sportcity 200  (Posjeta: 1044 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Pomoč sportcity 200
« : 25 Srpanj, 2016, 23:38:36 »
Pozdrav,radi se o sportcity 200 motoru sa walbro karburatorom,Promjenjene su i jedna i druga prirubnica,stavljen je novi cok, i isto tako opran je karb detaljno i ociscen. Prije par dana sam ustanovio da mi negdje propusta fals zrak prirubnica i narucim ja nove prirubnice itd. I u meduvremenu ja zakrpam ovu staru i montiram na karb, upalim skuter i nkada nije vozio kao tada. E onda mi stignu prirubnice i ja opet ocistim karb i sve namontiram ali tu se javlja problem na nacin da motor upali bez problema ali kada vozis i kada das gas do kraja skuter ko da na momente izgubi okretaje i gas odnosno gusi se. Nema nigdje fals zraka 1000%. Membrana je ko nova nema nikakava ostecenja, cok spojen direktno na 12 v i nakon minute dobije erekciju. Tako ako se ne varam je ispravan. Jedina stvar koju nisam pregledao je vakum pumpa ali citajuci forum cini se da ne sljaka bas najbolje jer curi gorivo kada skinem crijevo sa karba. Pa me zanima dali moze biti do nje ili imate neku drugu ideju jer ovo je stvarno misterij. I igla karburatora je u najvisem polozaju ako nesto znaci mada nije mijenjan polozaj prije kada je bilo sve ok i sada. Hvala

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoč sportcity 200
« Odgovori #1 : 26 Srpanj, 2016, 09:16:52 »
pregledaj si sve dihtunge na samom fergazeru da ne vuce na samom fergazeru felsa
isto tako zamjeni crijeva jer zna vuci felš zraka na crijevu koje otvrdne pa polako popusta na vakumu
provjeri i oringe oko srafica smjese i oko coka

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč sportcity 200
« Odgovori #2 : 27 Srpanj, 2016, 15:27:54 »
Sve provjereno i nema nigdje lufta..Nesto drugo ga zafrkava

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč sportcity 200
« Odgovori #3 : 28 Srpanj, 2016, 17:45:24 »
Stavljena nova vakum pumpa i sada kada pustim gas motor puca iz auspuha. Pogotovo kada se spustam bez gasa a motor je jos kao u brzini. Smjesa je nastelovana na 2 kruga i jednu trecinu. I igla je podignuta na najvise.

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč sportcity 200
« Odgovori #4 : 08 Kolovoz, 2016, 23:49:45 »
Ovako,dosao mi je novi novcati orginal cvk keihin 30mm karburator i on je spojen sada na motor.. Skuter nece upaliti bez dodavanja gasa.Jednom kada upali prede kao bebica. Nema nikakvih osilacija gasa i slicno motor jednostavno radi perfektno. Zanima me do cega moze biti da ne upali ako nedam gas.Po manualu pise da smjesa mora biti na 2,5krugova ako je sve original(to je slucaj i kod mene). Cok je bio montiran na karburatoru kada je kupljen tako da nisam nista dirao samo je spojen i to je to.Makar mislim da nije do coka jer je nov novcat i karb i cok,i motor pali na toplo bez problema.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Pomoč sportcity 200
« Odgovori #5 : 09 Kolovoz, 2016, 00:38:29 »
Pa jel bitno sto nece upaliti bez gasa?

Ako radi sve kako treba, briga te...

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč sportcity 200
« Odgovori #6 : 09 Kolovoz, 2016, 11:34:10 »
Pa iskreno neznam dali je bitno... Ali mislim da bi trebao upalit bez gasa, jer ti kada das gas moras drzat kocnicu a motor zavrti kotac koji je blokiran  kocnicom i automatski mislim da je to nepotreban stres za kvacilo. Mozda grijesim

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Pomoč sportcity 200
« Odgovori #7 : 09 Kolovoz, 2016, 12:14:18 »
po meni grijesis... pa necu paliti sa full gasom, vec laganini

npr moj sportcity,

kad je hladan, palim sa gasom (bez nece upali)

kad je ugrijan, palim bez gasa

nikad nisam glavu razbijao sa tim...


Offline morpheus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Pomoč sportcity 200
« Odgovori #8 : 09 Kolovoz, 2016, 13:07:01 »
To je navodno normalno za keihin. I ja isto moram dati malo gasa kod paljenja. Al to ti dosta ovisi o vanjskoj temperaturi. Recimo ujutro ako je temperatura preko 20 i nešto stupnjeva moram mu dati malo gasa. Al ako je malo hladnije palim bez gasa. I ako je topal također moram dati malo gasa. To je normalno.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk