Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG- zrak u crijevu goriva  (Posjeta: 1731 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MOTROLA_20

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Piaggio NRG- zrak u crijevu goriva
« : 12 Rujan, 2013, 16:18:24 »
Malo prije nesto gledao oko motora i primjetim da u crijevu od goriva ima zraka tj. od karb jedno 10-ak mozda i vise cm je zrak pa onda je gorivo znaci isto kao da se pocelo vracat u rezervoar.
Da li je to tako normlano ili nesto nije u redu,jer kad ga palim moram dat malo gasa(ne treba uvijek al mi je to sad navika pa uvijek dadnem malo gasa), kad ga tek upalim radi 1500 obrataja, kad ga vozim pa stanem ostane na 2100 pa malo gasa dadnem i oni onda spanu ispod 2000 na neku normalu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Piaggio NRG- zrak u crijevu goriva
« Odgovori #1 : 13 Rujan, 2013, 09:26:29 »
to je i kod mene i tu se nemoze nista, tako rade svi.
A to sto moras davat gasa te cok zajebava posto imas elektricni vjerovatno
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline morpheus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Piaggio NRG- zrak u crijevu goriva
« Odgovori #2 : 13 Svibanj, 2016, 14:15:53 »
Evo da ne otvaram novu temu pitanje ću postaviti ovdje. Naime, u zadnje vrijeme me NRG počeo zezati na način da ujutro kod prvog paljenja (ili kada duže stoji cca više od 8-9 sati) upali, radi par sekundi i ugasi se. Ponovo ga upalim i onda radi normalno. Skužio sam da u crijevu od goriva ima zraka, znači od karburatora prema tanku (cca 10 cm ) crijevo je puno goriva, zatim ide cca 5-6 cm da je zrak i onda kako crijevo pada prema tanku dalje je puno goriva. Moj zaključak je da kod paljenja on potroši dio goriva prema karbu, zatim se ugasi jer nema više goriva, Kod ponovnog paljenja povuče gorivo i dalje radi normalno. To sam i testirao tako da sam prije paljenja skinuo crijevo goriva sa karba, ispraznio ga i povukao ustima gorivo do karba, vratio crijevo i skuter je upalio na zub od prve. E sad. Zašto je zrak u crijevu? Gdje bi  mogao vući zrak (crijevo eliminirano) - možda vakum pumpa (kod paljenja uredno (vuče) baca gorivo (testirano)? To što sam mogao povući gorivo ustima da li znači da je vakum pumpa neispravna (vakum crijevo nisam skidao)? Inače skuter se ponaša normalno u vožnji. Sorry malo poduži post, ali htio sam detaljno opisati situaciju.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Piaggio NRG- zrak u crijevu goriva
« Odgovori #3 : 14 Svibanj, 2016, 00:08:53 »
Vakuum pumpu probaj zamijeniti

Offline Enver Eko Camdzic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Beluga 125 4T
Odg: Piaggio NRG- zrak u crijevu goriva
« Odgovori #4 : 14 Svibanj, 2016, 00:23:44 »
Vakum pumpa kada je ispravna, gorivo ide samo kada na crijevo od zraka povucemo u sebe onda gorivo ide,sve ostalo nije pravilno. Probaj zamjeni je, ne kosta te puno, vjerovatno nije u pravilnoj funkciji...

Offline morpheus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Piaggio NRG- zrak u crijevu goriva
« Odgovori #5 : 14 Svibanj, 2016, 10:24:10 »
Znači ipak vakum pumpa. Hm? Da. Zbunilo me to što kod paljenja uredno baca gorivo na crijevo i kad otkačim crijevo sa karba ne curi gorivo. Budem probao zamijeniti pumpu. Thanks!