Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Farbanje koliko čega?  (Posjeta: 18374 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Farbanje koliko čega?
« Odgovori #20 : 05 Studeni, 2015, 15:12:22 »
ima u starim temama sam pisao ali evo ponovit cu za ubuduce  :icon_biggrin:
procedura farbanja gole plastike je da se plastika posmirgla sa 600-800 i obrise sa antisilikonom i onda na to ide primer za plastiku, 1k,2k,epoxy,kakav god,sto skuplji to bolji.
Nakon toga ide filer ili sto bi se reklo sprickit, opet imas 1k,2k kakav god, obicno se stavlja 1k na nitro bazi,jeftin a kvalitetan. Kad se to obradi sve sa kitovima i svime i dovedes u fazu pred farbanje ostaje ti izbor sistema ovisno o novcima kojima raspolazes.
Sistemi 2k su obicno poliuretanska ili akrilna boja i utvrdivac koji ide u istu, cijene takve boje su od 160 do 200ak kn ovisno o proizvodacu,plus na tu cijenu ide utvrdivac koji se mijesa obicno 2:1 u boju ili u nekim sistemima (lechler lkw) 4:1.

Sistem 1k je obicna nitro boja za ograde sto se kaze, razrjedis ju od 5-10% nitro razrjedivacem obicno i farbas,to je i najjeftinija solucija.

Sistem baza lak je najcesci kod metalik boja ili sa efektom nekakvim, ide obicno 1k baza (litra oko 500kn kvalitetnije baze) i preko ide 2k bezbojni lak (oko 200kn litra i 80ak kn komponenta 0.5L).  To je najskuplja opcija i najzajebanija za raditi,znaju oni koji su radili.

Ako te zanima mat moja to moze bilo koja od prva dva sistema,uz istu cijenu,samo napomenes da hoces mat.

Manje vise to je to sto se tice farbanja skutera i auta, ima toga jos ali za prosjecnog korisnika ovo je dovoljna uputa. Ako grijesim ispravite me ali godinama radim farbanja svakavih vozila pa to su info iz prve ruke.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Farbanje koliko čega?
« Odgovori #21 : 06 Studeni, 2015, 00:22:23 »
Jesu filer i šprickit ista stvar il je filer dosta finiji (rijeđi) od šprickita?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Speedhunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Đurđa
  • Moja Kaciga: Lonac
Farbanje koliko čega?
« Odgovori #22 : 06 Studeni, 2015, 00:26:36 »
Spric kit je filer u spreju i kako ti kazes fin je, njime se uklanjaju mikroogrebotine i rupice nastale prilikom brusenja

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Farbanje koliko čega?
« Odgovori #23 : 06 Studeni, 2015, 08:14:36 »
spric kit i filer su ista stvar, postoje trgovine boja gdje mozes kupiti spric kit cak u odredenoj nijansi,takoder i oni postoje u 1k i 2k varijanti. 1k je oko 60kn, 2k je oko 120. Nanosi se kistom ili spricom sa vecim diznama tipa 1.7 do 2.0 a nekad i vece,premda sam ja nanosio i sa 1.4 i opet dobro ispadne.

Puno termina se mijesa,recimo filer i sprickit su ista stvar kao i primer i temeljna boja, jer primer za plastiku nije nista nego temeljni premaz za plasticnu povrsinu,sad dal je proziran ili u boji (obicno bijeli/sivi) to nema veze.
Ali glavno je znati razliku u bojama jer ima ljudi koji su kupili akrilnu 2k boju ospricali sve i onda jos povrh toga nanijeli bezbojni lak,iz razloga sto nisu znali niti koji sistem rade ni kakvu su boju kupili.

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline deni-scott

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospić
  • Moj Skuter: AEROX :D
  • Moja Kaciga: Airoh T600
  • MojSetup: Malossi mhr replica,yasuni R,stage 6 pro,dell 19
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Farbanje koliko čega?
« Odgovori #24 : 06 Studeni, 2015, 16:08:30 »
Gdje imaju kupiti dizne za špricu? :toothy12:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Farbanje koliko čega?
« Odgovori #25 : 12 Studeni, 2015, 16:24:38 »
kad se kupuje dizna za spricu dode set dizna-igla jer uz diznu ide igla odgovarajuce velicine, recimo dosta dobra sprica je u bauhausu za nekih 350kn i onda za nju imas citav arsenal dijelova, od dizni igli i ostalo
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka