Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox - Servis  (Posjeta: 1113 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Aerox - Servis
« : 14 Rujan, 2008, 13:21:38 »
Evo radim prvi servis na Aeroxu. Ima 7090 km.. E sad šta sve treba promjenit? i kolko dođu ti djelovi? Setup je sve serijala! koje role i kolko grama? dal treba i federe zamjenit? koju ulje u getribu? koje kočiono ulje? koje pločice? i kolko dojde kaj za roxa?
« Zadnja izmjena: 14 Rujan, 2008, 15:15:30 Benjamin »

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Aerox servis
« Odgovori #1 : 14 Rujan, 2008, 13:35:54 »
ulje za getribu - hipenol INA
disk pločice - carbone lorraine (novema nova u karlovcu) za obe čeljusti 250 kuna sa poštarinom
ulje za kočnice isto od ine dot 3 ili 4

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox servis
« Odgovori #2 : 14 Rujan, 2008, 13:43:02 »
za rolice znam da su 5,5g , a remen u srevisu tražiš serijski najbolje znaju tamo... federe nebi trebo još mjenjat.. pa ni remen možda, samo rolice.. :icon_thumright:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Aerox servis
« Odgovori #3 : 14 Rujan, 2008, 13:45:31 »
Evo radim prvi servis na Aeroxu. Ima 7090 km.. E sad šta sve treba promjenit? i kolko dođu ti djelovi? Setup je sve serijala! koje role i kolko grama? dal treba i federe zamjenit? koju ulje u getribu? koje kočiono ulje? koje pločice? i kolko dojde kaj za roxa?

Prvi servis? Znači blokade su ti gore?

1) U svakom slučaju prvo izvadi filter zraka, operi ga u pola litre benzina, iscijedi, osuši, ispuši na kompresor i kad se skroz posuši kapni par kapi ulja gore i vrati filter u airbox.

2) pogledaj si remen i rolice. Ako rolice nisu oštećene na onom plastičnom sloju sa gornje strane ne trebaš ih mijenjat. A remen ako je uži za više od 0,8mm, odnosno ako je 15,7mm širok ili uži onda ga mijenjaj.

3) pogledaj svjećicu. Ako je NGK R gore onda ju vjerojatno ne trebaš mijenjat, samo očisti elektrodu sa nekom mekšom drot-kefom ili sa blažim šmirglom - pogledaj iskru kakva je.

4) Provjeri smjesu - kad očistiš svjećicu i staviš ju gore, zgrij motor, ful gas 3 minute i odma skini svjećicu, ako je boje cigle stavi ju nazad i sve u redu.

5) ulje na getribi ne diraj još

6) ako ti na hladno akumulator ne uspjeva zavrtit motor kupi novi akumulator  ;D

Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aerox servis
« Odgovori #4 : 14 Rujan, 2008, 13:49:00 »
ti kao da nisi imao nrg-a i jos base 70 je bio, kad takve teme otvaras  :dontknow:

federe nema potrebe, role imas 15x12 dimenziju, gramazu ne znam, vidim negdje se spominje 6,5, negdje 5,6 skines i izvazes  :dontknow:

remen ako je istrosen kupi serijski, il od topa kao sto black rox prodaje za 220kn, u piccilu je jeftinije ispod 200kn bi trebao biti

ostalo receno

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aerox servis
« Odgovori #5 : 14 Rujan, 2008, 13:58:08 »
Kupi orginalni remen, meni su rolice bile od 5.5gr, novu svijecicu, opruge sumnjam da ces trebati mjenjati.

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Aerox - Servis
« Odgovori #6 : 14 Rujan, 2008, 18:16:12 »
ma znam ja to sve.. samo ne nrg-u  do 15 tkm nisam ja radio servise... a još me i jako interesiraju cijene..
a blokade su skinute.