Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi GP1 Racing problem sa satom  (Posjeta: 1614 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Toncho10

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Racing
  • Moja Kaciga: Shark RSR2
Derbi GP1 Racing problem sa satom
« : 12 Kolovoz, 2010, 21:12:54 »
Pozdrav.
Imam sljedeci problem prije nekih tjedan dana mi se sat poceo cudno ponasati prvo se gasio tijekom vožnje pa palio.Nakon nekoliko puta sto se gasio nije htio raditi.Promjenio sam osigurac i proradio je ali nepokazuje mi na lcdu kolko goriva imam kada vozim nekih 85km pise da idem 180km kazaljka ne radi.Neznam sta mu je.Kad se pali motor normalno kazaljka odvrtit do maksimuma i vrati se na nulu.Ali kad krenem bozim cca 10km pise da idem 50 i kazaljka je na nuli.Rastavljo sam ga gledo instalacije i neznam sta je jel iima taj sat regler ili sta.Pomozite

Offline maXonja

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VŽ-KA
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Racing
  • Moja Kaciga: HELD T. Champ
  • MojSetup: MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: LeoVince
Odg: Derbi GP1 Racing problem sa satom
« Odgovori #1 : 14 Svibanj, 2013, 16:27:19 »
Da ne otvaram novu temu, imam sličan problem...
Kazaljka mi kod davanja kontakta normalno odradi što treba, ali ne pokazuje mi brzinu u vožnji, niti kazaljka, a niti na displayu.
Često mi se i display ugasi. Brzinu na displayu mi većinom pokazuje 0km/h, eventualno ponekad 1 ili 2km/h.
Jel zna netko rješenje ovog problema tj. da li se može to kako popraviti ili trebam kupovati drugi sat?

Offline dante1307

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Race
  • Moja Kaciga: KBC VR-2
  • MojSetup: Polini Corsa 70
  • MojSpuh: Stage 6 r1200
Odg: Derbi GP1 Racing problem sa satom
« Odgovori #2 : 17 Veljača, 2014, 16:04:41 »
Poštovanje kolega,...

imam isti skut,.. i isto mi sat počeo tako divljati,...  samo od jednom se u vožnji zablokirao na 50km ostala kazaljka.  pa onda sve ok ponovo,.. pa opet se ugasi,...   i sada kad upalim pokazuje da nemam goriva,...  a kad krenem kazaljka ne radi

a brzine su 140,...do 190km /h.    pa ako si što saznao da mi javiš???  gledao sam instalacije, sve pregledao,.. skidao sat i rastavio ga.   

Ali sve je ok,...  okreneš kljuc,..kazaljka odradi svoje,..   i onda koma,......    :icon_scratch:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Derbi GP1 Racing problem sa satom
« Odgovori #3 : 17 Veljača, 2014, 16:29:22 »
NEsto slicno (ne isto) se desava i na NRG Power i Gilera runner satovima kad je svjecica bez rezistora, a nekad i ako je akumulator niakav (ako mozete upalit skuter na anlaser, onda nije do akumulatora).

A mozda se kod vas radi o kvaru samog sata, iako, prvo bi dobro pogledao sve kontakte do sata

Offline maXonja

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VŽ-KA
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Racing
  • Moja Kaciga: HELD T. Champ
  • MojSetup: MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: LeoVince
Odg: Derbi GP1 Racing problem sa satom
« Odgovori #4 : 19 Veljača, 2014, 18:23:12 »
Meni je cijela pločica bila oksidirala sa stražnje strane i u tome je bio problem tako da sam kupio drugi sat i onda je bilo ok.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Derbi GP1 Racing problem sa satom
« Odgovori #5 : 19 Veljača, 2014, 18:26:30 »
prvi problem moze biti svjecica bez rezistora, pa onda elektricni puž koji se nalazi na kotacu, zna od prljavstine se zblesirati pa tako pokazuje 0 ili neke bezvezne brzine... a ako se pali i gasi, moguce da je mrtav akumulator.. i ja sam imao slican problem, akumulator je bio uzrok..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Derbi GP1 Racing problem sa satom
« Odgovori #6 : 19 Veljača, 2014, 19:27:41 »
posjedujem open verziju i jedina razlika je na satu obrtajka a kod mene je indikator brzine


sličan problem je i mene mučio pa sam stavio drugu svjećicu i sve je od onda uredu (znao je napravit test sata i ostat na bilo kojem položaju osim gdje bi trebao biti tj. na nuli)

prije toga je bio problem na el. pužu, žice su imale prekid i imao sam sreće pa je pod garancijom zamjenjeno

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Derbi GP1 Racing problem sa satom
« Odgovori #7 : 19 Veljača, 2014, 19:48:02 »
imali su dost problema s tim..loše je izvedena izolacija samog sata i ako se vozi po kiši il stoji na kiši i sličnim uvjetima di ima vlage,kondenzira se unutra i oksidirat more sve od konektora do ploča..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)