Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: VX U VXR  (Posjeta: 1605 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jackass

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: vxr 20
  • MojSetup: ima ga
  • MojSpuh: leo vince 4road
VX U VXR
« : 13 Listopad, 2013, 05:15:33 »
Pozdrav... evo ovako.. imao sam cijelu mašinu od vxr-a i pošli su mi zubi radilice zbog malossijevog multivara.. a posto nisam pri novcima mijenjanje radilice i svih brtvi i lezajeva bi me doslo skupo.. ( nezelim polovnu radilicu ) stoga sam nabavio mašinu od vx-a sa 16.000 km... i stavio sam svoj klip cilindar i glavu i cijeli prijenos iza od vxra isto.. ( primar sekundar itd ). e sad.. zanima me sto da stavim od variomata i kvacila.. dal da stavim od vxr-a sve ili vx-a.. i koji remen... btw ovo mi je bilo i dok je bilo sve od vxr-a.. uvijek mi na leru suska u variomatu.. jako ruzan zvuk.. ko da se kida nesto.. ko da ima kamencica u variomatu pa suskaju kad se okrece. stavim na ovo.. isti vrag.. jel do valjcica sto su istroseni ? uglavnom.. i isplati li mi se stavljat malossi bregastu na ovo sve.. i kako bi to sve skupa trebalo ici ?

Offline Ivan031

  • Tržnica : (+11)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: FXR
Odg: VX U VXR
« Odgovori #1 : 13 Listopad, 2013, 13:33:58 »
ako ti šuška samo u leru moguce da su klizaci

Offline jackass

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: vxr 20
  • MojSetup: ima ga
  • MojSpuh: leo vince 4road
Odg: VX U VXR
« Odgovori #2 : 13 Listopad, 2013, 14:00:04 »
 klizaci su novi   ???

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: VX U VXR
« Odgovori #3 : 13 Listopad, 2013, 14:08:03 »
Znači blok je od vx-a, a prijenos od vxr-a?
Remen lupka na leru,treba ti stabilizator,jer ga vx blok serijski nema,al se može stavit.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline jackass

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: vxr 20
  • MojSetup: ima ga
  • MojSpuh: leo vince 4road
Odg: VX U VXR
« Odgovori #4 : 13 Listopad, 2013, 14:11:23 »
ono sto se vrti ? natezac remena ? imam.. stavljen.. lupka i dalje.. ruzan zvuk jako

Offline jackass

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: vxr 20
  • MojSetup: ima ga
  • MojSpuh: leo vince 4road
Odg: VX U VXR
« Odgovori #5 : 13 Listopad, 2013, 14:14:23 »
jel moze bit da su valjcici ? malo se micu livo desno istroseni su... i btw jel sve to okej.. jer ja vidim da moram podloske stavljat kad stezem cijeli dio tdi je variomat itd.. imam variomat od vxr bolcen vxr ona podloska za remen i ventilvar od vy i ima jos malo prostora na radilici pa moram podloske stavljat da sve mogu stegnut maticom.. mozete li mi opisat redosljed i kako sve mora biti poslagano

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: VX U VXR
« Odgovori #6 : 13 Listopad, 2013, 14:20:44 »
Možda treba zamjenit stabilizator onda.
Moguće da su i rolice,nebi smjele imat lufta,da nemaš od vx-a unutra,one su manje?
Za podloske neznam koje debljine su i kolko ih ide točno,2 ili 3, pričekaj štefa da ti napiše.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: VX U VXR
« Odgovori #7 : 13 Listopad, 2013, 14:48:14 »
rolice ak imaju luft (uteg ak šeće po plastićnoj košuljici) onda si odavno za izmjenu,uteg lupa po stijenci kanala variomata i kroz neko vrijeme pojel bude stijenku i vario bude za bacit..tak da to zamijenit čim prije..
uz to se more čut lupanje remena po stabilizatoru na leru,to je izraženije dok je remen stariji i već rastegnut.

kaj se tiće šajbica,jedna ide između bolcne i ventilvara pa jedna na ventilvar na koju sjeda kruna od kurble,makar vx nema kurblu ta kruna služi ko distanca i na nju dolazi matica.

http://www.scooter-center.com/product/1478032/Star+washer+PIAGGIO+Piaggio+125+180+cc+2+stroke+type+Runner?cat=A_GILERA_RUNNER180FXR&catmatch=CAT_ANTRIEB_VARIOMATIK
« Zadnja izmjena: 13 Listopad, 2013, 14:49:47 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline jackass

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: vxr 20
  • MojSetup: ima ga
  • MojSpuh: leo vince 4road
Odg: VX U VXR
« Odgovori #8 : 13 Listopad, 2013, 16:34:51 »
problem je u tome što je remen novi.. od malossia kevlar.. i kad bi stavio malossijev multivar isto bi se to culo.. i ko da troka zbog toga.. lupka bas svaki takt.. i pojeli mi se ov multivara zubi na radilici zbog toga sam i mijenjao.. neznam sto lupka.. po plasticnom kucistu ne cese uteg al cijeli valjcic ide lijevo desno po variomatu malo.. neznam nisam pametan.. i btw tu krunu nemam.. gdje to kupiti ? .. znaci sajbica izmedju bolcne i variomata.. pa na variomat jos jedna i onda kruna pa matica ?
i btw.. dal da stavim na ovo sto imam sad... znaci klip cil glava vxr blokovi i radilica vx i prijenos iza cijeli vxr.. dal da stavim glavu vx sa bregastom i dekompresorom od vxr ? i dali stavit vario i kvacilo vx ili što.. zanima me

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: VX U VXR
« Odgovori #9 : 13 Listopad, 2013, 19:22:14 »
ako slažeš sve od vxra onda stavi i kompletan prijenos vxr (remen,variomat,polutke sa kuplungom..)
moguće da lupkaju rolice ako su od vxa u vxr variomatu (za vx su rolice 19X17 a za vxr 20x17)

kaj se tiče montaže variomata,ide tak ka si rekel; podloška između bolcne i ventilatora,podloška s druge strane ventilatira pa na nju dolazi ta kruna tj distanca i na nju dolazi matica..
moreš ju kupit u piaggiu ili od nekog ko prodaje dijelove od vx-a.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline jackass

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: vxr 20
  • MojSetup: ima ga
  • MojSpuh: leo vince 4road
Odg: VX U VXR
« Odgovori #10 : 13 Listopad, 2013, 20:16:39 »
neznam što šuška al nije lijepo za cuti.. jer uvijek mislim da ce nesto puknut ili radilica otic.. i samo mi reci moli te.. jel one gumice da ne mijesa vodu i ulje idu nakon brtve ili prije brtve glave ?.. jer u glavi dijagonalno ima dvije šuste koje malo vire vani