Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: VX i VXR  (Posjeta: 1491 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
VX i VXR
« : 02 Kolovoz, 2008, 19:00:40 »
Koje su bitne razlike izmedju tih skutera, konkretno vx125 i vxr200. Nisam previse proucavao o njima...
sto se tice prebacivanja masine 200 na 125, trebalo bi ici na saraf. Posto je malo teze nabaviti masinu, da li su blokovi isti, da li moze podnesti radilica od vx-a cilindar i ostalo od vxr-a...?


I jesam li ja corav ili ovi nemaju runnera u prodaji?
http://www.skutermoto.hr/motors.asp
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2008, 19:08:25 SlowRider »

Offline andre@26

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tu negdje =)
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: VX i VXR
« Odgovori #1 : 02 Kolovoz, 2008, 19:57:59 »
E to i mene zanima dali ide mašina VXR na VX.
 :icon_scratch:

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: VX i VXR
« Odgovori #2 : 02 Kolovoz, 2008, 21:52:34 »
ovako npr uzmes vx-a i stavis cilindar od vxr-a, isto moze i obrnuto, koliko ja znam blokovi su isti... glava je valjda drugacija malo, neke razlike u prijenosu i stelanju karba... uglavnom sve sa vxr-a pase na saraf na vx i obrnuto bar mislim, nek se jave jandro i broken oni oba dvojica imaju vx wannabe vxr

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: VX i VXR
« Odgovori #3 : 02 Kolovoz, 2008, 22:45:22 »
nek se jave jandro i broken oni oba dvojica imaju vx wannabe ktm

 :toothy11:

cemu stavljat cijelu blok, kad se moze za ne previse love dobiti ''vxr''

 :dontknow:
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2008, 22:47:41 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: VX i VXR
« Odgovori #4 : 03 Kolovoz, 2008, 11:48:27 »
Kolika je uopce razlika na davanje poreza i regu na 125ccm i 200ccm?

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: VX i VXR
« Odgovori #5 : 03 Kolovoz, 2008, 14:17:09 »
al nije razlika vx/r samo u cilindru? i drugačiji je variomat i vx ima kraći prijenos
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: VX i VXR
« Odgovori #6 : 03 Kolovoz, 2008, 16:42:04 »
jooj, neda mi se opet po 1000 put pisat

mašine su potpuno iste izvana, nijedne razlike nema tak da ide na šaraf gore

u mašini razlike su ( glava- kanali od rashladne tekucine, vxr ima dekompresor), kubikaža, variomat, remen, getriba, karburator i to je to
radilice su isto drugacije, al ne u smislu da je jedna izdrzljivija druga ne nego od vxr-a ima malo dulje osovine zbog utega kod variomata i magneta, a sta se tice onog unutra skroz su iste
blokovi su isto isti, ma sve je to isti drek skoro
kanali od tekucine su uzi na vx-ovoj, ja imam 200 na toj glavi i sve 5 s temperaturom, nemam dekompresor i opet sve 5, skuter pali da nemre bolje tak da su to one sitnice na koje netreba previse paznje obracat

vx u vxr = 200ccm, karb od vxr,a, sekundar vxr, remen vxr, variomat vxr (tj. sam u seriski variomat od vx-a stavit rolice 20,9x17 radi razlike u dimenzijama remena vx-vxr)

to bi bilo to ukratko
..::4T Powaa::..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: VX i VXR
« Odgovori #7 : 03 Kolovoz, 2008, 16:47:43 »
jooj, neda mi se opet po 1000 put pisat

mašine su potpuno iste izvana, nijedne razlike nema tak da ide na šaraf gore

u mašini razlike su ( glava- kanali od rashladne tekucine, vxr ima dekompresor), kubikaža, variomat, remen, getriba, karburator i to je to
radilice su isto drugacije, al ne u smislu da je jedna izdrzljivija druga ne nego od vxr-a ima malo dulje osovine zbog utega kod variomata i magneta, a sta se tice onog unutra skroz su iste
blokovi su isto isti, ma sve je to isti drek skoro
kanali od tekucine su uzi na vx-ovoj, ja imam 200 na toj glavi i sve 5 s temperaturom, nemam dekompresor i opet sve 5, skuter pali da nemre bolje tak da su to one sitnice na koje netreba previse paznje obracat

vx u vxr = 200ccm, karb od vxr,a, sekundar vxr, remen vxr, variomat vxr (tj. sam u seriski variomat od vx-a stavit rolice 20,9x17 radi razlike u dimenzijama remena vx-vxr)

to bi bilo to ukratko

Puno hvala ovo mi dosta koristi. Imas slucajno neki link di si jos pisao o tome?

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: VX i VXR
« Odgovori #8 : 04 Kolovoz, 2008, 00:22:47 »
jooj, neda mi se opet po 1000 put pisat

mašine su potpuno iste izvana, nijedne razlike nema tak da ide na šaraf gore

u mašini razlike su ( glava- kanali od rashladne tekucine, vxr ima dekompresor), kubikaža, variomat, remen, getriba, karburator i to je to
radilice su isto drugacije, al ne u smislu da je jedna izdrzljivija druga ne nego od vxr-a ima malo dulje osovine zbog utega kod variomata i magneta, a sta se tice onog unutra skroz su iste
blokovi su isto isti, ma sve je to isti drek skoro
kanali od tekucine su uzi na vx-ovoj, ja imam 200 na toj glavi i sve 5 s temperaturom, nemam dekompresor i opet sve 5, skuter pali da nemre bolje tak da su to one sitnice na koje netreba previse paznje obracat

vx u vxr = 200ccm, karb od vxr,a, sekundar vxr, remen vxr, variomat vxr (tj. sam u seriski variomat od vx-a stavit rolice 20,9x17 radi razlike u dimenzijama remena vx-vxr)

to bi bilo to ukratko

Puno hvala ovo mi dosta koristi. Imas slucajno neki link di si jos pisao o tome?

a neznam
na sto foruma sam to pisao
probaj malo searchat
..::4T Powaa::..