Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ugradnja auto radija  (Posjeta: 6374 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sweky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: štani
ugradnja auto radija
« : 19 Svibanj, 2008, 17:03:24 »
jel ima tko da je ugradjivao radio u punto-1 , uzeo sam Pioneer DEH 2020 MP i ne znam kako da spojim jednu zicu, to je plavo bijela zica koja iz radija ide na sistemski kontrolni terminal pojačala i kontrolni terminal auto antena relaya, e sad se pitam dal tu zicu treba spajat uvijek ili samo ako imam pojačalo
pise da crnu zicu moram stavit na neki metalni dio u autu, dali ima neka zica od mase umjesto toga

(inace za pocetak mislim stavit 4 obicna zvucnika na taj radio bez ikakvog pojacala)
« Zadnja izmjena: 19 Svibanj, 2008, 17:42:41 sweky »

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: ugradnja auto radija
« Odgovori #1 : 19 Svibanj, 2008, 19:06:15 »
jel ima tko da je ugradjivao radio u punto-1 , uzeo sam Pioneer DEH 2020 MP i ne znam kako da spojim jednu zicu, to je plavo bijela zica koja iz radija ide na sistemski kontrolni terminal pojačala i kontrolni terminal auto antena relaya, e sad se pitam dal tu zicu treba spajat uvijek ili samo ako imam pojačalo
pise da crnu zicu moram stavit na neki metalni dio u autu, dali ima neka zica od mase umjesto toga

(inace za pocetak mislim stavit 4 obicna zvucnika na taj radio bez ikakvog pojacala)

Kada imaš pojačalo ili automatsku antenu na izvlačenje, onda, kako nebi trebao svaki put kad upališ radio trčat do gepeka i paliti i pojačalo odnosno trčat do antene i izvlačiti ju,radio ima jednu žicu  koja kad ti upališ radio, daje "signal" (u biti običnih 12V) pojačalu da se samo upali to jest antena da se izvuče...

Drugim riječima, ako nemaš ništa od navedenog, ne trebaš ni spajati...

Crna žica je masa, (-) i u principu morala bi postojati žica predviđena za to na instalaciji na Puntu. Ali bez ikakvog ustručavanja ju možeš staviti na metalni dio šasije jer je on po defaultu minus!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: ugradnja auto radija
« Odgovori #2 : 19 Svibanj, 2008, 19:24:22 »
ajme.

jel imaš konektor u puntu, imaš to ti je samo plug and play.
sva pamet.

problem se javlja ako ti je žica memorije na mjestu napajanja a žica napajanja na mjestu memorije.

kad upališ zgubiš sve memorirane stanice ako nemaš dodatno napajanje.
« Zadnja izmjena: 19 Svibanj, 2008, 19:26:42 mrcina »
Piaggio X9 250  Black Box

Offline sweky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: štani
Odg: ugradnja auto radija
« Odgovori #3 : 19 Svibanj, 2008, 23:55:56 »
rjeseno sve, dao elektricaru, punto je 99 godiste pa nema pnp-a, trebalo se na zice spajat, nasao sam masu i onaj vod koji je uvijek na +12V, a nisam mogao naci onaj vod koji je na 12V samo kad dam kontakt

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: ugradnja auto radija
« Odgovori #4 : 20 Svibanj, 2008, 06:49:35 »
nisi mogao naci zato sto ga i nema  :icon_biggrin: ipak je to fiat

uglavnom, ja san frendici provlacija novu zicu za to, da joj se gasi na kljuc...

sebi san ostavija da uvik radi, da ne moran drzati kontakt upaljen...

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: ugradnja auto radija
« Odgovori #5 : 20 Svibanj, 2008, 06:50:54 »

problem se javlja ako ti je žica memorije na mjestu napajanja a žica napajanja na mjestu memorije.

kad upališ zgubiš sve memorirane stanice ako nemaš dodatno napajanje.

nije ni to nikakav problem, na kabelima od radija, te zice su ionako povezane stopicama, samo ih se premjesti i gotovo, 2 minute posla