Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Jetforce relej  (Posjeta: 811 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1159
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Jetforce relej
« : 08 Lipanj, 2022, 21:52:24 »
Pozz decki trebam misljenje strucnijih ljudi za struju
Peugeot jet force prestao da pali na alnaser promijenim relej paljenja upalio 3 puta preko njega i opet samo skljoca relej. Skuter i dalje pali iz prve na kurblu i vozi normalno
u 2 navrata prilikom pritiska na dugme za paljenja je upalio na sekundu kratko svijetlo i poziciju kao da su direktno spojeni na akumulator, provjerio sam da nije kartki spoj u prekidacima i u mikroprekidacima
isto tako uzeo multimetar testiram s starim relejom prolaznost struje na prekidacu paljenja kako sam morao sam jedne ruke drzati prekidac i druge kleme s multimetra jedno 1min sam drzao tipku i pocelo se pusit iz releja od pregrijavanja to ispada kao da verglate skuter minutu i on se pregrije, e sad zar nebi treba pokazati neku voltazu na samom prekidacu paljenja mjerio s 20V istosmjernih a relej i dalje skljoca a Volti nema
Iz prekidaca za paljenje idu dvije zice crno-zelena s releja i druga je tamno zelena s bravice
akumulator je dobar pokazuje 13 i nesto volti dok radi. Alnaser je ispravan spajao ga direktno na aku
Skuter sam radio prije par tjedana jer je tesko palio zamijenio usisne lamele stavio rucni chok i nasao crknitog misa u kucistu filtera zraka koje su ludi Francuzi samo silikonirali, pa sad slutim na nije mis izgrizao di instalaciju pa kratki spoj jer kako je moguce upaliti svijetla na drugu tipku a magnet se ne okrece
« Zadnja izmjena: 08 Lipanj, 2022, 21:58:22 FeZox-team »
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Jetforce relej
« Odgovori #1 : 09 Lipanj, 2022, 08:30:42 »
Daj izmjeri dali ti na kabel koji ide na anlaser ide struja, ja sam imao vise slucajeva gdje bi kabel + na anlaser ili - na ramu pukao i pod nekim kutem dok stoji skuter nebi palio pa bi palio dok bi sjeo na njega i slicno.
Uglavnom imas djelomican lom koji pri savijanju kabla daje i gubi struju.
Isto tako izmjeri relej dali propusta struju dok skljocne i gdje bi trebao paliti masinu.

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1159
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Jetforce relej
« Odgovori #2 : 16 Lipanj, 2022, 20:24:26 »
Bio si u pravu sto se tice djelomicnog loma + crvenog kabla na alnaseru s vijkom
i rijesio sam problem sto su se svijetla ponekad palila  mukotrpan i vremenski dug posao skinuo skroz instalaciju i svaki sumnji kabal popratio i saniro - mis je izgrizao instalaciju na vise mjesta i do kratkog spoja dolazilo tako su svjetla dobila struju direkt s akumulatora
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1159
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Jetforce relej
« Odgovori #3 : 01 Kolovoz, 2022, 23:02:56 »
Ponovo problem na istom skuteru koji me izluduje ko francuski jezik
radio je mjesec dana od zadnjeg kvara i odjednom stao nema iskre. Skidam sve vidim CDI nabubrio. Upload cu sliku da vidite razliku.
montiram drugi novi cdi upali fino na leru radi, krenem s malo gasa on pravo trokira nemoze razvit brzinu vecu od 10km/h, ugasim ga i da ga ponovo upalim iskre nema vise.
Isao sam riskirati s novim cdi-om, a prepostavljam da postoji neki drugi razlog zasto je nabubrio tj. reakcija od grijanja prevelike struje.
Za sad mogu reci da sam mijenjao prvi put osigurac kod akumulatora jer je izgorio od kratkog spoja u ozicenju i s 4.5A sam stavio 15A nisam imao manji, ali sam mjerio struju koju dobiva aku na leru i na punom gasom sto je u nekoj normali
« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2022, 23:05:13 FeZox-team »
*Fuckas krizu kad imas zizu