Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio 50 vodena pumpa  (Posjeta: 554 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Piaggio 50 vodena pumpa
« : 24 Kolovoz, 2011, 01:20:26 »
Pitanje jedno..slozeni su blokovi nanovo pa ih je steta raskapati sada...pa bi trebao vodenu promjeniti ovako izvana..propeler je novi pa je sigurno dobar..al lezajevi su nekaj riknuli valjda losa kvaliteta..

dimenzije znam i postupak zamjene znam..jedino kaj neznam tocno je na koju dubinu moram lezajeve i semering smjestiti...nisam siguran dali je ovaj semering dobro sjeo pa se nebi oslanjao na mjerenje..pa ak netko zna mjeru bio bih zahvalan..tako da sam siguran na koju dubinu da metnem sve..

Under construction...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio 50 vodena pumpa
« Odgovori #1 : 24 Kolovoz, 2011, 01:29:38 »
zasto ne izmjeris na kojoj je dubini postojeci semering?
Ako si ga vec izvadio, ja bi gurnuo novi tako da kad pocne teze ic onda jos malo  ;D Obavezno ga podmazi da lakse ide unutra i da ga osovina vodene ne izgloda.
U service manualu ne pise na koju dubinu se stavlja jer serviseri imaju (barem bi trebali imat) originalni alat kojim ga gurnu koliko alat to dozvoljava (njega zaustavi granicnik pa ne mogu pretjerat)

lezajevi ce sami doc tamo gdje trebaju jer ce ih osovina povuc na njihovo mjesto kad ces zatezat impeler. Pazi, lijevi navoj je za zatezanje.



EDIT:
sad vidim da sumnjas u poziciju postojeceg semeringa...
A nista, stavi novi tako da kad pocne teze ic ga gurnes koliko je dugacak. Valjda ce to bit u redu, a idealno bi bilo da ti neko to izmjeri na svom skuteru
« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2011, 01:31:09 3alfa3 »

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Piaggio 50 vodena pumpa
« Odgovori #2 : 24 Kolovoz, 2011, 01:37:16 »
po meni malo fuš metoda, ali nakon 2-3 mjenjanja semeringa sam tako napravilo i najduže je vozilo

na osovinu vodene inače idu 2 ležaja i između njih distanca. stavi 3 ležaja tako da izbaciš tu distancu, i nju staviš poslje zadnjeg ležaja da ti stisne semering prema unutra. najlakše ćeš nabiti semering i uči će dovoljno duboko, za 2 minute si gotov :) nabiješ dok ne vidiš utor za osigurač i rješeno.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!