Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zamena ulja u prednjim vilama  (Posjeta: 2771 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1685
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Zamena ulja u prednjim vilama
« : 12 Srpanj, 2011, 23:35:28 »
Pre par dana vidim curi mi ulje iz prednjeg desnog amortizera. A vidim da mi se i levi smeška.

Obezbedim adekvatan materijal i krenem u realizaciju. Naravno sve bi bilo mnogo teže, da nije bilo Markonija (poznatog kao Marko Sprint).
Prvo smo obesili makinu, kao da ćemo da joj vadimo utrobu:

Onda smo skinuli unutrašnju plastiku ispod volana:

Sledi skidanje točka sa pinjonom i blatobrana:

Ostavili smo levi, jer nismo mogli da razdvojimo kočiona klješta od amortizera:

Obezbedili smo ivice nekom trakom i krpom, i Markoni je pažljivo prostupio vađenju osigurača i semeringa 30x40x7:


Pranje rasturenog amortizera benzinom, vodom i na kraju sušenje kompresorom:

Sad je ko nov:

Semering je stavljen, prišli smo punjenju istog:

Posle sipanja 105ml Bardahla, 10-ke, zagrejali smo bakarnu maticu i zavrnuli je na svoje mesto:

Kompletno sklopljen amortizer je vraćen na svoje mesto, i odrađen i levi. Bilo je malo poteškoća, jer je bio povezan kočionim crevom, ali Markoni je sve majstorski završio:

Kasnije, stavio sam žutu žicu na kuku za otvaranje gepeka. Čisto iz razloga, ako se zaključa ključ u gepeku, da se ne razvaljuje:

Napravio sam i koju rupu sa prednje i zadnje strane dekle, zbog boljeg hlađenja. Grubo, ali ce za koji dan biti finiširanje:

Sunce nas je ubilo, ali smo odlično odradili posao. Zahvaljujem se Markoniju, jer je on, faktički sve odradio, a ja sam bio levo smetalo. Rezultate ćemo videti ovih dana, da li ulje curi, ili je sve ok. I proveriti tvrdoću vila na razne prepreke.