Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Triumph Tiger 1050  (Posjeta: 4473 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Triumph Tiger 1050
« : 27 Studeni, 2006, 01:37:48 »
Iz arhiva Forumskog Djeda  :old:
Triumph Tiger 1050


Iako je projektiran prema znanom enduro modelu s trocilindarskim motorom, Triumph Tiger 1050 je prvenstveno namijenjen cestovnoj uporabi, što samo naglašavaju dimenzije naplataka i pneumatika. Stražnja guma širine je 180 mm, a prednja promjera 17 cola. U stilu rasnih sportaša, Tiger je opremljen s dva prednja diska od 320 mm, na koje djeluju radijalna kliješta s četiri klipića. Takvu namjenu naglašava stražnja vilica i rep s jednim visoko postavljenim ispušnim topom, kao na modelu Speed Triple.
Linija ipak ne krije srodnost sa suvremenim enduro motociklima, kao i redni trocilindarski motor od 1050 ccm, koji Triumph već tradicionalno ugrađuje u svoje maxi modele, primjerice Sprint ST te već spomenuti Speed Triple. Tekućinom hlađeni, četverotaktni motor s dva vratila u glavi, četiri ventila po cilindru i elektroničkim ubrizgavanjem goriva izuzetno je kultiviran u svim režimima vožnje. Maksimum postiže u području vrtnje između 6000/min i crvenom bojom označenog područja, iznad 9500 o/min.
Okvir sliči onome na modelu Speed, a sastoji se od dvostruke, dijagonalno postavljene grede od lake legure. Sjedalo je znatno udobnije, bolje oblikovano i niže postavljeno u odnosu na prethodni model. Položaj za upravljačem je vrlo udoban te omogućava izvrsnu kontrolu nad vozilom. Zaštita od strujanja zraka doista oduševljava, iako će ga viši vozači u manjoj mjeri osjetiti na kacigi. Besprijekoran je i ovjes. Motocikl je u svim uvjetima vožnje izuzetno stabilan. Sigurnost tijekom naginjanja u zavojima jamče i dobro odabrane cestovne gume te izvrstan kočioni sustav. Tiger usporava kao da se radi o trkčem motociklu pripremljenom za utrke.

SLIJE

http://www.triumphchepassione.com/triumph-tiger-1050.htm

TEHNIČKI PODACI

Motor: poprečni, redni, 4 takta, 3 cilindra, 12 ventila, hlađen tekućinom
Obujam: 1050 ccm
Provrt x hod: 79,0 x 71,4 mm
Kompresija: 12,0 : 1
Snaga: 83,8 kW (114 KS) pri 9400 o/min
Okretni moment: 100 Nm pri6250 o/min
Paljenje: elektroničko ubrizgavanje, leptirasta tijela
Spojka: višelamelna, u uljnoj kupki
Mjenjač: 6 stupnjeva
Prijenos: lancem
Okvir: aluminijski, dijagonalna dvostruka greda
Ovjes: sprijeda podesiva obrnuta vilica od 43 mm, hoda 150 mm;
   straga oscilirajuća vilica s podesivim monoamortizerom, hoda 150 mm
Kočnice: sprijeda 2 x čelični disk od 320 mm, radijalna klješta s 4 klipića;
   straga disk od 255 mm, kliješta s 2 klipića
Naplaci: sprijeda 17x3,5"; straga 17x5,0"
Gume: sprijeda 120/70-ZR17; straga 180/55-ZR17
Dimenzije (DxŠ): 2130x847 mm
Visina sjedala: 835 mm
Osovinski razmak: 1497 mm
Masa praznog: 198 kg
Spremnik: 20 l
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2006, 01:47:03 filiplatinovicz »
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline zaprudanec

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 397
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Tuono 1000R
Odg: Triumph Tiger 1050
« Odgovori #1 : 28 Listopad, 2007, 12:32:34 »
Da da. To je nešto što mi se sviđa. Iako možda ipak onu slbiju verziju bi više preferirao :headbang: :glasses2:
AKTON communications
www.akton.hr
info@akton.hr
+385 91 286 46 88

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Triumph Tiger 1050
« Odgovori #2 : 15 Prosinac, 2007, 16:49:50 »
Predivan motorček  :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Who's looking for punishment ??

Offline Boyler

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Piaggio x9 250
Odg: Triumph Tiger 1050
« Odgovori #3 : 01 Ožujak, 2008, 09:18:28 »
To mi je trebao biti sljedeci motor. Nazalost, zivot se je po ko zna koji puta poigrao samnom tako da je na kraju od planova za kupovinu Triumpha ostalo novaca jedino za rabljeni piaggio. :sad149: