Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: vx - vxr razlike  (Posjeta: 4283 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline devil_ma-yela

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: vx - vxr razlike
« Odgovori #20 : 30 Lipanj, 2010, 10:59:52 »
ok, ovo je od pomoći...


samo, šta piše na cilindru od 125 a šta od 200? i kako prepoznat magnet?
::..kada se pije, pijem! kada se jede, jedem! kada se radi, NE SMETAM!!..::

teško je bit budala, konkurencija je velika!
 Bjelovar Team forum: http://bjteam.s2.bizhat.com/index.php?sid=bc65d012d58480086a3a34ff09d6226f&mforum=bjteam

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: vx - vxr razlike
« Odgovori #21 : 30 Lipanj, 2010, 13:13:46 »
Masina od vx-a i vxr-a se moze prepoznati kao sto su vec neki rekli po cilindru ( crni ili srebrni ), i po brojevima koji pisu na cilindru sto je zapravo najtočnije jer srebrni moze biti i 180ccm.

Inace tesko je sve prepoznati jer nikada nemozes biti 100% siguran da to sto kupujes nije dirano, mijenjano i da je u originalnom stanju tako kako gledas.

VX ima manji zadji disk od VXR-a i to je jedan od načina da se prepozna.

Zadnja glavčina od VX-a i VXR-a nisu iste.

Večinom ( kazem vecinom jer ako se nevaram bili su neki zadnji modeli VX-a kod kojih ovo nije bio slučaj ali ) VX u pravilu ima onu plastiku za hlađenje na deklu malu a VXR onu veliku.  To je ona plastika koja se nalazi iznad čepa ulja a sluzi za dovod zraka u prijenos.

Prirubnica ima razlicitih modela a ovise o godini i modelu. Neki imaju 1 a neki 2 pipka ali to ne uvjetuje ništa.

Original crvene zadnje i prednje čeljusti je imao samo VXR180 ( dakle 2001 godina ) 125 i 200 modeil imaj uuglavnom crne.

Skines vodenu pumpu ( 4 imbus šarafa ) i po magnetu odmah utvrdiš da li je VX ili VXR . To bi čak zapravo mogao najbolje kada bi skinuo onu malu gumicu sa vodene pumpe i posvjetlio lampicom unutura da vidis kako izgleda magnet i  znas kakva je masina.





Da zavrsimo pricu jedino natpis na cilindru i magnet ti mogu 100% reci o kojoj se masini radi a sve ostalo moze a i nemora biti točno jer se moze lako zamijeniti ali ukoliko znas ove stvari moze ti bar donekle pomoci.



bilo je i serije 125 s crvenim....ali one pasu i na sp-a 180...

a ako  je netko stavljao gore vxr prijenos vjerojatno je i stavio disk i celjust vecu...jer je glavcina manja...a ako nisi vozio 4t skut do sada tebi se i 125ccm ici jako fino

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: vx - vxr razlike
« Odgovori #22 : 30 Lipanj, 2010, 15:27:44 »
skines svjecicu i malo pomalo diras start gumb dok ti klip de dođe do rupe da se vidi i onda prisvjetlis i vidis dal je klip 200 ili 125......


to je i mene mucilo dok nismo skinuli glavu i vidili da je 200 ccm  :happy8:

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: vx - vxr razlike
« Odgovori #23 : 01 Srpanj, 2010, 00:11:59 »
sa boka bez skinutih plastika da ima mjesta gdje zavuć glavu i gledat nece vidjet nista kroz rupu od svjecice

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: vx - vxr razlike
« Odgovori #24 : 13 Kolovoz, 2010, 13:13:15 »
evo imam i ja jedno pitanje vezano za ovu temu ..

rastavljao sam dva vx/r-a .. i sad na jednom je 209 ... a neznamo od cega su blokovi i radilica i struja .. 

uglavnom .. na jedome mi se cini kao da je radilica kraca tj. mogu izvuc i ventilvar i variomat bez da odvidam cep od ulja , a mozda je to i zato sta ovaj drugi ima na ventilvaru kao neki kavez .. dok ovaj prvi ima samo ventilvar ..

kakva je razlika u variomatima ? u remenu ? kvacilu ? disku zadnjem ? ima li kako da mogu vidit .. znam da je getriba kraca .. to cemo danas rastavit pa vidit  :icon_biggrin:

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: vx - vxr razlike
« Odgovori #25 : 13 Kolovoz, 2010, 20:30:47 »
pa zar vx nema kracu radilicu bas zato sta nema tog kaveza